Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kablówka na odległość

17 Wrz 2005 16:05 2045 9
  • Poziom 2  
    szukam sposobu na odbieranie kablówki w 2 pokoju, drogą radiową..nie mogę przeciągnąć kabla z pokoju, gdzie mam gniazdo..
    więc pozostaje tylko sposób "na odległość"..
    czy ktoś może mi pomóc?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 19  
    Widzę sposób na rowiązanie Twojego problemu.
    Będziesz do tego potrzebował magnetowidu oraz urządzenia, które można nabyć na Allegro tzw. VideoSender (składającego się z nadajnika i odbiornika)

W pokoju, w którym masz kabel rozdzielasz sygnał na TV oraz na magnetowid. Do magnetowidu podłącasz VideoSender (nadajnik).
    W drugim pokoju podłączasz VideoSender (odbiornik) do TV.
    Przełącasz TV w tryb AV i pilotem od video przełączasz programy.

VideoSender kupiłem na Allegro za 160zł.
    Może ktoś widzi inne rozwiązanie. ALe to z pewnością się sprawdzi.
  • flexghzflexghz
  • Specjalista elektryk
    Witam

Rozwiązaniem jest videosender z wbudowaną głowicą kablową.
    Temat gdzieś był poruszany na forum. Niestety nie w tej chwili nie znalazłem :(

Spróbuj poszukać

Powodzenia pozdrawiam

cyt: W drugim pokoju podłączasz VideoSender (odbiornik) do TV.
    Przełącasz TV w tryb AV i pilotem od video przełączasz programy"
    moze kolega wyjaśnić, gdzie steruje się pilotem??
  • Poziom 19  
    Oczywiście w drugim pokoju, tym gdzie jest TV bez kabla.

Mam podobnie u siebie, tlye że videosender przesyła mi sygnał z tunera sat a nie z kabla.
  • Specjalista elektryk
    Cześć

Czyli to trochę połowiczne rozwiązanie - "mama przełącz mi na Eurosport! :) "

Tak na poważnie, to co wyżej opisywałem jest praktyczniejsze- tylko znając życie - cena kilkaset złotych - w końcu sam zaintersowany przeciągnie jednak kabel za kilkanaście złotych ;)

Pzdr
  • Poziom 19  
    To nie jest żadne połowiczne rozwiązanie!
    Sam sobie przełączasz na kanał jaki chcesz - w drugim pokoju.

Pilotem od video przesyłasz sygnał do videosendera podłączonego w pokoju, w którym nie ma kabla. Videosender przesyła sygnał do bazy podłączonej w pierwszym pokoju, w którym stoi video podłaczone do kabla.
    W video jest przełaczany sygnał i przesyłany do odbiornika w drugim pokoju.

Jesteś niezależny w drugim pokoju i nikogo o nic nie musisz prosić!

Jak znajdę schemat to zaraz podrzucę na forum.
  • Poziom 18  
    Jeśli do gniazda kablówki podłączysz antenę np siatkę z symetryzatorem to mozesz wypromieniować całe pasmo kablówki do drugiego pokoju ( 10cm ściana działowa to niedaleko a może też do sąsiada ?) , musiałbyś mieć drugą antenę podłączoną do TV.
  • Poziom 19  
    Ja kupiłem videosender bez wbudowanego tunera poniważ taki był mi nie potrzebny. MAm tylko tuner sat (nie mam kablóki) więc po co miałem przepłacać za videosender z wbudowanym tunerm?
    Natomias jeżeli ktoś ma w domu video z zaprogramowanymi programami to to video pracuje jako drugi tuner i odbierając sygnał z kabla może go poprzez videosender przesłać na drugi TV do innego pokoju.
    Instrukcyjny zasięg takiego urządzenia to 100m.
    Nie sprawdzałem czy tak daleko można odebrać ten sygnał, ale odbierałem sygnał na ogrodzie w odl. ok. 40m od zadajnka.

Dołączam schemat przesyłu sygnału oraz obrazek z urządzeniem (wraz z wyposażeniem) , które u mnie pracuje z powodzeniem.
  • Poziom 31  
    [Witam!
    quote="rtomek"]Jeśli do gniazda kablówki podłączysz antenę np siatkę z symetryzatorem to mozesz wypromieniować całe pasmo kablówki do drugiego pokoju ( 10cm ściana działowa to niedaleko a może też do sąsiada ?) , musiałbyś mieć drugą antenę podłączoną do TV.[/quote]
    Próbowałeś to zrobić? Jak nie, to nie wprowadzaj innych w błąd.
    Cześć!
  • Specjalista elektryk
    Roman_5000 napisał:
    Oczywiście w drugim pokoju, tym gdzie jest TV bez kabla.

Mam podobnie u siebie, tlye że videosender przesyła mi sygnał z tunera sat a nie z kabla.

Witam
    Źle zrozumiałem cyt.: "w drugim pokoju".

Czyli kolega ma absolutną rację.

Z tego co pamiętam, nie wszystkie te urządzenia miały mozliwość sterowania pilotem (robiły tylko jako nadajnik) to urządzenie, które kolega opisuje spełnia więc ten warunek.

Co do wypowoiedzi kolegi.: "rtomek" - był kiedyś poruszany temat:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic175789.html

Pozdrawiam