Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor - podczas próby pompowania sika woda

21 Sie 2019 14:06 189 6
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Wczoraj próbowałam samodzielnie dopompować hydrofor łazienkowy za pomocą kompresora, ponieważ hydrofor włącza się bardzo często i na bardzo krótko (zbiornik ma 24 l a po załączeniu hydroforu zlatuje tylko ok 3 litry wody).

Problem polega na tym, że w ogóle się nie pompuje, po założeniu końcówki kompresora na zaworek w hydroforze sika woda z powietrzem i nie da się w ogóle pompować.
    Wykręciłam wentyl, wyleciała cała woda i mnóstwo powietrza. Wkręciłam nowy wentyl i ponownie podjęłam próbę pompowania hydroforu. Jednak powietrze z kompresora w ogóle nie trafia do hydroforu a z zaworku leci woda z powietrzem gdy tylko zakładam końcówkę kompresora.

Proszę o pomoc.
    Blondynka.
    ;)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Uszkodzony gumowy worek w hydroforze.Do wymiany.W cas za ok 30 zł
  • Poziom 2  
    ok, dziś to kupię. Bardzo dziękuję Panu za odpowiedz :)
  • Poziom 26  
    Po założeniu nowej przepony przed uruchomieniem hydroforu do zbiornika napompować powietrza do ciśnienia 1,6 - 1,8 atm.
  • Poziom 27  
    Oczywiście po opróżnieniu układu z wody lub napompować go przy odłączeniu od sieci
  • Poziom 43  
    Zobacz co uszkodziło przeponę.
  • Poziom 21  
    BARDZO ważna uwaga.
    To jest zaworek samochodowy (motocyklowy ...) Trzeba dać krótki, bo długi może przedziurawić balon gdy spadnie ciśnienie poduszki i słup wody naprze balon do góry.