Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W211, 2.7dci, 2005r - Kluczyk otwiera centralny zamek a nie odblokowuje

nioop 19 Aug 2019 23:55 1668 4
 • #1
  nioop

  Home appliances specialist
  Witam,

  Otrzymałem wraz do auta dwa kluczyki z czego jeden działa prawidłowo , drugi natomiast otwiera i zamyka auto jednak w stacyjce zachowuje się jakby go nie było, nie próbuje nawet odblokować możliwości przekręcenia stacyjki..

  Czy w tej sytuacji pozostaje mi tylko pomoc fachowca i próba kodowania czy też można jakoś we własnym zakresie na przykładzie renault zakodowac kluczyk w aucie?
 • #3
  nioop

  Home appliances specialist
  Nie wiem czy może mieć to znaczenie ale ten "nie odpalający" kluczyk jak widać na zdjęciu posiada mniejsze okienko irdy. (Wizualnie wydają się być inne rozmiary ale wielkościowo są ton dwa identyczne kluczyki z różnicą w okrągłym okienku)
  Mercedes W211, 2.7dci, 2005r - Kluczyk otwiera centralny zamek a nie odblokowuje Mercedes W211, 2.7dci, 2005r - Kluczyk otwiera centralny zamek a nie odblokowuje
 • Helpful post
  #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Dwa kluczyki otrzymane oryginalnie z samochodem powinny być identyczne. Różnica w wyglądzie może świadczyć o różnych rzeczach - np. o wymienionej obudowie. Niekoniecznie musi być to kluczyk "podrobiony". Było również kilku producentów kluczyków i rzeczywiście różniły się one szczegółami wyglądu.
  W obecnej sytuacji pozostaje ci podłączenie auto do komputera serwisowego Star Diagnose i zrobienie testu kluczyków. Lub odwiedzenie warsztatu zajmującego się stacyjkami elektronicznymi - ale tu to już zależy na kogo trafisz. Są lepsi i gorsi i całkiem źli. Najpewniejsze jest oczywiście zamówienie kluczyka w ASO.