Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym

(Sponsored) magic9 26 Aug 2019 23:06 35493 218
Computer Controls
 • #91
  zgierzman
  Level 30  
  clubber84 wrote:
  Ale wciąż po głowie chodzi mi myśl, czy GC jest faktycznie zleceniodawcą produkcji swoich sprzętów, czy tylko kupującym gotowe rozwiązania i dopasowującym do tego tylko obudowy?


  Stawiam na to, że nawet obudów nie mają swoich. Popatrz na zdjęcia USP które wstawiłem wcześniej.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18130756#18130756
  Zamawiają z katalogu, a chiński przyjaciel prosi o logo, które ma nadrukować. Ewentualnie wybiera się opcje, na przykład kształt/kolor jakiegoś plastiku albo diody, napięcia wejściowe i wyjściowe i tym podobne...
  Ten sam UPS (rozmiar, funkcje, wyświetlacz, wygląd wewnątrz) miałem okazję oglądać, ale miał inną kratkę wentylacyjną z przodu. To takie skośne, zrobione na "ferrari style" jest po prostu maskownicą, którą się zdejmuje z zaczepów, żeby, na przykład, wymienić baterie.
  Ten który rozbierałem miał tą maskownicę zrobioną "na płasko", a baterie 12/7 miał trzy, a nie dwie - na zdjęciach "produktu" GC widać, że w takiej fikuśnej plastikowej osłonce jest miejsce na trzeci akumulator.
 • Computer Controls
 • #92
  Armadon
  Level 15  
  Green Cell wrote:

  Załączamy jeszcze dla zainteresowanych kilka zdjęć aktualnych modeli zasilaczy, które są obecnie standardem u nas.  Że też się człowiekowi chciało robić warstwę opisową z jakimiś uwagami nawet a o nazwie firmy na pcb zapomniał... No sklerotyk jakiś.
  A to chińsko brzmiące imię i nazwisko na laminacie to pewnie kolesia który w chińskiej fabryce płytki wykonywał - normalnie jak na silniku rolls-royce.

  Jak na razie wszystko wskazuje na to że jesteście takim samym producentem jak manta czy inny myphone. No słabo to wygląda.

  Tak tylko jeszcze dla porządku przypomnę że to nie jest jakieś tam forum pclab czy innego Onetu tylko ELEKTRODA gdzie połowa użytkowników osobiście projektuje urządzenia, zamawia płytki w chinach i generalnie wie jak produkcja sprzętu wygląda w praktyce więc takie marketingowe walenie kitów to strzał przynajmniej w kolano, a może nawet kawałek wyżej.

  I - tu już dywagacje czysto teoretyczne nie poparte żadnymi faktami - podejrzewam że ten cały dział badań i rozwoju to dwóch kolesi którzy przeglądają sobie schematy od chińczyka i sprawdzają czy to w ogóle można w Polsce sprzedawać i czy czasem kogoś nie zabije.
  I szczerze mówiąc to i tak całkiem przyzwoicie bo większość importerów nawet tego nie sprawdza.
 • #93
  Lab75
  Electrician specialist
  Armadon wrote:
  I - tu już dywagacje czysto teoretyczne nie poparte żadnymi faktami - podejrzewam że ten cały dział badań i rozwoju to dwóch kolesi którzy przeglądają sobie schematy od chińczyka i sprawdzają czy to w ogóle można w Polsce sprzedawać i czy czasem kogoś nie zabije. I szczerze mówiąc to i tak całkiem przyzwoicie bo większość importerów nawet tego nie sprawdza.

  Analiza schematów niewiele Ci da, a tym bardziej nie zagwarantuje, że dany produkt będzie bezpieczny. Tylko i wyłącznie własne badania (prototypów i próbek z dostaw) mogą zapewnić względnie niski poziom ryzyka pojawienia się niebezpiecznego produktu w takim biznesie. Najprostszy przykład: Chińczyk potrafi wstawić do takiego zasilacza trafo które nie spełnia wymogów transformatora bezpieczeństwa (nie przejdzie z wynikiem pozytywnym badań w zakresie wytrzymałości izolacji, ale będzie taniej) i co wtedy? Na schemacie będzie ok... W temacie bezpieczeństwa (LVD) jest tyle możliwości do ponaginania rzeczywistości w takich produktach, że głowa boli... EMC też schematem nie załatwisz... Sam chciałbym poznać jak GC funkcjonuje pod kątem wdrażania produktów do oferty, ale patrząc przez pryzmat ich wypowiedzi na tym forum odnoszę wrażenie, że nie wygląda to za dobrze...
 • #94
  poziomMT
  Level 11  
  Odnoszę wrażenie że, firma ŚwiatBaterii tym całym iventem na elektroda.pl wyrządziło sobie więcej strat jak pożytku.
  Jak ktoś tu wspomniał, gdyby wyskoczyli z tym swoim "producentem" na jakimś pudelku, onecie czy wp, to jeszcze ten PR by przepchnęli.
  Ale tu na forum elektrody zostało przedstawione "na piśmie" wszystko to co do tej pory funkcjonowało tylko w sferze domysłów i przypuszczeń.

  Wierzyć się nie chce że, PR'owyc ze Świata Baterii kompletnie bez refleksji i chyba też bez wiedzy czym ŚwiatBaterii tak naprawdę jest, uruchomili akcję marketingową na portalu odwiedzanym przez rzeszę osób z branży najszerzej pojętej elektroniki.
 • #95
  Grzegorz_madera
  Level 37  
  Armadon wrote:
  Tak tylko jeszcze dla porządku przypomnę że to nie jest jakieś tam forum pclab czy innego Onetu tylko ELEKTRODA gdzie połowa użytkowników osobiście projektuje urządzenia, zamawia płytki w chinach i generalnie wie jak produkcja sprzętu wygląda w praktyce więc takie marketingowe walenie kitów to strzał przynajmniej w kolano, a może nawet kawałek wyżej.

  Niezupełnie. Produkty "producentów" takich jak GC nie są przeznaczone dla świadomych konsumentów jakimi są użytkownicy elektroda.pl. Oni celują w nieznających się na niczym użytkowników sprzętu, który ma ładnie wyglądać i wytrzymać gwarancję. A tych jest zdecydowana większość. Pisząc rzetelny artykuł na elektrodzie i dokładnie opisując swój produkt mogliby zyskać tych świadomych konsumentów, jednak ich jest bardzo niewielu, co z punktu widzenia firmy jest bez znaczenia. Także mimo tej antyreklamy produkty nadal będą się sprzedawać. Sam mam baterię GC w swoim Dell D 630 i jak do tej pory złego słowa nie mogę o niej powiedzieć. Jednak mam ją niecały rok i dopiero zobaczymy czy wytrzyma 3 lata jak inne zamienniki, które dotychczas stosowałem.
 • Computer Controls
 • #96
  poziomMT
  Level 11  
  Grzegorz_madera - zgadzam sie z Tobą, trafnie to ująłeś, całą te elektronikę rodem z manta, goclever, GC kupowana jest jest przez użytkowników którzy wierzą lub chce wierzyć że, skoro te produkty są oficjalnie sprzedawane na runku polskim, posiadają jakieś tam znaczki bezpieczeństwa, to są to produkty dobre i bezpieczne ,a jeśli kosztują przy tym 20% wartości produktu oryginalnego to tym lepiej.

  Wszystko dzieje się dobrze,i oby nadal tak nadal się toczyło, kiedy wszystko działa.
  Schody się zaczynają kiedy "odpalą fajerwerki" jak już bywało kiedy, kobiecie spaliło połowę twarzy rozmawiając przez telefon komórkowy podłączony do ładowarki zamiennika lub wybuchające baterie w notebookach. Po takich iventach, podobnie jak było w przypadku ofiar spalonego escape room'u, instytucje sie budzą "no przecież mamy przepisy , ustawy, rozporządzenia, procedury" wszystko mamy tylko rzadko kiedy coś działo , a jeszcze rzadziej działa dobrze .... "państwo teoretyczne" tak to się chyba sloganowo nazywa. Ale nie miał być o polityce:)

  Finalnie wydaje się że, ŚwiatBaterii mógłby udzielić jakiegoś wyjaśnienia, skoro już otwarli te puszkę pandory. Choć nie powinno też nikogo zdziwić jeśli zostawi to tak rozgrzebane. W końcu to też było by takie nasze swojskie , polskie
 • #97
  kiko80
  Level 27  
  Green Cell sprzedaje pod swoją marką akumulatory do laptopów. Sam kupiłem do swojego PackardBell TS11HR i to był mój błąd chłam jakich wiele na tanich chińskich aku robione, mam jeszcze jakby kto chciał bym fotkę zrobić. Wytrzymała 1,5 roku i padła. Na dzień dobry gdy kupiłem przeprowadziłem zwykły test po naładowaniu aku odpaliłem bios wyciągałem wtyczkę zasilania i czekałem kiedy się rozładuje potem ładowanie windows i w programie battery mon lukałem jaką ma pojemność i tak 3x i za każdym razem pojemność spadała. W środku niebieskie no name
 • #98
  rafels
  Level 25  
  Grzegorz_madera wrote:
  Sam mam baterię GC w swoim Dell D 630 i jak do tej pory złego słowa nie mogę o niej powiedzieć. Jednak mam ją niecały rok i dopiero zobaczymy czy wytrzyma 3 lata jak inne zamienniki, które dotychczas stosowałem.


  Ja miałem już dwie baterie GC do Dell D830. Obie padły po jednym roku.
  Pierwszą kupiłem baterię o zwiększonej pojemności i przez ponad pół roku ładnie trzymała pojemność. Później stopniowo pojemność spadała, aż po roku napięcie niespodziewanie siadało po kilku minutach. Drugą kupiłem już o mniejszej pojemności. Padła w podobny sposób.

  Jeżeli jakieś zamienniki wytrzymały Ci 3 lata, to proszę poleć mi producenta. Bo GC już nie chce. A od ponad roku zasilam lapka jedynie z sieci. Jakoś nie mogłem się zdecydować żeby kupić jeszcze inne zamienniki, bo GC wygląda ładniej wizualnie niż inne zamienniki z allegro, co sugerowało że i w środku może być gorzej. Ale piszesz 3 lata...
 • #99
  prosiak_wej
  Level 38  
  Czyli z tego co Panowie piszecie, nie warto pchać się w zamiennik GC, tylko lepiej kupić używaną, ale oryginalną baterię dla T430 i wysłać do Wrocławia na regenerację.

  BTW.
  Piszecie "GC", ja ciągle widzę "C&G" - taki Cytryn i Gumiak w bateriach i zasilaczach ;)
 • #100
  kiko80
  Level 27  
  Nie będę pisał ci co masz robić najlepiej jakbyś się sam przekonał jak sprawa wygląda, dodam od siebie że do swojego lapka miałem aku o zwiększonej pojemności jak i standardowy oraz jeszcze do mamy laptopa kupiłem i więcej GC nie kupię.
 • #101
  Grzegorz_madera
  Level 37  
  rafels wrote:
  Jeżeli jakieś zamienniki wytrzymały Ci 3 lata, to proszę poleć mi producenta. Bo GC już nie chce. A od ponad roku zasilam lapka jedynie z sieci. Jakoś nie mogłem się zdecydować żeby kupić jeszcze inne zamienniki, bo GC wygląda ładniej wizualnie niż inne zamienniki z allegro, co sugerowało że i w środku może być gorzej. Ale piszesz 3 lata...

  Nie używam sprzętu na baterii zbyt często, powiedzmy 2-3 razy w tygodniu, resztę czasu działa z sieci. Ostatnia bateria ma napis "ENESTAR". Laptop działa na niej jeszcze przez 20-30 minut. Wcześniejsza nie pamiętam jaka była, coś mi się kojarzy że była to czeska bateria, ale nie była już dostępna jak kupowałem tą enestar. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale zawsze rozładowywałem baterię do 10% przed ładowaniem. I jak czasami tydzień czy dwa nie używam laptopa w terenie to wyjmuję baterię. Może to ma wpływ na większą żywotność.
 • #102
  sq9fmc
  Level 28  
  Niedawno trafiłem na zamiennik zasilacza Dell PA-10 PA-3E, 6C3W2 oznakowany GC pracujący u sąsiada. Jak radioamator odczułem jego sąsiedztwo z odległości ok100m. Objawiał mi się na zakresach powyżej 20MHz szumem modulowanym w takt procesu ładowania baterii. Konstrukcja podobna jak przedstawiona wcześniej w #44.
  Dołożenie kondensatorów Y2 nie zmieniło nic.
 • #103
  clubber84
  Level 31  
  rafels wrote:
  Grzegorz_madera wrote:
  Sam mam baterię GC w swoim Dell D 630 i jak do tej pory złego słowa nie mogę o niej powiedzieć. Jednak mam ją niecały rok i dopiero zobaczymy czy wytrzyma 3 lata jak inne zamienniki, które dotychczas stosowałem.


  Ja miałem już dwie baterie GC do Dell D830. Obie padły po jednym roku.
  Pierwszą kupiłem baterię o zwiększonej pojemności i przez ponad pół roku ładnie trzymała pojemność. Później stopniowo pojemność spadała, aż po roku napięcie niespodziewanie siadało po kilku minutach. Drugą kupiłem już o mniejszej pojemności. Padła w podobny sposób.

  Jeżeli jakieś zamienniki wytrzymały Ci 3 lata, to proszę poleć mi producenta. Bo GC już nie chce. A od ponad roku zasilam lapka jedynie z sieci. Jakoś nie mogłem się zdecydować żeby kupić jeszcze inne zamienniki, bo GC wygląda ładniej wizualnie niż inne zamienniki z allegro, co sugerowało że i w środku może być gorzej. Ale piszesz 3 lata...

  Dokładnie w ten sam sposób zaczął działać akumulator o zwiększonej pojemności do HP 250 G2 - o tym napisałem tutaj swój pierwszy post i miałem nadzieję na odpowiedź od "partnera technicznego" tego tematu, ale widać odpowiedzi się nie doczekam i zapewne "partner techniczny" wycofa się z promocji na elce, bo obnażone zostały wielokrotnie jego urządzenia co do jakości i działania.
  I pominę nawet tutaj "ich" zasilacz - na 100% nie jest ich, tylko kupili gotowca u chińczyka i opakowali w swoje oznaczenia.
  Nawet na swoich urządzeniach jest w nagłówku danych firmy "Producent/Importer" - więc o czymś to świadczy.
 • #104
  Green Cell
  Level 7  
  Jeśli chodzi o zasilacze – będziemy mieli tylko serię PRO. Zasilacz z serii standardowej, który wrzucił @PoziomMT już nie będzie dostępny w ofercie. Opieraliśmy się do pewnego momentu na gotowych, ale jednak specjalnie wyselekcjonowanych rozwiązaniach, lecz od powstania działu R&D proces wprowadzania produktów wygląda już inaczej. Z każdym rokiem nasze możliwości się zwiększają. Obserwujemy jak rozwijały i wciąż rozwijają się największe firmy i staramy się osiągnąć najwyższe cele, stać się globalną marką w branży baterii. Jeszcze 6 lat temu w firmie było 10 osób, a teraz jest 150. Przypominamy – osiągnęliśmy to bez kredytowania i zewnętrznych funduszy. Jedyne finansowanie, jakie otrzymaliśmy to zeszłoroczna unijna dotacja na opracowanie innowacyjnego power banku. Informacje o tym dofinansowaniu są jawne.

  W żadnym wypadku nie uważamy, że pojawienie się na Elektrodzie było błędem. Wręcz przeciwnie, naszym zdaniem była to świetna okazja na poznanie opinii środowiska Elektrody. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej usprawniać nasze produkty, więc przy okazji serdecznie dziękujemy za wszystkie merytoryczne wypowiedzi.

  Wiemy gdzie napisaliśmy i traktujemy to forum również jako pewnego rodzaju naukę - nie bronimy się, tylko chcemy rozwijać się jeszcze bardziej. Każde uwagi bierzemy do siebie i te możliwe do zrealizowania będziemy wdrażać. Szukamy także profesjonalistów do współpracy, którzy będą chcieli rozwijać się razem z nami i dołączyć do naszego działu R&D.

  Już niebawem na forum pojawią się nowe testy naszych produktów, gdzie ponownie liczymy na Wasz feedback. Do zobaczenia :)
 • #105
  sq9fmc
  Level 28  
  Więc można liczyć, że następna generacja zasilaczy nie będzie zakłócała odbioru radiowego tak jak poprzednia?
  Co prawda żaden z wcześniejszych modeli nie trafił na listę wyrobów niezgodnych bo nikt się nie poskarżył do UKE co nie znaczy , że przeszłyby testy EMC z prawdziwego zdarzenia. To też jest istotna kwestia.
 • #106
  pidar
  Mass storage specialist
  Mnie interesuje Wasze podejście do co do wytrzymałości sprzedawanych baterii do laptopów (padły zarzuty co do jakości ogniw). Może robiliście zlecone badania co wytrzymałości takich ogniw w najtańszych egzemplarzach?
  Przytaczam opis z konkurencji:
  Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym
 • #107
  TechEkspert
  Editor
  Czytam Wasze wypowiedzi w temacie i zgadzam się, że prezentacja produktu na elektroda.pl jest przeznaczona dla firm, które nie wstydzą się swojego projektu, taka opcja dla odważnych ;)

  Osoby odwiedzające portal mają tak zróżnicowane bogate doświadczenie, że można mieć pewność "prześwietlenia" produktu pod każdym względem. Gdy przygotowuję dla Was recenzję jakiegoś produktu, wiem że najlepsze dopiero przede mną :) i sporo dowiem się z wypowiedzi w temacie.

  Zdradzę tutaj taki szczegół (mam nadzieję ze GC się nie obrazi :) ), firma Green Cell wstępnie zaproponowała udostępnienie do testu swoich akumulatorów do laptopów, o których wiele piszecie w tym temacie. Nie potrafiłem zapewnić sensownego testu akumulatorów i wspólnie udało się uzgodnić udostępnienie UPSów. Tutaj widziałem większe pole na przekazanie informacji o konstrukcji tych urządzeń, pokazanie praktycznych cech, które mogą przydać się osobom poszukującym informacji w tym obszarze. Liczę też na odpowiedzi w temacie o UPSach dzięki którym dowiemy się czegoś nowego. Nie ukrywam, że miałbym niezłą satysfakcję gdyby na podstawie naszej dyskusji, firma ulepszyła coś w kolejnych wersjach urządzeń.

  @sq9fmc zainteresowałeś mnie tymi zaobserwowanymi zakłóceniami, sam walczyłem z takim efektem przy zasilaczu LED. W moim przypadku pomogło dołożenie na wejściu dławika z podwójnie nawiniętym uzwojeniem (common choke). Czy masz jeszcze dostęp do tego zasilacza? Może taki filtr EMI zablokowałby zakłócenia? Ciekawe który przewód promieniuje więcej zakłóceń, ten od strony sieci + instalacja elektryczna, czy ten na odcinku zasilacz-laptop (ten zwykle jest ekranowany więc szansa mniejsza).
 • #108
  sq9fmc
  Level 28  
  Zrobiłem wiele prób odkłócenia kilku takich zasilaczy z różnym skutkiem jednak nigdy nie był zadowalający.
  Dławiki symetryczne, kondensatory X2 i Y2, wtrącanie dodatkowej pojemności Y2 pomiędzy masy gorącą i zimną,a nawet zakładanie perełki ferrytowej na diodę wyjściową co powodowało brak stabilizacji napięcia w funkcji obciążenia. Zawsze coś wylatywało z niego w eter.
  Dodatkowe ekranowanie też nie pomagało.
  Sieć stawała się przeciwwagą do przewodu wyjściowego, całego, bez znaczenia czy byłby ekranowany.
  Szum powstawał w obwodzie pierwotnym mimo gasika RC w obwodzie klucza uzwojenia pierwotnego. Podobnie jak w Twoim linku. W tym jednym zredukowałem jak mogłem i tak oddałem sąsiadowi.
 • #109
  bolek
  Level 35  
  Lab75 wrote:
  bolek wrote:
  Ile razy mieliście na karku UOKIK i w ilu przypadkach skończyło się to "zablokowaniem" produktu?

  Znając ułomność polskiego systemu nadzoru rynku (UOKiK/IH/UKE) liczba ta jest równa lub bliska zeru.


  To chyba nie tak. Ten system działa(ł) całkiem sprawnie, ale oni nie losowali firm do kontroli- przynajmniej kilka lat temu. Pamiętam walki pomiędzy sprowadzającymi produkty LEDopodobne oraz ich zasilacze- Ot, taką sobie wypracowali metodę uwalania konkurencji. Tam UKE faktycznie goniło od firmy do firmy i wywieszało informacje na stronie jeśli ktoś nie był ogarnięty w zakresie EMC. Chińczyki też robili w bambuko, potrafili wysłać kilka dostaw spełniających normy, a potem dziwnym trafem pakowali zasilacze z wydmuszkowymi filtrami. Także można się było wyłożyć mimo szczerych chęci.

  (Wiem bo przez jakiś czas robiłem takie importowe badania dla dwóch firm).
 • #110
  Lab75
  Electrician specialist
  bolek wrote:
  To chyba nie tak... [...]

  Niestety właśnie tak to wygląda. Jak już wcześniej wspomniałem pracuję w tym od prawie 11 lat (badam prototypy, próbki z dostaw, koresponduję z Urzędami, itd.). Czym jest przeprowadzona przez urzędy kontrola kilkunastu wyrobów w ciągu roku w stosunku do ogromnej ilości nowych produktów elektrotechnicznych wprowadzanych na rynek rocznie przez różnych producentów/importerów/dystrybutorów? Kompletnie niczym. Przykład? Program EEPLIANT (UOKiK) - badanie źródeł światła LED w zakresie spełnienia wymogów ekoprojektu. Przebadano na całą Europę łącznie 141 modeli źródeł światła z różnymi trzonkami (16 z nich pobrano z rynku PL)! O wynikach tych badań nawet nie ma co wspominać, bo one po zakończeniu tego programu nie miały jakiegokolwiek znaczenia... Cykl życia tych produktów już dawno się skończył. Pojawiły się nowe modele. Podobnie jest w przypadku pozostałych urzędów nadzoru rynku. Niestety znaczna część "graczy" na rynku wyrobów elektrotechnicznych ma tego pełną świadomość i perfidnie wykorzystuje ten fakt.
  Green Cell wrote:
  Jeśli chodzi o zasilacze – będziemy mieli tylko serię PRO... [...]

  Z całym szacunkiem, ale z mojego punktu widzenia ten post to kolejna dawka marketingowej bezwartościowej treści obłożona chwytliwym w dzisiejszych czasach storytellingiem. Ten początek postu brzmi jak "sprzedawaliśmy badziewne zasilacze, dorobiliśmy się kasy i teraz możemy Wam zaoferować tylko lepsze zasilacze...". Zero jakichkolwiek konkretów i odniesienia się do zagadnień poruszonych w tej dyskusji... Mogę pójść o zakład, że zasilacze 'standard' nie znikną z Waszej oferty z prostego, biznesowego względu. To Wasz core dzięki któremu GC zarabia pieniądze (w końcu to 'bestsellery'), których na znacznie droższych zasilaczach PRO nie wypracujecie. To oczywiste...

  Ps. Z drugiej strony zawsze 'standard' można nazwać 'PRO'... ;)
 • #111
  bolek
  Level 35  
  Hmm. Myślę że te 16szt z rynku krajowego to jakieś ich programowe działanie które znając życie robione jest dla sztuki.
  W jednej z firm dla których ja ogarniałem ocene urządzeń, UKE zjawiało się regularnie kilka razy w roku. Brali do badań sporą część asortymentu co daje liczbę kilkunastu/dziesięciu modeli urządzeń. Fakt że część roboty zrobiła konkurencyjna firma bo do donosu był przyczepiony np wynik EMI przewodzonych, ale też wiedzieli jak na oko poznać urządzenie które ma szanse się wysypać na badaniach.
  Tych ledowych firm mamy w tej chwili kilkanaście (liczących się)?. Skoro ich działania wyprostowały właściciela firmy, a także innych podobnych firm bo tak jak wspomniałem UKE było wykorzystane do koszenia innych, to myślę że zrobili sensowną robotę. Nikt normalny nie będzie ryzykować kontenera dla kilku groszy na sztuce. Na pewno mamy na rynku mniej chłamu.

  Jeszcze jeden kamyk do ogródka tego że UKE zbija bąki. Wpadli na kontrolę także do mojej firmy. Nie mam nic wspólnego z zasilaczami i ledami i było to zanim zacząłem pomagać innym firmom.

  Tak że GC, jak byście odpowiedzieli na mojej poprzednie pytanie (czy było UKE i co z tego wynikło) to był bym wdzięczny.

  Osobiście jako użytkownik 1szt baterii powiem że szału nie ma. Nie wiem, może się zmieniliście bo to było dawno, zamiast ~60Wh miała 40 i szybko umarła. I dla jasności nie oczekuje na darmową próbkę nowej sztuki.
  A gadanie o Polskim R&D które się robotą nie pochwali może i zadziała na "elektorat", ale reszta kumatych Was odpowiednio posegreguje. Ci od Ledów też mieli swoje R&D. Zazwyczaj były to dwie laski które kłóciły się model trzonka z katalogu chińczyka. Dla nich abstrakcją był wpływ obudowy na temperaturę struktury diody i dalsze tego konsekwencje.
  Tak czy siak działajcie i powodzenia. Rynek Was zweryfikuje, a nie słodkie słowa i tony towaru.
 • #112
  poziomMT
  Level 11  
  Lab75 - miałem napisać to samo, ale cisze się że, mnie ubiegłeś bo wyszło Ci to znacznie lepiej od moich wypocin.

  W sumie niema merytorycznie już nic do dodania.
  Od początku dyskusji ŚwiatBaterii serwuje w odpowiedziach marketingowa papkę.

  I to jest również znamienne w naszych polskich zakompleksionych realiach, nim mniej firma ma do zaoferowania tym chętniej owija swój przekaz w korpo terminologie : R&D , feedback itd

  Moim zdaniem tę dyskusje można zamknąć bo niemal każdy kolejny post obnaża SwiatBaterii.
  Chyba jedyny plus z tej dyskusji to taki że, Świat baterii nie przedstawia się już jako "polski producent na globalnym rynku" tylko "globalna marka". Cóż zawsze to jakiś krok w kierunku prawdy.

  Mam propozycje. Co obecni na tym forum myślą o zorganizowaniu ankiety? (nieśli oczywiście regulamin forum tego nie zabrania)
  Dwa proste pytania do wyboru :

  1. Czy uważasz że GreenCell do twórca, producent i dystrybutor akcesoriów komputerowych ?

  2 Czy uważasz że GreenCell to tylko dystrybutor podzespołów importowanych z Chin ?
 • #113
  Lab75
  Electrician specialist
  @bolek Faktem jest, że jeśli dana firma raz podpadła to UKE będzie ich męczyło do bólu, ale... tylko wtedy gdy będą pewni, że znajdą niezgodność i będą mogli przywalić i wyegzekwować co najmniej karę administracyjną (PLN) oraz wycofanie danej partii towaru z rynku (sic!). W przeciwnym przypadku sami z siebie nie pofatygują się do firmy X. Pozostałe "motywatory do działania" to zgłoszenia z rynku przekazywane przez konsumentów/konkurencję/... (nie zawsze skutkujące podjęciem działań kontrolnych przez Urząd) oraz wspomniane przez Ciebie programy kontrolne inicjowane przez np. Brukselę. Nie mniej jednak tych działań w stosunku do ilości produktów na rynku jest zdecydowanie za mało.
  bolek wrote:
  Nikt normalny nie będzie ryzykować kontenera dla kilku groszy na sztuce. Na pewno mamy na rynku mniej chłamu.

  Niestety, tak przyjemnie do końca nie jest. Cześć większych firm rzeczywiście dołożyła starań i pod tym względem jest w miarę ok. Ale tylko część i ta część często walczy dziś o przetrwanie... Są tacy, którzy nadal "podejmują wyzwania" kalkulując "ryzyko biznesowe". Badam to wiem ;) O garażowych biznesach "Janusza i Grażyny", opartych o portale aukcyjne i e-shop'y nawet nie będę wspominał... Tam nadal trwa wolna amerykanka, która jest rakiem niszczącym rynek i wspomniane większe firmy.... Smutne, ale prawdziwe.

  @poziomMT Dla mnie osobiście najbardziej irytujący w tej całej dyskusji jest właśnie poziom komunikacji GC, który godzi nie tylko w zaprawionych w bojach, wartościowych projektantów i konstruktorów, których na tym forum jest wielu (żeby nie było, sam nim nie jestem, chociaż tworzę zalecenia do zmian konstrukcyjnych), ale również w pozostałych użytkowników tego forum. Nie chciałbym użyć zbyt mocnego sformułowania, ale czasami odnoszę wrażenie, jakby nas traktowano jak d*bili (chociażby w sytuacji przedstawienia wyłącznie zdjęć zasilaczy PRO, kierowanych zapewnień "...od jutra tylko PRO" czy też braku odpowiedzi na konkretne pytania). Na słynnym w tym wątku dziale R&D wprowadzenie nowego produktu do oferty się nie kończy, a tak właściwie nawet tego działu nie poznaliśmy (co z pewnością dużo by wniosło). Nie wiemy jaka jest jego wielkość, jakim sprzętem dysponują, jakie badania są przeprowadzane, itp. itd. Nawet nie wiemy czy rzeczywiście przeprowadzana jest jakakolwiek ocena zgodności tych produktów z obowiązującymi normami... Za to serwowana jest wyłącznie, jak sam już o tym wspomniałeś, marketingowa papka...

  Ps. Może dział R&D GC jest gdzieś tutaj... http://greencell.wirtualne-spacery.pl ;)
 • #114
  zgierzman
  Level 30  
  Lab75 wrote:
  Ps. Może dział R&D GC jest gdzieś tutaj... http://greencell.wirtualne-spacery.pl ;)


  No jest. To te ziomki:

  Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym

  Na monitorze projekt który zawiera aż dwa elementy w obudowie SOT-23. A ile sprzętu na ścianach i regałach...
 • #115
  Lab75
  Electrician specialist
  @zgierzman Brawo Ty! Rzekłbym "grubo". A Rick'a Astley'a widziałeś? :D Oczywiście ten mój Ps. miał na celu wyłącznie rozładowanie atmosfery ;) W końcu jutro piątek, piąteczek, piątunio...
 • #116
  zgierzman
  Level 30  
  Lab75 wrote:
  @zgierzman Brawo Ty! Rzekłbym "grubo". A Rick'a Astley'a widziałeś? :D Oczywiście ten mój Ps. miał na celu wyłącznie rozładowanie atmosfery ;) W końcu jutro piątek, piąteczek, piątunio...


  Hehe, nie, ale poszukałem i znalazłem ;-)

  Twój zamysł był dla mnie jasny, poszedłem tą samą drogą... ;-)

  Może ktoś jeszcze znajdzie coś ciekawego?
 • #117
  Lab75
  Electrician specialist
  zgierzman wrote:
  Może ktoś jeszcze znajdzie coś ciekawego?

  Tak, ja znalazłem. Przeczytałem jeszcze raz post otwierający ten wątek i powiem wprost - w mojej opinii, patrząc przez pryzmat tej dyskusji, wiele ze stwierdzeń w nim zawartych wprowadza konsumenta w błąd (żeby nie użyć bardziej dobitnego określenia), co stanowi nieuczciwą praktykę rynkową. Ciekawi mnie jakie stanowisko przyjąłby UOKiK w tej sprawie...

  Na tym kończę swoje wywody w tym wątku. Szkoda czasu...
 • #118
  poziomMT
  Level 11  
  Koniec końców jest o tylko post reklamowy, GC zapłacił elektrodzie za ten cyrk. W sumie, gorsze widuje się w mediach.

  Szkoda tylko że, bazując na renomie tego portalu, daliśmy się wciągnąć w to PR'owe przedstawienie, które z resztą, tylko utwierdziło ludzi z branży w tym co tak naprawę w polskich realiach oznaczają slogany "polski producent" "globalna marka" i temu podobne bzdury,za którymi kryje się zwykły importer chińszczyzny, z wybujałem ego.


  Lab75 - ma racje, szkoda czasu
 • #119
  freebsd
  Level 41  
  Kto kupi obecnie coś droższego? Nieliczni. Większość kieruje się przy zakupie ceną, bo takie zarobki są, po opodatkowaniu.
  Czy rodzimy wytwórcy, a więc i nasze miejsca pracy, są chronione np. cłami? Nie. Jak ma Polska firma coś sprzedać, gdy musi zapłacić tyle podatków, zapłacić za drogą energię, paliwa, itp? Jak chce coś sprzedać to musi wytwarzać w chinach. Jak dla mnie, choć jest to bardzo smutne, to brawa dla firmy potrafiącej zatrudnić 150 osób na polskim rynku, która opiera się niezliczonym kontrolą i wymaganiom.
 • #120
  bolek
  Level 35  
  zgierzman wrote:


  Może ktoś jeszcze znajdzie coś ciekawego?


  Przy strasznie niewykorzystanym potencjale The Room pewnie z PL dublingiem, wybór koloru koszulek dla 18650 i generator skitranych pytajników.

  Ogólnie, nawet się ogarnęli do fotek :)

  Dodano po 3 [minuty]:

  freebsd wrote:
  Jak ma Polska firma coś sprzedać, gdy musi zapłacić tyle podatków, zapłacić za drogą energię, paliwa, itp? Jak chce coś sprzedać to musi wytwarzać w chinach.


  Nie wygłupiaj się.

  freebsd wrote:
  Jak dla mnie, choć jest to bardzo smutne, to brawa dla firmy potrafiącej zatrudnić 150 osób na polskim rynku


  Oczywiście.

  freebsd wrote:
  która opiera się niezliczonym kontrolą i wymaganiom.


  Masz jakieś informacje?