Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Amica ZWM 576W - słabe ci¶nienie w górnym ramieniu, brzydki zapach

plantacja 21 Aug 2019 19:03 2199 3
 • #1
  plantacja
  Level 9  
  Witam

  Tym razem mam problem ze zmywark± :)

  Zacznę od tego, że już od dłuższego czasu zmywarka nie domywała naczyń w koszu górnym. Dzi¶ w końcu znalazłem czas, aby się zabrać za ni±. Trochę poszperałem po forum i jedna po drugiej sprawdzałem prawdopodobne przyczyny.

  1. Ci¶nienie wody jest chyba ok  2. Woda nie ucieka ze zmywarki (zakrywa filtr)

  Zmywarka Amica ZWM 576W - słabe ci¶nienie w górnym ramieniu, brzydki zapach

  3. Zbiornik na wodę raczej nie jest mocno zanieczyszczony  Zmywarka Amica ZWM 576W - słabe ci¶nienie w górnym ramieniu, brzydki zapach Zmywarka Amica ZWM 576W - słabe ci¶nienie w górnym ramieniu, brzydki zapach Zmywarka Amica ZWM 576W - słabe ci¶nienie w górnym ramieniu, brzydki zapach Zmywarka Amica ZWM 576W - słabe ci¶nienie w górnym ramieniu, brzydki zapach Zmywarka Amica ZWM 576W - słabe ci¶nienie w górnym ramieniu, brzydki zapach

  Ponoć brudem w odpływie nie trzeba za bardzo się przejmować :)

  4. Ramiona przeczyszczone

  5. Filtry przeczyszczone

  Wyszło na to, że górne ramię po prostu się nie kręci - zgaduje że powodem było jakie¶ poważne zanieczyszczenie w dopływie wody do górnego kosza, a nie samo ramie.

  Zmywarka Amica ZWM 576W - słabe ci¶nienie w górnym ramieniu, brzydki zapach

  Teraz jestem na etapie gdzie górne ramię chodzi - jednakże nadal mam wrażenie ze wolniej (jest mniejsze ci¶nienie) nie dolne ramie. Jaki¶ inny czynnik również wpływa na ci¶nienie wody w ramionach?

  Co do zapachu to nie wiem sk±d taki nieprzyjemny. Filtry czyste, a jednak zanim "naprawiłem" zmywarkę to po wypuszczeniu wody to filtr jest jakby tłusty. Używam tabletek 3w1 (tak wiem już s± do wszystkiego czyli do niczego). Teraz pu¶ciłem program na 65 stopni - może przeczy¶ci zmywarkę porz±dniej.

  Podsumowuj±c da się co¶ jeszcze zrobić z ci¶nieniem? Co z brzydkim zapachem? Skoro już mam zmywarkę rozkręcon± to mógłbym jeszcze co¶ zrobić, aby lepiej, dłużej działała, co¶ przeczy¶cić jeszcze (patrz zdjęcia).

  Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za pomoc :)
 • Helpful post
  #2
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Tam kto¶ traktorem jeĽdzi?????? Hałas niemiłosierny
  Zapadkę co wchodzi w zamek wykręć z obudowy i jak będziesz gotowy wsadĽ w drzwi. Uruchomi się mycie. Popatrz czy pompa prawidłowo daje ci¶nienie i czy obraca ramieniem. Jak będziesz mokry to dobry znak:) A jak zobaczysz że woda ledwie sika tooo. Albo rozdzielacz albo pompa straciła już swoj± wydolno¶ć hydrauliczn± lub co¶ blokuje jej przepływ; np pestka z cytryny.
 • #3
  plantacja
  Level 9  
  Jednak ci¶nienie jest jak najbardziej ok :) - trochę mi się kuchnie zalało. Zapach po porz±dnym czyszczeniu również znikn±ł. Co do gło¶no¶ci - jak zmywarka jak zamknięta to już mniej słychać.
 • #4
  plantacja
  Level 9  
  Jednak ci¶nienie jest jak najbardziej ok. :) - trochę mi się kuchnie zalało. Zapach po porz±dnym czyszczeniu również znikn±ł. Co do gło¶no¶ci to jak zmywarka jak zamknięta jednak już mniej słychać. Pomogło czyszczenie wszystkich elementów.