Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Windows Update nie działa błąd 0x80072ee2

21 Sie 2019 16:51 660 10
  • Poziom 19  
    Od ok 2 tygodni mam problem z usługą Windows Update Pod Windows 7 a dokładniej każda próba wyszukania aktualizacji kończy się po 2 minutach takim komunikatem:

Dzieje się tak na wszystkich komputerach i laptopach w mojej sieci. Instalacja "Świeżego" Windowsa 7 sp1 nic nie daje. Wcześniej na świeżym Windows 7 wystarczyło wykonać to co jest napisane w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3546079.html a teraz i to nie pomaga. Nawet w komputerach w których WU działał do tej pory to teraz nie działa.

Po dokładnym przejrzeniu logów Windows Update okazało się że nie mam dostępu do niektórych stron Windows Update. Np. po wejściu na stronę http://ds.download.windowsupdate.com/v11/3/wi...e/selfupdate/WSUS3/x64/Win7SP1/wsus3setup.cab powinno rozpocząć się pobieranie pliku a wyświetla się komunikat "Przekroczono limit czasu połączenia". Ping w cmd dla ds.download.windowsupdate.com wygląda tak:

Wszystkie zapory w Windowsie i routerze są wyłączone. Odłączyłem nawet router i wpiąłem bezpośrednio kabel sieciowy do komputera, nie pomogło.

A teraz najważniejsze. Internet mam Radiówkę i z niego korzystam na co dzień. Podłączyłem jednak na próbę do komputera inny internet z telefonu (Orange na kartę) i okazało się że z niego jest dostęp do serwerów wu i wyszukiwanie aktualizacji zaczęło działać. Po 5 minutach Windows znalazł ponad 100 aktualizacji.
    Oczywiście WU przestaje działać po powrocie do internetu radiowego.

Wygląda na to że albo serwer Windows Update z jakiegoś powodu zablokował mi dostęp albo zrobił to mój dostawca internetu. W związku z tym mam pytanie do speców czy jest możliwość sprawdzenia gdzie jest problem? Jeżeli tak to w jaki sposób i jak to naprawić? Nie wyobrażam sobie marnować pieniądze z pakietu w telefonie pobierając z niego GB aktualizacji.
  • Poziom 18  
    Witam,
    to nie WU zablokowało dostęp do serwerów, tylko twój dostawca ma problem w swojej sieci.
    Zgłoś do niego tę sprawę z dokładnym wyjaśnieniem problemu, skoro jak sądzę masz od niego internet na firmę, więc to dostawca powinien rozwiązać sprawę.
    Przedsiębiorstwo na swoim sprzęcie może mieć tylko legalne oprogramowanie, które musi być na bieżąco aktualizowane, a nie można tego zrobić, bo na serwerach dostawcy jest zablokowany ruch wychodzący.
    Tylko zgłoszenie problemu do dostawcy rozwiąże problem, a jak będzie naciskał, że u niego jest wszystko cacy, to niech kolega go ciśnie, że na łączach innego dostawcy wszystko hula, a u niego nie.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Kiedyś mialem bardzo zbliżony problem, i rozwiązałem go pobierając ręcznie aktualizacje po czym WU zaczął działać prawidłowo
  • Moderator - Komputery Serwis
    Na ogół pomaga ręczne zainstalowanie KB4490628.
    Należy pobrać aktualizację o tym numerze (dla odpowiedniej wersji OS) i wszystko później rusza prawidłowo =>
    http://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=4490628

P.S przed jej instalacją należy poprzez panel sterowania wyłączyć automatyczne pobieranie aktualizacji i uruchomić ponownie komputer. Teraz instalacja wspomnianej powyżej poprawki i włączenie automatycznych aktualizacji+wyszukiwanie nowych.
  • Spec od komputerów
    @bartcomp przeczytales w ogole to co napisal autor? Do tego nie cytuj bezmyslnie calych postow, ktorych nawet nie czytasz. Warto rowniez wspomniec, ze podany skrypt nie jest dla W7...

Cytat:
    teraz najważniejsze. Internet mam Radiówkę i z niego korzystam na co dzień. Podłączyłem jednak na próbę do komputera inny internet z telefonu (Orange na kartę) i okazało się że z niego jest dostęp do serwerów wu i wyszukiwanie aktualizacji zaczęło działać

Problem lezy po stronie dostawcy, a nie systemu.
  • Poziom 18  
    To właśnie napisałem w poprzednim poście, ale nawet specjaliści forum tego chyba nie doczytali i każą instalować ręcznie, skoro i tak nie zadziała... specjaliści :roll:
  • Poziom 25  
    Niedługo kończy się wsparcie systemu Windows 7 może warto pomyśleć o przejściu na inny system?
  • Spec od komputerów
    @KapitanSTS Windows 7 bedzie "uzywalny", jeszcze przez wiele lat, nie ma najmniejszego powodu do zmiany systemu, o ile jakis specyficzny program nie wymaga nowszej wersji systemu. XP tez juz od dawna nie ma wsparcia i nadal da sie z niego normalnie korzystac, nie mowiac juz o calej masie urzadzen, ktore nie dzialaja z nowszymi systemami.
  • Poziom 38  
    Kolobos napisał:
    XP tez juz od dawna nie ma wsparcia

Od tego roku.
    https://www.dobreprogramy.pl/koniec-wsparcia-windows-xp,News,101296.html
    Te aktualizacje bez problemu można było instalować na normalnym XP.

I uwaga, siódemka też będzie mieć taki program. Do Stycznia 2023 roku.
    Także nie martwiłbym się na zapas.

Kwestia czasu kiedy aktualizacje będą wyciekać do ogólnie dostępnych źródeł.
  • Spec od komputerów
    Bardzij mialem na mysli brak wsparcia producentow oprogramowania, brak wsparcia od MS nie jest az tak uciazliwy jak brak np. przegladarki ;-)