Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WVH 28420EU - pralko suszarka przerywa pracę po pobraniu wody.

mbo 19 Aug 2019 17:26 504 4
 • #1
  mbo
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam.
  Pralko suszarka jak z tytułu chwilę po rozpoczęciu pobierania wody przerywa pracę.
  Nie wyświetla się żaden komunikat błędu i cały czas jest widoczny wybrany program.
  Nic więcej się nie dzieje do czasu ręcznego jej wyłączenia.

  Czy ktoś wie co może być źródłem problemu?
 • Helpful post
  #2
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Sprawdziłbym szczotki silnikowe na początek i grzałkę pod kątem upłynności. Jeśli nie widzisz błędu, spróbuj wybrać pokrętłem programatora godzinę '6' i trzymając przycisk zmiany wirowania przekręć na kolejną pozycję - czyli jakby na godzinę '7'. W niektórych modelach pokazuje błąd.
 • Helpful post
  #3
  plantacja
  Level 9  
  Możliwe, że miałem podobny problem. Jeśli po napełnieniu wodą bęben nie zaczyna chodzić, to u mnie problemem były "zajechane" szczotki. Jeśli chcesz samemu naprawić, to bez problemu można szczotki kupić, tylko problem jest z ich wymianą - ponieważ stare szczotki musisz odciąć od mocowania i przylutować nowe. To również można "obejść" - podjedź do jakiegokolwiek serwisu, a pewnie zrobią Tobie to od ręki. Mi udało się wymienić szczotki bez wykręcania silnika (chociaż strasznie się namęczyłem).
 • Helpful post
  #4
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  plantacja wrote:
  Mozliwe, ze mialem podobny problem. Jesli po napelnieniu wody beben nie zaczyna chodzic, to u mnie problemem byly "zajechane" szczotki. Jesli chcesz samemu naprawic, to bez problemu mozna szczotki kupic, tylko problem jest ich wymiana - poniewaz stare szczotki musisz odciac od mocowania i przylutowac nowe. To rowniez mozna "obejsc" - podjedz do jakigokolwiek serwisu, a pewnie zrobia Tobie to od reki. Mi udalo sie wymienic szczotki bez wykrecania silnika (chociaz strasznie sie nameczylem).


  Jak się kupuję badziewia to trzeba się męczyć i lutować. Z efektami też różnie bywa. Ja od kiedy zacząłem kupować oryginalne szczotko trzymacze to już nie chciałbym wracać do badziewia - cena wbrew pozorom nie wielka a różnica spora (na plus)
  Odnośnie powyższej pralki to w Boschach nic nie trzeba się babrać. Szczotki kosztują około 20 zł i wystarczy je podmienić.
  Dla ciekawości tu dałem przykładowy link
  https://north.pl/karta/szczotki-weglowe-silni...arki-bosch-wvh28420eu-01,NSZ-P2-CMM1-IIV.html

  Ale najpierw trzeba zdiagnozować problem.
 • #5
  mbo
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Niestety pralki nie udało się naprawić.