Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe, podwójne pamięci od Winbonda

ghost666 19 Sie 2019 13:48 588 4
 • Nowe, podwójne pamięci od Winbonda
  Nowy układ Winbonda - W25M161AW z serii SpiStack to podwójna pamięć półprzewodnikowa. Element ten łączy w sobie pamięci Flash NOR i NANDl dedykowana jest m.in. do przechowywania kodu w systemach wbudowanych. Pamięć współpracuje z płytką rozwojową FRWY-LS1012A firmy NXP Semiconductors, która zawiera wbudowany procesor komunikacyjny Layerscape LS1012A. Urządzenia z rodziny SpiStack zapewniają 16 Mb szeregowej pamięci Flash NOR dla kodu oprogramowania modułu (firmware) i 1 Gbit szeregowej pamięci NAND dla systemu operacyjnego Linux.

  Konstrukcja układu W25M161AW i programowalna funkcja wyboru chipów, opracowana przez Winbond, umożliwiają wykorzystanie kompaktowego układu - pamięć dostępna jest w ośmiopinowej obudowie WSON - z dwoma rodzajami pamięci, wyposażonej we wspólny interfejs SPI. Układ posiada dedykowaną pamięć rozruchową (bootloader) NOR Flash oraz większą pamięć NAND Flash, gdzie zainstalowany może być system operacyjny Linuks.

  Pamięci z serii W25M oferują także interfejs SpiFlash, który może współpracować z wieloma różnymi urządzeniami, wykorzystującymi interfejs SPI i zestaw standardowych poleceń.

  Płytka Layerscape FRWY-LS1012A, zaprojektowana została z myślą o systemach Internetu Rzeczy (IoT), komputerach brzegowych i zaawansowanych aplikacjach wbudowanych. Moduł ten stanowi ekonomiczną platformę programistyczną dla układu LS1012A - procesora komunikacyjnego o niskim poborze mocy mocy. Układ ten wykorzystuje rdzeń ARM Cortex-A53, taktowany zegarem o częstotliwości do 1 GHz. Kompaktowy moduł o wymiarach 83 mm × 90 mm zapewnia łatwy dostęp do linii GPIO procesora, pracę przy niskim zużyciu energii, wykorzystanie kart microSD. Moduł posiada złącze M.2 a także możliwość podłączenia karty rozszerzeń za pomocą modułów mikroBUS, obsługujących czujniki, siłowniki, pamięci i wyświetlacze.

  Pamięć flash SpiStack W25M161AW firmy Winbond jest teraz dostępna w ilościach hurtowych . Moduł NXP Layerscape FRWY-LS1012A kosztuje 100 dolarów. Oba produkty można kupić bezpośrednio od jego producentów.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/layerscape-development-board-gains-dual-die-memory

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9365 postów o ocenie 6950, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • PCBway
 • #2
  Armadon
  Poziom 12  
  Tak sobie myślę ciekawe rozwiązanie - może by tak zastosować w nowym projekcie, zawsze to jeden scalak mniej. No i układ dostępny w ilościach produkcyjnych!
  TME - nie ma
  digikey - nie ma
  farnell - nie ma
  Mouser - "Niedostępne na stanie, czas realizacji zamówienia 12 tygodni", ale przynajmniej jest cena - całkiem ok.
  Strona winbonda jeszcze mi się otwiera...
  Tak że to tyle jeśli chodzi o "Pamięć flash SpiStack W25M161AW firmy Winbond jest teraz dostępna w ilościach hurtowych".
  Tak że ten... no fajnie że jest tylko szkoda że nie ma.
 • PCBway
 • #3
  piotr_go
  Poziom 28  
 • #4
  Trzyzet
  Poziom 20  
  To dokładnie tak samo jak z komputerami jednopłytkowymi/SBC itp. z newsów. Nie do dostania nawet poł roku czy rok po publikacji newsa.