Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym

magic9 29 Aug 2019 19:17 27969 208
IGE-XAO
 • IGE-XAO
 • #122
  freebsd
  Level 38  
  bolek wrote:
  Masz jakieś informacje?

  Że tak odpowiem cytatem:
  bolek wrote:
  Nie wygłupiaj się.
 • #123
  krisRaba
  Level 31  
  Heh, na czas robienia zdjęć wszyscy powłączali jakieś pierdoły i nikt nie pracuje ;) Powierzchnia biurowa ładna, choć sufitów zapomniał ktoś wykończyć, hahaha ;)
 • #124
  alek25
  Level 24  
  Czy gorsze czy droższe ? Kto wie - chętnie bym przetestował akumulator do Canon EOS 7D i wtedy można by powiedzieć z jakiej półki "chińczyk" ściągnął . Akurat serie alternatywnych baterii do "prądożernych" Canonów są bardzo niskich lotów. Czas pracy zamiennika to czasem 50% a bywa i 30% oryginału. Pozdrawiam serdecznie :)
 • #125
  prosiak_wej
  Level 36  
  @alek25 Dlatego, gdy kupowałem 80D, drugi akumulator jaki kupiłem, to używany oryginał. Pracują na zmianę, działają po równo :)
 • #126
  OldSkull
  Level 28  
  Pytanie: jak wygląda kwestia baterii LiPo do modeli RC? GC ma raczej biedną ofertę, ale ma. I do tego chwalicie się, że macie najlepsze komponenty. Tak patrzę na ten:
  https://swiatbaterii.pl/baterie-do-zabawek-rc...teria-akumulator-green-cell-2200mah-111v.html
  I zastanawiam się na ile parametry są realne. Chętnie bym nawet taki przetestował i pociągnął go na 30-40A aby porównać go z innymi w nieco niższej cenie (GNB, Turnigy Nano, wliczając koszt dostyawy i ew. VAT). Jeśli są ogniwa tej klasy co w Zippy to spuchną przy tych niecałych 20C po kilku cyklach lub będą się mocno grzać, jeśli lepszy to znaczy, że faktycznie mogą mieć te 30C.
 • #127
  TechEkspert
  Editor
  Jaki jest stosunek prądu rozładowania, do prądu ładowania, w takich akumulatorach do RC gdzie mamy prądy rozładowania 20-30C?
 • #128
  Brivido

  Level 33  
  tplewa wrote:
  Czy byłem klientem - tak bateria do MacBook Pro. Czy byłem zadowolony średnio. Lepiej wyszła wymiana ogniw na Samsungi (owszem drożej) - do tego jeszcze inny problem. No ale jak macie R&D w PL i projektujecie te baterie - chętnie popiszę tutaj o tym problemie czyli komunikacji po SMBUS z baterią


  Jaki miałeś problem z tą baterią?

  Sam jestem/byłem użytkownikiem kilku różnych baterii. Na samym początku parę lat temu kupiłem baterie do 50D, nie sprawiały problemów, nie wiem jak wydajnościowo, bo nie miałem dobrych oryginałów. Mam również powerbanka z przed roku, również bez zarzutów. Natomiast bateria "ta lepsza" do Macbooka z 2011r, wbudowana, też sprzed roku sprawiała problem. Mianowicie po rozładowaniu, czy to samoistnym czy poprzez używanie laptopa i jego dłuższym leżeniu, bateria już nie chciała się ładować. Pierwszy i drugi raz została wymieniona (lub naprawiona, nie wiem). Trzeci raz już niestety po gwarancji stało się to samo. Aktualnie czeka na wysyłkę w ramach rękojmi. Mnie jednak interesuje to dlaczego. Domyślam się, że to sprawa programowa, czy sama bateria się blokuje?

  Mam już na zaś kupiony oryginał do regeneracji, ale ten model jest podobno problemowy w resetowaniu elektroniki.
 • #129
  ^ToM^
  Level 39  
  Green Cell wrote:

  W żadnym wypadku nie uważamy, że pojawienie się na Elektrodzie było błędem. Wręcz przeciwnie, naszym zdaniem była to świetna okazja na poznanie opinii środowiska Elektrody. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej usprawniać nasze produkty, więc przy okazji serdecznie dziękujemy za wszystkie merytoryczne wypowiedzi.

  Już niebawem na forum pojawią się nowe testy naszych produktów, gdzie ponownie liczymy na Wasz feedback. Do zobaczenia :)


  Po prostu trzeba sobie zdawać sprawę, że na elektrodzie nie siedzą lamerzy z Białowieży tylko fachowcy, którzy skrytykują każdą wadliwą konstrukcję, wytkną każdy błąd i każdą niedoróbkę. Nic nie ujdzie uwadze. Każdy nawet najlepszy chiński laminat zostanie wykryty, powąchany, opisany i ogłoszony publicznie! Nie należy się obrażać czy dąsać, tylko wyciągać wnioski. :)
  Tu masz to za darmo, gdzie indzie za takie wytykanie błędów trzeba sporo płacić. :lol: :lol:

  Zatem warto korzystać z usług elektrody!
 • #130
  tplewa
  Level 39  
  @Brivido

  To co wspomniałem był problem z elektroniką i komunikacją po SMBUS, nie szło skalibrować baterii. Laptop jeśli chodzi o jej pojemność i pozostały ładunek pokazywał bzdury np. przy pełnej baterii potrafiły wyskakiwać informacje o tym że bateria się kończy i należy zamknąć system itp. Konkretnie MB Pro 15" Mid 2012 (nie retina).

  To jest to co wspomniałem baterie w niektórych laptopach to poza ogniwami to elektronika z mikroprocesorem potrafiąca wymieniać wiele danych, ustalać prądy ładowania itd. itp. Niestety wiadomo jak to w Apple oni nie dadzą informacji jak wszystko działa więc Chińczycy większość informacji mają z reverse engineering-u widocznie niezbyt dokładnego...
 • IGE-XAO
 • #131
  Mark II
  Level 21  
  https://swiatbaterii.pl/927-akumulatory-6v

  Popracujcie nad opisami. Tekst sprawia wrażenie opracowanego przez ucznia szkoły podstawowej i to niezbyt rozgarniętego. Od polskiej firmy możemy wymagać chyba więcej w kwestii merytorycznej i językowej, niż od chińczyka wystawiającego towary na jednej z platform handlowych.
 • #132
  Green Cell
  Level 6  
  Dziękujemy za miłe słowa o naszym biurze, ten wirtualny spacer wykonany został już dość dawno, a dział R&D, który jest tam obecny przestał się już tam mieścić i przeniósł na większą przestrzeń w nowo otwartym piętrze naszego biura na Kalwaryjskiej.
  Co do zarzutów, z pełną odpowiedzialnością przyjmujemy wszelkie sygnały dotyczące wadliwych czy niskiej jakości produktów. Nie zaprzeczamy, że takie sytuacje się zdarzają, ale naszym zadaniem jest właśnie reagowanie na każdy taki sygnał zarówno wsparciem Klientów, jak i dbaniem, by do tego nie dochodziło. Tak właśnie działamy, bo zdajemy sobie sprawę, że globalnej marki nie buduje się nakładaniem loga na produkty. Postanowiliśmy więc projektować własne, a przy tym dbać o najlepszą jakość na rynku tych gotowych rozwiązań, z których korzystamy. Dlatego m.in. zdecydowaliśmy się na ograniczenie oferty zasilaczy tylko do wersji PRO. Odpowiadając więc na komentarz użytkownika Lab75:

  Quote:
  Mogę pójść o zakład, że zasilacze 'standard' nie znikną z Waszej oferty z prostego, biznesowego względu. To Wasz core dzięki któremu GC zarabia pieniądze (w końcu to 'bestsellery'), których na znacznie droższych zasilaczach PRO nie wypracujecie. To oczywiste...


  Przyjmujemy zakład, wycofaliśmy już całkowicie ponad 30 modeli zasilaczy z serii standardowej i w ciągu miesiąca zdecydowaną większość ładowarek będziemy mieli już wyłącznie w wersji PRO. Rozwój nie oznacza dla nas zwyczajnie zwiększenia sprzedaży, a profesjonalizację w każdym aspekcie i realizowanie naszej wizji, w której jakość zajmuje kluczowe miejsce.

  Z tego właśnie powodu stale powiększamy nasz dział R&D. Produktów zaprojektowanych przez nas jest coraz więcej i chcieliśmy pojawić się na Elektrodzie, właśnie dla poznania opinii specjalistów. Jak słusznie zauważył @^ToM^, „warto korzystać z usług elektrody”, ponieważ nigdzie indziej nie otrzymamy (co również zauważono – za darmo) tylu eksperckich opinii od osób o tak zróżnicowanych specjalizacjach. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie merytoryczne komentarze, a jeśli ktoś czuje się na siłach i chciałby wziąć pod lupę nasze urządzenia – również zachęcamy, prześlemy do testów darmowe sample. Niebawem na forum pojawią się szczegółowe testy produktów zaprojektowanych przez nasz dział R&D i wtedy też będziemy na Was liczyć.

  Podkreślamy, że na tle zinstytucjonalizowanych korporacji wciąż jesteśmy młodą firmą, której nie ograniczają twarde schematy. „Akcja na Elektrodzie”, na którą się zdecydowaliśmy jest dla nas realną nauką i będzie miała wpływ na nas i nasze produkty.
 • #133
  TechEkspert
  Editor
  Hej @Green Cell jeżeli udało się pozyskać coś wartościowego z dyskusji w tym temacie, to warto też spróbować zadziałać w drugą stronę w innym temacie, który wiąże się z zasilaniem akumulatorowym,
  jeżeli dział R&D ma czas na chwilę wytchnienia to warto zajrzeć do tematu prowadzonego przez moderatora elektrody: Droid R2D2.

  Jest to projekt dość rozrywkowy, ale też edukacyjny i poruszający wiele wyzwań inżynieryjnych,
  przykładem jest zasilanie 44.4V: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18151725#18151725
  odbiornikami będzie elektronika, oraz silniki napędowe BLDC.

  Jeżeli możecie podpowiedzieć jakie akumulatory, w jakiej konfiguracji, z jakimi zabezpieczeniami oraz układem ładowania można zastosować, to warto odezwać się w temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3555471.html

  P.S.
  w wolnej chwili zajrzyjcie do:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18131608#18131608
  i
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3607459.html
  pojawiło się tam kilka pytań.
 • #134
  poziomMT
  Level 10  
  Ostatni mój wpis został zbanowany przez administratora tego forum jako "bez treściwy".
  Bardzo przepraszam, mój niegodny wpis wynikał raczej z braku zrozumienia czym elektroda.pl jest, a raczej czym nie jest.
  Ale o tym może później, teraz merytorycznie.

  Co prawda miałem się już nie angażować w to przedstawienie, ale obiecałem Państwu jeszcze jeden test.

  Oto i "on" w Green Cell PRO. Można by rzec flagowiec ŚwiataBaterii
  Jak wspominał sam Green Cell w odpowiedzi na naszą wcześniejszą prezentacje ich zasilacza napisał : Co do zdjęcia, które przesłałeś, jest to dość stary model i od tego czasu sporo zmieniliśmy w ich konstrukcji

  Mamy tu zatem konstrukcję teoretycznie, już bardziej przemyślna, aby dać temu wyraz dostała przymiotnik "PRO"

  Poza chlapnięciem tu i tam silikonem i zamiast blachy stalowej owinięcie zasilacza blachą mosiężną ( montaż SMD nic tu nowego nie wnosi) niema różnic z produktem który prezentowaliśmy wcześniej.
  Nie chce mi się wypisywać powodów dla których ten produkt nie jest PRO ,nie jest STANDARD ,nie jest nawet NORMAL.
  Jest to produkt zasilaczo podobny. który ma tylko jedna wadę, niema zalet.

  Reasumując Green Cell, cokolwiek napiszesz na tym pudełku "Pro" "Dubel Pro" "Heavy duty" i jak bardzo będziesz zaklinać to forum że , znów dziękujesz za cenne uwagi , że produkt PRO tez wycofujecie, że kolejny raz poprawiacie "swój produkt", i teraz to już idziecie ze "swoimi produktami" na samą szpice korporacyjnego rynku to, jeśli płacisz swojemu chińczykowi 3$ za zasilacz, to to jest zasilacz za 3$. To jest Wasz SwiataBatrii wyznacznik jakości, i dlatego wasze produkty były,są i pewnie już zostaną, tak różne od oryginalnego markowego produkty jak Nyska od MAN'a.

  Miałem coś napisać do zarządców elektroda.pl , "nie idźcie tą droga"
 • #135
  TechEkspert
  Editor
  Hmm, tym razem blacha to chyba jednak EMC, nie tak jak poprzednio "odważnik"?

  Poza podwójnym dławikiem przeciwzakłóceniowym L2 (między kondensatorem elektrolitycznym 120uF/400V a warystorem przeciwprzepięciowym) pojawiła się dodatkowa indukcyjność (obok bezpiecznika wejściowego), jaka może być funkcja tej indukcyjności, przeciwzakłóceniowy, kompensacja mocy biernej pojemnościowej?

  2 kondensatory na wyjściu mają różne pojemności?

  R1 jest dość blisko radiatora.

  Czy możesz sprawdzić napięcie wyjściowe (+ ew, kształt napięcia wyjściowego), przy prądzie wyjściowym 3.42A, oraz przy 1.71A?
 • #136
  krisRaba
  Level 31  
  TechEkspert wrote:
  jaka może być funkcja tej indukcyjności, przeciwzakłóceniowy, kompensacja mocy biernej pojemnościowej?

  Najlepiej byłoby zapytać autora projektu. Szkoda że Jing Bonk Chang czy inny James Xi Chu nie zaglądają na nasze forum, by mogli odpowiedzieć ;-) :lol:
 • #137
  alek25
  Level 24  
  Jak widać po paru wpisach dział R&D w postaci pana "od zamówień" poszedł kupić odrobinę droższe "chińskie" produkty i tak oto post na Elektrodzie można już powoli zamykać. Jak można pisać o dziale R&D nie przedstawiając żadnych treściwych danych o zasilaczach o ich wydajności, sprawności,odporności na zmiany obciążenia emisji zakłóceń elektromagnetycznych i jeszcze nastu innych bardzo istotnych parametrach przeciwzwarciowych, odporności kabelków na zrywanie, zaginanie łamanie,mechanicznej odporności obudowy, jej palności i ochrony przeciwporażeniowej. Po prostu dział R&D nie istnieje a pan "od zamówień" działa tylko pod presją ceny. A jak coś kosztuje dolca więcej to nazywa się PRO. I jeszcze jedno czy znaczek CE na obudowie znaczy CE czy China Export ?.
 • #138
  prosiak_wej
  Level 36  
  Do serwisu iFixThis wpadła bateria "produkcji" GC, facet od razu wyłapał, że to chińczyk oklejony naklejką GC :) Jednak tester wykazał, że to kopia 1:1, a co dalej z tego wyjdzie...? ;)

 • #139
  lysy1980
  Level 31  
  Teraz ja od siebie coś dodam.
  Kupiłem kiedyś 2szt baterii do DJI Phantom 3 - zwróciłem po kilku dniach - jedna z baterii wyłączyła się podczas testu na pułapie około 1m więc usterek na dronie nie było, ale bateria nie dała się naładować, po podłączeniu ładowarki zaczęła się grzać niemiłosiernie - złom zwróciłem - dostałem zwrot kasy. kupiłem 1/3 droższe oryginały w Komputroniku.
  Minęło jakieś 2 lata, zaczęła mi zdychać bateria w Lenovo W500 - kupiłem od 2 producentów bo mam jeszcze 2szt T61, baterie oczywiście od 1x G.C. i żeby nie było 1x NEXXON - obydwie wywalają komunikat o nieoryginalności. Pomaga restart kompa lub wyjęcie i ponowne włożenie baterii.
  Mówiąc w skrócie badziew.
  Screen z NEXXON, mam bo reklamowałem i dostałem drugą - jak na razie nie wrzeszczy głupot.

  Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym

  najlepsze że wg. danych zapisanych w baterii, była o 6 lat wcześniej użyta niż wyprodukowana :-P

  Kiedyś rozebrałem baterię chyba od X61 - najtańszą chińską - siedziała tam jakaś ATMEGA z tego co pamiętam. Bateria kosztowała jakieś 60zł na Allegro kilka lat temu - działa do tej pory - wiadomo straciła już część pojemności.
 • #140
  prosiak_wej
  Level 36  
  Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się kupno używanej, martwej, ale oryginalnej baterii i jej regeneracja na nowych, sprawdzonych ogniwach.
 • #141
  lysy1980
  Level 31  
  Mam kilka baterii oryginalnych ale są uszkodzone i zapewne zablokowane, więc bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu nie da się ich uruchomić. Markowe ogniwa można kupić bodajże w BTO - przynajmniej ja kupowałem wysokoprądowe do wkrętarki AEG i po wymianie śmigają jak nowe. Ale te baterie się nie blokują po rozbalansowaniu, czy uszkodzeniu.
  Do T400 kupiłem za 50zł sprawną, oryginalną, używaną baterię na Alledrogo z gwarancją 1,5h pracy minimum i tak jest jak w opisie widniało.
 • #142
  prosiak_wej
  Level 36  
  We Wrocławiu jest firma regenerująca laptopowe baterie, podobno godna zaufania.
 • #143
  Grzegorz740
  Level 35  
  Green Cell

  Niebawem na forum pojawią się szczegółowe testy produktów zaprojektowanych przez nasz dział R&D. Mam rozumieć ,że te szczegółowe testy będą polegały na przedstawieniu wszystkich możliwych pomiarów? Czy będzie to opis marketingowy z które nic nie będzie wynikało. Bo jeśli tak to szkoda pisania.
 • #144
  Lab75
  Electrician specialist
  @Grzegorz740 Oni nawet nie odnieśli się do prośby @TechEkspert o udzielenie odpowiedzi na pytania, które zadali forumowicze (a minął już od tego czasu ponad miesiąc). Farsa, nic więcej...
 • #145
  prosiak_wej
  Level 36  
  Ale jedno trzeba im przyznać na plus. Mianowicie łatwo rozpoznawalną szatę graficzną, która ułatwia omijanie ich produktów :)
 • #146
  krisRaba
  Level 31  
  Myślę, że po tym co się tu wydarzyło GC wycofał się rakiem fundując jedynie fasadowy, marketingowy bełkot oraz zero odniesienia się do meritum poruszanych kwestii, to cytowana zapowiedź jest nieaktualna i nic więcej już się nie pojawi. Za duża wojna jak na niewielki procent populacji, który tu przebywa, natomiast Google zindeksuje wszystko i jak potem szary użytkownik będzie szukał jakiegoś info po nazwie produktu, to niestety też by tu trafił... Jednak Pudelek, czy podobne serwisy są trochę łatwiejszym targetem ;-)
 • #147
  Grzegorz740
  Level 35  
  Lab75 wrote:
  @Grzegorz740 Oni nawet nie odnieśli się do prośby @TechEkspert o udzielenie odpowiedzi na pytania, które zadali forumowicze (a minął już od tego czasu ponad miesiąc). Farsa, nic więcej...


  Zgadza się. Śmiem twierdzić ,ze żadnego działu R&D nie mają. Jedynie co to się na forum udzielał marketingowiec. Nie żaden inżynier z działu R&D. Bo gdyby było inaczej to by odpowiedzi były merytoryczne z punktu widzenia technicznego-elektronicznego a nie bełkot marketingowy. I by udzielili odpowiedzi @TechEkspert.

  Bynajmniej ja takie odniosłem wrażenie. Może koledzy odnieśli inne wrażenie.
 • #148
  Armadon
  Level 14  
  Może nie przesadzajmy z tym brakiem działu R&D.
  Po prostu zatrudniają w tym dziale światowej klasy specjalistów którzy - tak się nieszczęśliwie składa - nie rozumieją ani słowa po naszemu
  A dział marketingu jeszcze siedzi nad przetłumaczeniem ich odpowiedzi z chińskiego bo nie ogarniają terminów technicznych.

  Ja na prawdę nie mam zwyczaju oceniać ludzi z góry ale jakoś nie mogę się pozbyć paskudnego wrażenia że drastyczna większość marketingowców to po prostu debile.
 • #149
  prosiak_wej
  Level 36  
  Armadon wrote:
  drastyczna większość marketingowców to po prostu debile.


  Jak bardzo przyznam Ci rację, masz u mnie flaszkę :) Niestety, trzeba dołożyć do nich część "inżynierów", którzy przewód 4mm^2 chcą wkładać do terminala na 2,5mm^2 :P
 • #150
  Grzegorz740
  Level 35  
  prosiak_wej wrote:
  Armadon wrote:
  drastyczna większość marketingowców to po prostu debile.


  Niestety, trzeba dołożyć do nich część "inżynierów", którzy przewód 4mm^2 chcą wkładać do terminala na 2,5mm^2 :P


  Jak takich mają specjalistów "inżynierów" to nie ma się co dziwić ,ze nie potrafi nikt sensowny udzielić odpowiedzi nie wspominając o jakości wyrobów.
  Może maja nam nie zaznany sposób umieszczania przewodów 4mm² to terminala 2,5mm². Różnie z tym moze być.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Armadon wrote:
  Może nie przesadzajmy z tym brakiem działu R&D.
  Po prostu zatrudniają w tym dziale światowej klasy specjalistów którzy - tak się nieszczęśliwie składa - nie rozumieją ani słowa po naszemu
  A dział marketingu jeszcze siedzi nad przetłumaczeniem ich odpowiedzi z chińskiego bo nie ogarniają terminów technicznych.  Tego tez nie można wykluczyć. wszystko może być mozliwe.