Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] silnik jednofazowy -jak podłączyć?

19 Sie 2019 14:24 246 13
  • Poziom 16  
    dodam że silnik ma lewe i prawe obroty oraz kondensator.
  • Poziom 16  
    pomiedzy przewodami czerwonymi jest przejście , tak samo pomiędzy przewodami czarnym i niebieskim.Niestety nie mam dokładnego miernika ohm żeby zmierzyć.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    seku69 napisał:
    pomiedzy przewodami czerwonymi jest przejście , tak samo pomiędzy przewodami czarnym i niebieskim.Niestety nie mam dokładnego miernika ohm żeby zmierzyć.

No to się o taki miernik wystaraj. Rozumiem że kondensator masz oddzielnie luzem?
  • Poziom 16  
    przełącznik obrotów jest odpięty kondensator nie, jest lutowany ,
  • Poziom 16  
    silnik pracował przed wymiana przełącznika obrotów ,wieć kondensator jest prawidłowo podłączony napewno., teraz jednak okazało się że wyłącznik bezpieczeństwa też jest uszkodzony , mam inny ale potrzebuje wiedzieć jak podpiąć zasilanie pod te przewody które widać na zdjęciaciu wychodzące z silnika.

Dodano po 12 [minuty]:

kondensator jest sprawny,.
    Sprawdź swoim miernikiem który z przewodow jest zjednoczony z jednym z wyprowadzeń kondensatora , to będzie jedno z wyprowadzeń rozruchowego uzwojenia.Na zdjęciu schemat rewersu silnika. silnik jednofazowy -jak podłączyć?
  • Poziom 16  
    tak dziękuje.Teraz jestem w domu , więc dopiero jutro to sprawdze , ale wg. tego schematu już zaczynam rozumieć .Czerwone były połączone w przełączniku jak na schemacie L1.
    seku69 napisał:
    Czerwone były połączone w przełączniku jak na schemacie L1.

No to sprawa mniej więcej jasna, z tym że przejścia między czarnym a niebieskim nie powinno być (po drodze jest kondensator) - czym to mierzyłeś?
  • Poziom 16  
    Mierzyłem zwykłym miernikiem Duspol expert.Jakoś połączyłem te przewody że silnik pracuje . w jednym kierunku, ale tak akurat mi wystarczy.Miałem problem bo przewody pierwotnie były podłączone jeszcze do wyłącznika bezpieczeństwa.Dodam że na silniku czerwone były oznaczone D1 i D2 a niebieski i czarny obydwa K1.
    Dziękuje za pomoc.