Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica 12DC - 230AC pełny sinus

19 Sie 2019 19:55 132 4
 • Poziom 17  
  Mam przetwornicę firmy Volt ale jest głośna (wentylator) i szukam takiej z chłodzeniem pasywnym.

  Moc ciągła min. 300W pełny sinus.

  Co możecie polecić?
 • Poziom 1  
 • Poziom 37  
  Jak długo ma działać? Przy pracy rzędy 15 minut moze coś się znajdzie. Przy pracy przez dłuższy czas chłodzenie jest wymagane., Możesz co najwyżej założyć lepszy (cichszy) wentylator i do tego dodać np. gumowe mocowania amortyzujące wibracje (do wentylatora , oraz do przetwornicy).
 • Poziom 17  
  Chodzi o pracę ciągłą.

  Są przetwornice DC-DC o mocach nawet powyżej 500W z chłodzeniem pasywnym (wyłącznie radiator) i sprawności rzędu 95-96% mam taką z Chin, prawie się to nie grzeje, ledwo ciepłe przy pełnym obciążeniu po godzinie czasu,
  (przykład: Link), a nie ma DC-AC?

  W UPS siedzi taka, ale wiadomo że to nie do pracy ciągłej (brak odprowadzania ciepła, zamknięta plastikowa obudowa)
 • Poziom 37  
  Moje doświadczenie pochodzi z pracy z UPS. Na tej podstawie nie użył bym pasywnie chłodzonej przetwornicy o mocy powyżej 50 W - 100 W. Oczywiście dużo zależy od wielkości radiatora, ale UPS'y z dużymi radiatorami o mocy 400 W - te, które znam, nie są przeznaczone do pracy ciągłej. Nie będe się upierać, podzieliłem sie tylko moim doświadczeniem. Każdy może robić jak uważa, co też jest ważne :-)

  robertcb napisał:
  powyżej 500W z chłodzeniem pasywnym (wyłącznie radiator) i sprawności rzędu 95-96% mam taką z Chin, prawie się to nie grzeje, ledwo ciepłe przy pełnym obciążeniu po godzinie czasu, a nie ma DC-AC?
  500 W przy 5 % strat oznacza konieczność rozproszenia 25 watów. Np. moja przetwornica DC-DC do zasilania laptopa o mocy 150 W (napięcie wyjściowe 12V - 32V; napięcie wejściowe 12V - 30V) powyżej 100 watów wymaga aktywnego chłodzenia. Tylko, że DC-DC, o której piszesz to z jakimi napięciami pracuje? Zapewne nie 325 V szczytowego?