Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje Telewizora 4K 65 cali do PS4 i nc+

19 Aug 2019 10:52 702 19
  • Level 4  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? od 3 do 5 m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? 32 cale Samsung LCD
    4. Jaką markę preferujesz? zawsze sądziłem że samsung jest solidny i jego preferowałem, ale to nie konieczność
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 65 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? NC +, dodatkowo konsola PS4
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? przeróżne, od sportu po dobre filmy na netflixie
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? gram na ps4
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? standardowe funkcje, netflix, youtube
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? częściej wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? przedział 3000 - 4200 max

w sklepie rtv proponowali mi Philips 65PUS6554/12 za 3500 zł lub Samsung UE65RU7102K za 3999, ale wole zapytać na forum
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of RTV - what to buy
    Za 4200 pln bez problemu kupisz 65RU7402 - na tym modelu się skup.
    Ma szeroką paletę barw i to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od RU71.
  • Level 4  
    Czyli jednak Samsung lepszy niż Phillips?

TV chce kupić w sieciówce bo też mam voucher do wykorzystania, z tego co widzę, tego 65RU7402 nigdzie nie ma. Chyba, że Samsung UE65RU7472U to jest to samo :)
    Tak, to samo. Generalnie dowolny 65RU74xx.

Moim zdaniem Samsung lepszy od Philipsa 65. Kontrast, poziom czerni, input lag lepsze na Samsungu.
  • Level 4  
    Czy to prawda, że w tym okresie są najdroższe ceny na rynku? Warto poczekać na obniżki cenowe czy dopiero promocję będą na święta?
    Ten samsung ma 50 Hz częśtotliwość odświeżania ekranu, czy to nie za mało?
    Tak, jesteśmy teraz w szczycie cenowym roku.

60Hz to podstawa. Do sportu przydaje się 120Hz, do filmów , seriali wystarczy 60Hz.
    Najtansza seria Samsunga 120Hz to aktualnie 65RU80xx
  • Level 4  
    No okey, to wtedy nie za bardzo rozumiem. Zaznaczyłem, że oglądam sport i gram na PS4, ale poleciłeś mi TV z 50 Hz. To znaczy, że to nie jest najważniejsza rzecz, tylko warto się skupić na innych funkcjach/opcjach?
    Do PS4 120Hz nie ma sensu, bo tak czy tak konsola na wyjściu da max 60Hz.
    A poleciłem najlepszy jaki jest, który się mieści w Twoim budżecie.
  • Level 1  
  • Level 4  
    To teraz już troszkę zgłupiałem. Dobrze panowie, to powiem tak, jeżeli bym zwiększył budżet TV do 5000 tys. to co byście mi polecili?
  • Level 4  
    Byłem skłonny pójśc do sklepu i kupić już to RU, ale właśnie czytałem na necie bardzo dużo niepochlebnych opinii o serii 65RU80. Piszą, że zdecydowanie lepsza jest już 65NU. Opinie z ceneo.
  • Level 1  
    NU80 jest lepszy, bo ma prawie 2 razy większą jasność w trybie HDR.
    Niestety z roku na rok (mniej więcej 4 rok z rzędu) telewizory danej serii stają się coraz tańśze ale też coraz słabsze pod kątem technicznym,

Jasność taką jak miał NU80, ma w tym roku Q7.
  • Level 1  
  • Level 4  
    Przepraszam, że tak męczę, ale skoro mam wydać już kasę w okolicy 5 k to chciałbym wybrać najbardziej odpowiedni sprzęt.

Rozumiem zatem, że te opinie negatywne biorą się w związku z brakiem rozwoju samsunga i porównaniem ze sprzętem z zeszłego roku, ale nadal to bardzo dobre TV na rynku.

Który zatem wybór lepszy: Samsung UE65RU8002U czy Samsung QLED QE65Q67RAT?

Czy w obu przypadkach ten HDR będzie fajnie odczuwalny ? Czy tak średnio?
    Ani w RU80 ani w Q67 nie bedzie "fajnego" efektu HDR , bo te matrcye mają za niską jasność - tym samym nie oddadzą w pełni efektu jaki został nagrany kamerą.
    One są w stanie wyświetlić ok 350 cd/m² - a to da taki podstawowy efekt HDR - takie absolutne minimum.

Jak chcesz aby był dobry HDR to z Samsunga musisz iść w stronę Q70, który daje 2 razy lepszą jasność od ww telewizorów.

Modele LG czy Philipsa które podał LocoLoco maja też jasność na poziomie 300-350cd/m2 - więc ten sam poziom Co RU80 czy Q60/67.
    Minusem jest natomiast ich panel czyli IPS. Kontrast 4 razy gorszy od Samsungów na VA oraz wielokrotnie słabsza czerń (wygląda na wyblakłą).
  • Level 4  
    A idąc dalej, nie lepiej zainwestować w wersję rok starszą, ale juz z "wszystkim". np: Samsung UE65NU8072?
    Lepiej - tyle, że takiego tv juz nie kupisz. One przestały być produkowane i się wyprzedały.
    Jak ludzie zobaczyli nowe serie na 2019 rok to wykupili szybko NU80 - szczególnie, że 2-4 miesiace temu te tv miały super ceny na wyprzedażach rocznika 2018.
  • Level 1