Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym

(Sponsored) magic9 19 Aug 2019 12:05 36246 218
Computer Controls
  • Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym


    Jeśli chce się być na bieżąco z branżą urządzeń przenośnych, trzeba być bardzo czujnym. Poza tak podstawowym sprzętem, jak telefon i laptop, zupełnie powszechne stają się przecież takie urządzenia, jak głośniki bezprzewodowe, drony czy odkurzacze. Otaczamy się coraz większą liczbą rzeczy, które wymagają ładowania i coraz trudniej za tą tendencją nadążyć.
    Jest jednak polska firma, która podjęła wyzwanie i konsekwentnie tworzy nowe urządzenia i rozwiązania technologicznie, które mają nam pozwolić swobodnie funkcjonować w świecie urządzeń mobilnych. Wszędzie i kiedy tylko mamy ochotę - bez zmartwień o rozładowane baterie.


    Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym


    Marka Green Cell została założona w Krakowie w 2013 roku przez Pawła Ochyńskiego. Od początku skupiała się na tworzeniu baterii i ładowarek do laptopów. Są one do tej pory głównym produktem firmy, ale od tego czasu portfolio Green Cell zostało poszerzone o olbrzymią gamę akcesoriów do zasilania innych urządzeń - od elektronarzędzi i kosiarek po głośniki bezprzewodowe i rowery elektryczne.


    Efekt pasji i doświadczenia

    Składający się z wielbicieli urządzeń mobilnych zespół GC tworzy sprzęt, który nie tylko ma być użyteczny - ma też dobrze się prezentować pośród nowoczesnych smartfonów i innych gadżetów klasy premium. Ładowarki, kable i powerbanki to przecież urządzenia, które towarzyszą nam codziennie i nie zawsze dbamy o nie tak jak o telefony i laptopy. Nie zakładamy na nie etui i folii ochronnych. Muszą więc świetnie wyglądać i być bardzo wytrzymałe.
    Za projektowanie urządzeń odpowiada krakowski zespół R&D Green Cell, który tworzy urządzenia od początku do końca - od strony technicznej i wizualnej.

    Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym


    Wygląd i wytrzymałość są oczywiście kluczowe, ale pozostaje przecież kwestia wydajności. Marka postawiła sobie za cel zmianę wizerunku zamienników baterii, które wciąż postrzegane są jako coś gorszego. Producent dba, by realne pojemności akumulatorów zawsze dorównywały tym oryginalnym, a co więcej, stworzył serie baterii do laptopów ULTRA, które osiągają nawet 50% dłuższy czas pracy od oryginalnych.

    Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym



    Globalna marka

    W 2016 roku Green Cell pojawił się na zagranicznych marketplace’ach – Amazonie i eBayu. W kolejnych latach dystrybucja została rozszerzona na więcej krajów w Europie i na świecie. Globalna sprzedaż szybko się rozwijała, podczas gdy na polskim rynku marka ustabilizowała sobie dominującą pozycję w branży. Od 2017 roku GC można było regularnie spotykać na międzynarodowych targach elektroniki – IFA w Berlinie czy CEBIT w Hanowerze. W październiku pojawi się także na prestiżowym GITEX w Dubaju. Szybki rozwój nie pozostał niezauważony. W 2019 roku jako jedna z 22 polskich firm znalazła się w rankingu FT1000 Financial Timesa dla najszybciej rozwijających się biznesów w Europie.

    Kolejne kroki dla Green Cell

    Ostatnie premiery produktowe marki dają dość wyraźny sygnał, dokąd zmierza GC. Zaawansowane rozwiązania technologiczne i high-endowy design sprawiają, że ekspansja zagraniczna marki przebiega bardzo szybko. Produkty budzą zaufanie i zbierają dobre opinie na zagranicznych portalach sprzedażowych, co napędza rozwój i pozwala skupiać się na kolejnych projektach, rozwoju produktów i technologii.

    Green Cell - polski producent na globalnym rynku mobilnym


    Innym ciekawym kierunkiem rozwoju marki Green Cell jest elektromobilność, czego początkiem był kabel do ładowania samochodów elektrycznych. Firma postanowiła dołączyć do rozwoju branży samochodów elektrycznych, co z pewnością jest również przejawem pasji, ponieważ jak mieliśmy okazję zobaczyć w popularnym filmie u Zachara – właściciel jest wielkim entuzjastą pozbawionej spalin komunikacji.


    Green Cell na Elektroda.pl

    Bądźcie czujni, gdyż już niedługo na Elektroda.pl ogłosimy dla Was konkurs organizowany przez Green Cell. Będziecie mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami, i zdobyć fajne nagrody.
    Poza tym niebawem na łamach forum opublikujemy szczegółowy test zasilaczy UPS, w którym znajdziecie praktyczne porównanie ich właściwości.

    Czekamy na opinie i pytania

    Posiadacie urządzenia Green Cell lub macie w planie zakup któregoś z tych produktów?:
    https://greencell.global/pl/210-produkty
    Zadawajcie pytania oraz wyrażajcie opinie pod tym tematem. Jest on obserwowany przez zespół R&D, dzięki czemu każdy z Was ma szansę wpłynąć na kształt i rozwój obecnej oferty producenta. Dajcie znać, jak oceniacie efekty pracy zespołu Green Cell.





    Artykuł sponsorowany

    Cool? Ranking DIY
    About Author
    magic9
    Editor
    Offline 
    Has specialization in: redaktor treści elektroda
    magic9 wrote 808 posts with rating 362, helped 11 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
  • Computer Controls
  • #2
    Anonymous
    Level 1  
  • #3
    Green Cell
    Level 7  
    atari_robbo wrote:
    Jaki to 'polski producent', przeciez to jest tandetna chinszczyzna dostepna pod dziesiatkami innych marek.


    Cześć,
    dzięki za odpowiedź i już się odnosimy.
    Jakość wykonania i parametry urządzeń to dla nas absolutnie kluczowe kwestie. Dbamy o design, wytrzymałość i wysoką wydajność produktów, a o wszystko dba nasz krakowski zespół inżynierów i designerów R&D. Produkcja odbywa się w Chinach, ale to samo można powiedzieć o Apple.
    Z racji, że jesteś pierwszym komentatorem, chętnie prześlemy Ci naszą ładowarkę lub power bank do przetestowania i wydania opinii w tym wątku. Zgłoś się do nas proszę w wiadomości prywatnej, a wyślemy produkt. :)
    Chętnie zderzymy się z każdą merytoryczną krytyką.
  • #4
    TechEkspert
    Editor
    @atari_robbo miałem okazję przetestować UPSy Green Cell: Porównanie cech UPSów online i offline - Green Cell. Miałem kilka uwag (np. oprogramowanie / interfejs użytkownika) ale cena i jakość UPS online jak dla mnie jest OK (w cenie wspomnianego UPSa online znajdziesz karty sieciowe SNMP do UPSów innej firmy...).
    Dobre rozwiązania techniczne np. w offline znajdziemy funkcję AVR, oraz akumulatory 2x12V co zmniejsza ich prąd roboczy (często w podobnych urządzeniach znajdziemy 1 akumulator 12V co wymusza spore prądy rozładowania).

    @Green Cell w temacie z testem UPSów Green Cell https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3607459.html pojawiło się pytanie współpracy UPSa line-interactive (bez sinusa na wyjściu) z zasilaczami z APFC, dopóki mamy jeszcze dostęp do sprzętu możemy wykonać próby w praktyce, a może temat jest znany waszemu zespołowi R&D?
  • Computer Controls
  • #5
    Anonymous
    Level 1  
  • #6
    gulson
    System Administrator
    atari_robbo wrote:
    Jaki to 'polski producent', przeciez to jest tandetna chinszczyzna dostepna pod dziesiatkami innych marek.

    Generalnie sporo firm tak działa, ale ważna jest kontrola jakości. Jak widzisz w drugim temacie TechEkspert wziął na warsztat UPSy od tej firmy i testy wypadły pomyślnie. Jakość w Chinach w wśród niektórych firm znacznie się poprawiła i przewyższa firmy na zachodzie. Stąd też między innymi mamy wojny handlowe, bo USA dostrzegło ogromne zagrożenie.
  • #7
    Anonymous
    Level 1  
  • #8
    DjZjawa
    Level 11  
    Posiadam od kilku miesięcy baterię w MacBooku Pro 13 (mid 2010) i jestem zadowolony. Bateria sprawdza się świetnie. Czas pracy przy mocniejszym użyciu to ok 6h :)

    Znajomi posiadają baterie w telefonach i też nikt nie narzeka :)
    Sam niedługo planuję zakup baterii od Green Cell do iPhone SE, na razie czekam aż moja padnie do końca ;)
  • #9
    freebsd
    Level 41  
    magic9 wrote:
    onieważ jak mieliśmy okazję zobaczyć w popularnym filmie u Zachara – właściciel jest wielkim entuzjastą pozbawionej spalin komunikacji.
    To jakaś nowość, bo ja myślałem, że jest wielkim zwolennikiem wielkich i bogatych koncernów, preferując niemieckich producentów.

    magic9 wrote:
    stworzył serie baterii do laptopów ULTRA, które osiągają nawet 50% dłuższy czas pracy od oryginalnych.

    Brakuje firmie Green Cell reklamy i artykuł na elektroda.pl jest całkiem dobrym ruchem. Bez tego w życiu nie kupił bym czegoś o takiej nazwie, a tym bardziej tego nie polecił. Chętnie poczytam o konkretnych produktach.
  • #10
    Norfnet
    Level 13  
    A właśnie... zawsze zamienniki kojarzyły się z tandetą i tak pewnie jest do dzisiaj. Ja osobiście kupiłem baterię GC do iPhone'a świadomie nie wybierając tandetnych zamienników ale jako produkt markowy w podobnej do zamienników cenie.Nie widzę różnicy z oryginałem a system widzi dokładnie stan baterii a nie jak w tandecie "serwis ---"
    Brawo oby tak dalej.
    P.S.
    Jak w moim Mac Book Air padnie za jakiś czas to mam nadzieję że będziecie mieli w ofercie.
  • #11
    tplewa
    Level 39  
    @Green Cell

    Ładnie napisane. Jednak jedno projekt w kraju i wykonanie w Chinach. Natomiast co innego wybranie z oferty fabryki z własnym brandingiem np. zmiana obudowy.

    Czy byłem klientem - tak bateria do MacBook Pro. Czy byłem zadowolony średnio. Lepiej wyszła wymiana ogniw na Samsungi (owszem drożej) - do tego jeszcze inny problem. No ale jak macie R&D w PL i projektujecie te baterie - chętnie popiszę tutaj o tym problemie czyli komunikacji po SMBUS z baterią ;)

    Natomiast co by nie było, nie neguję firmy. Tylko czasem lepiej nie pisać producent jak Manta itp. (bo tutaj mogę powiedzieć gdzie ta firma kupuje - dlaczego bo sam czasem coś importuję i znam źródła) - czasem lepiej napisać importer - byle trzymać poziom. Bo wypromowanie marki na danych rynkach to nie wszystko....
  • #12
    also
    Level 15  
    Kolega sobie zaprzecza bo z jeden strony pisze:
    Green Cell wrote:
    Jakość wykonania i parametry urządzeń to dla nas absolutnie kluczowe kwestie.
    , z drugiej.
    Green Cell wrote:
    Produkcja odbywa się w Chinach.

    ps.
    Green Cell wrote:
    Produkcja odbywa się w Chinach, ale to samo można powiedzieć o Apple.
    Błąd. Telefony apple są tylko składane w Chinach na bazie markowych produktów. Komponenty apple zamawia od prestiżowych firm pokroju samsung, a nie od jakiegoś pożal się boże chinola. Pytanie więc brzmi: Z jakich markowych części są składane produkty firmy Green Cell? Czy są tam wsadzone np. ogniwa samsung?
  • #13
    hashwrc
    Level 11  
    @Green Cell Jeżeli jest taka możliwosć chętnie przetestuje wasz power bank. Gdzieś już mi się obiło o uszy o Waszym sprzęcie i zdania były podzielone. Chciałbym się sam przekonać jak jest naprawdę.
  • #14
    tplewa
    Level 39  
    @also

    Trudno nazwać składaniem - tam w zasadzie jest cała produkcja tych telefonów. To że się coś robi w chinach nie jest złe, bo w EU masz problem nawet wykonać bardziej skomplikowane PCB (wiele warstw, kontrola impedancji itd.). W Chinach w zasadzie zrobią ci wszystko co chcesz. Tylko masz do wyboru albo opracowujesz produkt i tam go wykonujesz, albo kupujesz coś z ich oferty i brandujesz (tworzysz markę) - to są zasadnicze różnice. W tym drugim przypadku myśl techniczna pochodzi z chin. Nie jest to też złe bo Chińczycy potrafią robić dobre projekty, ale nie jest to tanie i wiele firm niestety wybiera te tańsze warianty aby produkt miał konkurencyjną cenę - co nie zawsze przekłada się na jakość. Najgorsze w zasadzie jest jak firma podaje nieprawdziwe informacje o produkcie co się zdarza w przypadku niektórych tzw. producentów ;) - ale akurat z marką Green Cell nie miałem zbyt wiele do czynienia poza jedną baterią na której się trochę zawiodłem. Zresztą jak i na innych chińskich zamiennikach.

    Zresztą czy firma projektuje i tam tylko zleca produkcję czy tylko branduje prędzej czy później wychodzi - bo Chińczycy często nie idą na wyłączność i te same produkty można często kupić z innym brandem (co w internecie czasem można znaleźć).
  • #15
    Lab75
    Electrician specialist
    To ja dorzucę coś od siebie. Nikt kto projektuje w PL cokolwiek wartościowego i myśli biznesowo-strategicznie o długoplanowym rozwoju firmy nie będzie tego zlecał do produkcji firmie trzeciej w Chinach. Dlaczego? Ponieważ Chińczycy w moment reverse engineeringiem rozbiorą to na części trzecie i zaczną oferować innym... Jak dla mnie Green Cell to brand i tyle. Wątpię także w ten ładnie brzmiący marketingowo dział R&D. Przypuszczam, że to zespół ludzi, którzy po prostu od strony technicznej ogarniają ofertę produktową.

    Co do jakości się nie wypowiem, bo na chwilę obecna nie dostałem na warsztat żadnego z ich produktów, ale jeśli Panowie w PL nie będą patrzeli na ręce Panom Skośnookim (per każda dostawa) to skończy się jak w wielu innych przypadkach. Na początku może i będzie cacy, a w kolejnych partiach będzie już co raz bardziej kiepskawo...

    Ps. KRS i PKD jasno mówią co to za 'producent'...
  • #16
    tplewa
    Level 39  
    Lab75 wrote:
    To ja dorzucę coś od siebie. Nikt kto projektuje w PL cokolwiek wartościowego i myśli biznesowo-strategicznie o długoplanowym rozwoju firmy nie będzie tego zlecał do produkcji firmie trzeciej w Chinach.


    No to się kolega może zdziwić ;) Znam trochę firm które tak robi. Dlaczego już po części wyjaśniłem w EU nawet jest problem wykonać bardziej złożone PCB. Dopiero np. od stosunkowo niedawna np. eurocircuits oferuje kontrolę impedancji na materiałach FR4 (potrzebne przy szybkich magistralach) jak i np. zagrzebane przelotki - mowa tutaj głównie o firmach ogólnie dostępnych gdzie można zlecać np. produkcję PCB pod prototypy.

    Natomiast co do kopiowania przez Chińczyków to owszem jest wiele takich co kopiuje, tylko głownie obecnie kopiują produkty swoich rodaków. Są też firmy gdzie spokojnie można produkować i nie mieć takiego problemu. Dodam wręcz że jeśli chodzi o EU to prędzej my możemy wiele od nich kopiować - patrząc realnie na ich "myśl techniczną".

    Dodatkowo z mojego doświadczenia powiem jedno - jeśli chodzi o montaż SMD to montuję i w PL i w Chinach i mniej wpadek miałem w sumie tam... Generalnie jak mówimy zwłaszcza o dużych ilościach to zaczyna widać zalety. Przy mniejszej produkcji czasem wygodniej jest w PL (ot mniej papierologii z odprawami celnymi itd. - co przy małych wolumenach rekompensuje wyższą w PL cenę montażu).

    Więc się zapytam kolega pisze z praktyki bo coś produkuje, czy ze zasłyszanych mitów ?
  • #17
    Anonymous
    Level 1  
  • #18
    Lab75
    Electrician specialist
    Kolega od 11 lat siedzi w tym po uszy (bierze udział w projektowaniu i produkcji w PL i współpracuje z producentami OEM na całym świecie). Chciałem zauważyć, że pisałem o podejściu do strategii długookresowego rozwoju firmy i ryzyku związanym z zarządzaniem portfelem wartościowych produktów, a nie wytwarzaniem ad-hoc komponentów w miejscach gdzie dana technologia jest dostępna i (na chwilę obecną) korzystniejsza cenowo.
    Poza tym, z całym szacunkiem, ale nie wierzę że całe portfolio Green Cell'a powstało w polskim R&D w Krakowie w przeciągu 1 roku (w styczniu 2018 firma rozpoczęła swoją działaność). Myślę, że w tym temacie się zgodzimy...

    tplewa wrote:
    Natomiast co do kopiowania przez Chińczyków to owszem jest wiele takich co kopiuje, tylko głownie obecnie kopiują produkty swoich rodaków.

    W 100% nie zgodzę się z kolegą. Chińczycy skopiują wszystko w czym będą widzieli interes (byłem, widziałem), począwszy od zabawek, a skończywszy na myśliwcach bojowych (polecam lekturę przypadku: Su-27 aka J-11B).
  • #19
    tplewa
    Level 39  
    atari_robbo wrote:
    Jak Green Cell to polski producent to niech podadza adres fabryki aby "dziennikarz elektrody" zrobil reportaz z hali produkcyjnej.


    Kolego jak już zostało wspomniane aby robić coś z mleka nie potrzeba posiadać krowy. To samo jest z elektroniką, aby ją produkować nie potrzeba posiadać własnych linii montażu SMD czy produkcji PCB. Bardziej bym się zapytał o dział R&D czyli gdzie faktycznie ta elektronika jest projektowana - bo nie ukrywajmy np. w przypadku baterii raczej ogniw nie produkują tylko używają innych producentów ;)

    Dodano po 3 [minuty]:

    Lab75 wrote:

    W 100% nie zgodzę się z kolegą. Chińczycy skopiują wszystko w czym będą widzieli interes (byłem, widziałem). Począwszy od zabawek, a skończywszy na myśliwcach bojowych (polecam lekturę przypadku: Su-27 aka J-11B).


    Kolego to powiedz co od zera jest produkowane w UE z elektroniki i gdzie to produkują. Jak zostało wspomniane cała produkcja i półprzewodników jak i elektroniki użytkowej to są chiny/tajwan itd.

    W przypadku PL i np. UPS-ów czyli temat podobny chyba jedynie Fideltronik posiada swoje linie montażu i przy okazji też świadczy takie usługi.

    Jeśli kolega pisze o tej długoletniej strategii to też może kolega wymieni taką firmę - ale mowa o jakiejś poważniejszej elektronice - a nie drobnicy w stylu jakieś drobne sterowniczki na AVR-ach itp.

    Dodam że np. w radiowozach policyjnych spotka kolega wideorejestratory (te co wszyscy ich nie lubią) wyprodukowane w Chinach. Projekt powstał w PL, ale w latach gdy powstawały w PL problem stanowił "aż" czterowarstwowe PCB... Właściwie w tamtych latach tyko Technoservice to oferował z poważnymi ograniczeniami technologicznymi i w cenie takiej że produkt kosztował by kilka set procent więcej...

    Może też kolega mi poradzi np. gdzie mogę w EU zlecić np. produkcję obwodów PCB pod mikrofalowe (głównie układy chodzące w 10 i 24GHz) czy wspomniane szybkie magistrale czyli USB 3.0/DDR3 itd. ot PCB od 10 warstw w górę. Polutować to już można owszem wszędzie - problem nie każda firma przy produkcji poradzi sobie z ich testowaniem np. mowa o mikrofalach bez dostarczenia własnego sprzętu np. analizatorów widma, VNA itp. To tak z mojej praktyki trochę dłuższej niż 11 lat ;)
  • #20
    Lab75
    Electrician specialist
    tplewa wrote:
    Jak zostało wspomniane cała produkcja i półprzewodników jak i elektroniki użytkowej to są chiny/tajwan itd.

    Ale kolega tak serio? Jak dla mnie to zamyka ten off-topic. Dalsza dyskusja nie ma sensu...
  • #21
    tplewa
    Level 39  
    Lab75 wrote:
    tplewa wrote:
    Jak zostało wspomniane cała produkcja i półprzewodników jak i elektroniki użytkowej to są chiny/tajwan itd.

    Ale kolega tak serio? Jak dla mnie to zamyka ten off-topic. Dalsza dyskusja nie ma sensu...


    No na serio - to mi się zdaje że kolega bajki opowiada i teraz się wykręca bo nie jest w stanie podać przykładu.

    Chce kolega przykład z mojej strony proszę bardzo ma np. w tych postach:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17725487#17725487

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17726858#17726858

    Płyta główna z procesorem intel pentium, PCB produkcja chiny - lutowane akurat akurat w PL (niewielkie ilości więc lutowanie w PL jest akceptowalne cenowo).
  • #22
    Anonymous
    Level 1  
  • #23
    tplewa
    Level 39  
    atari_robbo wrote:
    tplewa wrote:

    Może też kolega mi poradzi np. gdzie mogę w EU zlecić np. produkcję obwodów PCB pod mikrofalowe (głównie układy chodzące w 10 i 24GHz) czy wspomniane szybkie magistrale czyli USB 3.0/DDR3 itd. ot PCB od 10 warstw w górę. Polutować to już można owszem wszędzie - problem nie każda firma przy produkcji poradzi sobie z ich testowaniem np. mowa o mikrofalach bez dostarczenia własnego sprzętu np. analizatorów widma, VNA itp. To tak z mojej praktyki trochę dłuższej niż 11 lat ;)


    Sprobuj w firmie Lyncolec w UK - my robilismy tam PCB 14 warstwowe z poliamidu, z polaczeniami flex ktore poleca w kosmos (normy ECSS). W UK jest dobrze rozwiniety przemysl zbrojeniowy wiec tam szykaj firm, choc wiem ze forma Leonardo sama robi PCB pod elektronike radarowa. Moze byc tak, ze takie uslugi moga byc regulowane przez rozne rzady.


    Generalnie w PL jakieś płytki potrafi zrobić PIT Radwar - ale ten odpada ze względu że jest właśnie powiązany z Polską Grupą Zbrojeniową - ja akurat czasem robię projekty dla ich konkurencji więc odpadają ;) Z drugiej strony w przypadku radaru FM CW (24GHz) MIMO 2xTX 8xRX nad którym ostatnio trochę siedzę wiem że PCB przekracza ich możliwości technologiczne (od znajomego który tam pracował). Głowica w sumie przewidziana do pracy w fotoradarach...

    Jeszcze w Niemczech i Austrii jest kilka firm, ale ceny z kosmosu - praktycznie mało realne sprzedać potem produkt. Są to głownie firmy mające produkcję na własne potrzeby jak wspomniany np. PIT Radwar (z tym że głownie produkują proste radarki do czujek antywłamaniowych czy do otwierania drzwi).

    Ale nie o to nawet chodzi - głównie chodzi o to gdzie się projektuje i gdzie się wykonuje i że nie zawsze musi to być UE jak i nie jest konieczne posiadanie własnych linii np. do produkcji PCB czy montażu. Bo to się po prostu obecnie często zleca wyspecjalizowanym w tym firmom.

    Kolejna sprawa co do tego kopiowania, to jak ktoś się boi to jaki to problem. Większość elektroniki to procesory/fpga/dsp itd. Montaż można robić w chinach, a programować je już u siebie. Więc mogą sobie kopiować - jak w obecnych czasach sporo myśli technicznej siedzi właśnie w oprogramowaniu.
  • #24
    also
    Level 15  
    tplewa wrote:
    Trudno nazwać składaniem - tam w zasadzie jest cała produkcja tych telefonów
    Jaka cała produkcja? Obiektyw, bateria, matryca, kości pamięci, ram, procesor też produkują Chińczycy do APPLE?
    tplewa wrote:
    To że się coś robi w chinach nie jest złe, bo w EU masz problem nawet wykonać bardziej skomplikowane PCB (wiele warstw, kontrola impedancji itd.).
    PCB to prymitywna technologia. Przy tym nie ma co popsuć. Europa zrobi to samo, tylko że im się nie opłaca bo niski zysk. Za to niech mi chińczycy wyprodukują rdzeń procesora intel, albo amd. Nie da się bo nie mają takiej technologii. To tylko potrafią amerykanie dostarczając im gotowe procesory.
    tplewa wrote:
    Green Cell nie miałem zbyt wiele do czynienia poza jedną baterią na której się trochę zawiodłem.
    Jeżeli Green Cell jest składany na komponentach (chińskich) to ja wolę zamówić sobie z alibaba podobny produkt pewnie z 5x tańszy. Cała myśl technologiczna ( czy to Polska czy chińska) jest dla mnie bez znaczenia. Mnie jako klienta interesuje tylko tyle by produkt działał bezawaryjnie, był jak najtańszy i spełniał swoje założenia.
  • #25
    tplewa
    Level 39  
    also wrote:
    tplewa wrote:
    Trudno nazwać składaniem - tam w zasadzie jest cała produkcja tych telefonów
    Jaka cała produkcja? Obiektyw, bateria, matryca, kości pamięci, ram, procesor też produkują Chińczycy do APPLE? Raczej mało prawdopodobne bo by skopiowali w jeden dzień technologie.


    Masz racje w Apple w kalifornii wykuwają procesory w krzemie. Na serio to procki dla appple robi obecnie chyba tajwański TMSC mowa o arm, a Intele w chinach, pamięci używali i chyba dalej używają Samsunga. Chyba za dużo amazingu apple się udzieliło...

    Generalnie za dużo bajek o tym kopiowaniu na wielką skalę i brak pojęcia o tym jak powstaje elektronika...

    Co do procesorów to chińczycy jak najbardziej produkują procesory np. Oparte na rdzeniu ARM (mają wykupione licencje), jak i obecnie wchodzą w produkcję procesorów RiscV.
    Dlaczego nie produkują swoich wersji x86 i amd64 bo jest to związane z licencjami. Natomiast same fabryki krzemu już jak najbardziej są w chinach, tajwanie, malezji itd. Konkretnie jeśli chodzi o Intela to maja fabrykę w mieście Dali jak mówimy o chińskich.
  • #26
    also
    Level 15  
    tplewa wrote:

    Masz racje w Apple w kalifornii wykuwają procesory w krzemie.
    Chyba rdzenie?
    tplewa wrote:
    Na serio to procki dla appple robi obecnie chyba tajwański TMSC
    ARM są produkowane na licencji. Można sobie pobrać i samemu wyprodukować lub zlecić firmie TMSC. Przez embarga USA Huawei nie będzie mógł produkować procesorów ARM bo mu Trumpek cofnął licencję
    tplewa wrote:
    Generalnie za dużo bajek o tym kopiowaniu na wielką skalę i brak pojęcia o tym jak powstaje elektronika
    TO zdradź nam proces produkcji od A do Z jak powstają rdzenie amd, albo ogniwa od Samsunga? Jakby to było takie proste to by kopiowali na rynek Chiński w milionach, a nie kupowali od amerykanów czy opracowywali własne. Tesla specjalnie nie przenosi produkcji do Chin bo boi się ,żeby mu nie skopiowali.
  • #27
    tplewa
    Level 39  
    Also powiem krótko - piszesz niestworzone głupoty.
    Nie masz ani pojęcia co to TMSC, ani o procesorach... I ciągle powielasz brednie o kopiowaniu. Co nie przeszkadza produkować chińczykom komputerów z procesorami intela... Tak jak wielu innym firmom...

    Chińczycy jak najbardziej od zera mogli by wyprodukować krzem zgodny z x86 i amd64 nie robią tego właśnie ze względu ba to że nie mają wykupionej licencji.


    Wiesz np. dlaczego jest nagonka na Huawei w sprawie 5G? Bo się nagle okazało że ci kopiujący chińczycy nagle mają na tę technologię więcej patentów niż Intel i Qualcomm jak to do tej pory bywało i kogoś zaczyna łagodnie mówiąc boleć pupa.
  • #28
    also
    Level 15  
    Możesz mi podać dowód na to, że chińczcycy mogliby wyprodukować dowolny procesor intel, gdyby tylko tego chcieli?
    Za to Huawei nie ma własnych procesorków.
  • #29
    tplewa
    Level 39  
    also wrote:
    Za to Huawei nie ma własnych procesorków. I dalej nie odpowiedziałeś na pytanie. Jak się produkuje rdzenie do intel.


    Bzdura ma jak najbardziej tak samo jak apple oparte o licencje ARM. Konkretnie produkowane są przez firmę HiSilicon należącą do Huawei.

    I tak uprzedzając kolejne twoje brednie, najpierw poczytaj o temacie potem pisz...

    Natomiast co do dowodów to mają do tego niezbędna technologie gdzie produkują procesory na których rdzenie mają licencje... Np. ARM/MIPS/RiscV. Natomiadt piszesz głupoty bo nie masz pojęcia co to procesor, co to licencjonowanie rdzenia takiiego jak x86 amd64 arm itd.