Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plan rozmieszczenia kamer

liba 26 Sie 2019 21:24 600 31
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    liba napisał:
    Czytałem o czujkach zbicia szkła, ale ponoć są kłopotliwe w uruchomieniu przez amatora, więc raczej je odpuszczam.

Przynajmniej moim zdaniem tak właśnie jest, a powiesić żeby wisiało :(
    Są jeszcze czujki inercyjne i bariery listwowe.
    liba napisał:
    Czy to jest realne, aby Satel Perfecta WRL, która ma moduł 433MHz sterował roletami z sinikami Aluprofu (silniki radiowe 433MHz, DM45EV/Y). Jeśli nie to jak, jaką centralą je obsłużyć? Satel Integra ma ponoć jakieś bardziej dedykowane do rolet funkcje.

Tak ma bardziej dedykowane funkcje, ale to nie kwestia tego. To ze wszyscy ludzie wydają w sumie dźwięki o podobnej częstotliwości, nie znaczy jeszcze że mówią tym samym językiem.
    liba napisał:
    Czy da się tak skonfigurować jedno z wejść (najlepiej wejść klawiatury), aby ukrytym guzikiem (zwykłym mono lub bi stabilnym pstryczkiem) rozbrajać alarm? Ja rozumiem, że to jest ideowo złe rozwiązanie, ale tanie i zadowalające ludzi skrajnie elektronicznie nieporadnych.

Może uzbrajać, rozbrajać, lub działać sekwencyjnie. Tylko nie wiem czemu akurat klawiaturowe, szczególnie że nie wszystkie systemy takie oferują. Tak sobie czytam, te kolegi wypowiedzi i nie wiem czy nie powinienem skorzystać z okazji zareklamowania naszej bazy firm : https://www.elektroda.pl/rtvforum/companies.html
  • Szafy Rack
    liba
    Poziom 14  
    Wiem, że są bariery inercyjne i listwowe. Pytałem jaka jest powszechna praktyka... Czy takie nieotwierane przeszklenia zabezpiecza się obwodowo (w prostych domowych instalacjach)? Bo przez takie przeszkolenie znacznie trudniej wejść niż przez drzwi balkonowe (chyba).

Możliwość użycia guzika do rozbrajania mnie cieszy - to mi wystarczy jako zabezpieczenie na wypadek, gdyby kody okazaly sie za trudne. Niektóre klawiatury oferuje wejścia co ułatwi mi podłączenie guzika, ale bez tego też dam radę.

Sugerujesz suworow, że temat alarmu i monitoringu mnie przerosnie? Ano może i tak... Czas pokaże. Warstwa sprzętową jest mniej więcej wymyślona, a programowanie zawsze mnie cieszyło, wiec jestem dobrej myśli. Pokonane wyzwania mnie uszczęśliwiają.