Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera do domku/schronu dla jeża

20 Sie 2019 11:34 279 5
  • Poziom 3  
    Witam pomocne grono ekspertów :-)

Zamierzam ustawić w moim ogródku domek/schron dla jeża, chętnie wstawiłbym tam do środka kamerę. Taki domek stoi na zewnątrz, ale jest szczelny i suchy, więc kamera może być do użytku wewnętrznego. Inne, ważne cechy:
    - musi być opcja dzień/noc, a w zasadzie tylko noc, bo w domku jest ciemno, a nie można oświetlać jeży, no chyba że w podczerwieni
    - zakres obserwacji to od 10cm do 60cm (domek jest mały)
    - powinna być zdalnie obracana w pionie i poziomie, bo schron dla jeża jest dość duży, a nie będzie możliwości korekty ustawienia kamery, gdy jeż się wprowadzi i postanowi korzystać z miejsca poza zasięgiem
    - powinna to być kamera IP, nie będę w stanie obsługiwać regularnego video
    - dobrze byłoby, gdyby była bezprzewodowa, aczkolwiek to nie jest aż takie kluczowe, skoro i tak zasilanie będzie kablem
    - najlepiej gdyby obsługiwała protokół RTMP, żeby mieć możliwość prostego zrobienia streamingu na Youtube
    - nie chcę mieć obowiązkowego pośrednictwa chińskiej chmury
    - cena poniżej 200 zł, bo nie wiadomo czy jeż się wprowadzi :-)

Czytam o różnych kamerach, opinie są zwykle rozbieżne. Np.:
    ROXTAK Security Camera 1080P FHD Wireless IP
    Enklov IP WiFi 1080P
    Render 1080p WLAN IP Full HD FNK-1512WP

W poście nt kamery do budki lęgowej była zasugerowana Dahua DH-IPC-C12P Wi-Fi, ale nie jest obrotowa i nie ma RTMP.

Co polecacie?
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    TomaszWawa napisał:
    Taki domek stoi na zewnątrz, ale jest szczelny i suchy, więc kamera może być do użytku wewnętrznego.

Różnice temperatur, wilgoć itd.?
    TomaszWawa napisał:
    akres obserwacji to od 10cm do 60cm (domek jest mały)

TomaszWawa napisał:
    powinna być zdalnie obracana w pionie i poziomie, bo schron dla jeża jest dość duży

Więc w końcu jaki jest? Wymiary, włącznie z wysokością?
    TomaszWawa napisał:
    nie chcę mieć obowiązkowego pośrednictwa chińskiej chmury

Co znaczy obowiązkowego? Jakie łącze posiadasz?
    TomaszWawa napisał:
    cena poniżej 200 zł,

Wymagania a kwota na zabawkę...
  • OptexOptex

• Poziom 17  
    Mam dla Ciebie jeszcze jedną zagwozdkę (raczej na forum wterynaryjne ale przy monitoringu zwierzaków musisz to brać pod uwagę): czy jeże widzą podczerwień? Chodzi o to by kamera nie była dla niego uciążliwością.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Różnice temperatur, wilgoć itd.?

Teoretycznie temperatura wewnątrz nie powinna spaść poniżej zera, wilgotność jak w pomieszczeniu.
    sosarek napisał:
    Więc w końcu jaki jest? Wymiary, włącznie z wysokością?

wysokość: 40cm, szerokość: 40 cm, długość: 80 cm
    sosarek napisał:
    TomaszWawa napisał:
    nie chcę mieć obowiązkowego pośrednictwa chińskiej chmury

Co znaczy obowiązkowego? Jakie łącze posiadasz?

Np. wiele kamer Xiaomi działa tak, że stream jest wysyłany na chińską chmurę i stamtąd można go podglądać, przekierować itd. Bez hackowania firmware nie da się tego obejść. Nie boję się tego, że chińscy szpiedzy podejrzą "mojego" jeża, tylko nie chcę mieć takiej zależności, boję się opóźnień itd. Łącze mam 20Mbps.

sosarek napisał:
    TomaszWawa napisał:
    cena poniżej 200 zł,
    Wymagania a kwota na zabawkę...

Mam wrażenie, że kamery, które wskazałem, spełniają te wymagania i mieszczą się w tym budżecie.

bezpiecznykrakow napisał:
    Mam dla Ciebie jeszcze jedną zagwozdkę (raczej na forum wterynaryjne ale przy monitoringu zwierzaków musisz to brać pod uwagę): czy jeże widzą podczerwień? Chodzi o to by kamera nie była dla niego uciążliwością.

A to jest dobre pytanie! O ile wiem to jeże mają bardzo słaby wzrok, ale dopytam o to, czy podczerwień ich nie razi.

• Poziom 43  
    TomaszWawa napisał:
    Teoretycznie temperatura wewnątrz nie powinna spaść poniżej zera, wilgotność jak w pomieszczeniu.

Ta, tym bardziej jeśli stoi na gołej ziemi na dworze...
    TomaszWawa napisał:

No i do tego obrotowa kamera potrzebna?
    TomaszWawa napisał:
    Łącze mam 20Mbps.

Jakie?
    TomaszWawa napisał:
    Mam wrażenie, że kamery, które wskazałem, spełniają te wymagania i mieszczą się w tym budżecie.

To zabawki.
  • Poziom 3  
    Rozumiem, że wszystkie Twoje pytania służą tylko i wyłącznie temu, żeby udzielić mi porady, o którą prosiłem? Ok, zatem odpowiadam.

sosarek napisał:
    TomaszWawa napisał:

No i do tego obrotowa kamera potrzebna?

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, dlatego przy każdym kryterium napisałem, skąd się wzięło. Nie wiem czy niezbędna jest obrotowa.

sosarek napisał:
    TomaszWawa napisał:
    Łącze mam 20Mbps.

Jakie?

Symetryczne 20Mb/s.