Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Whirlpool ADG6353 - Brak napięcia 5 V na module.

21 Aug 2019 22:37 726 4
 • Level 9  
  Witam, posiadam moduł o numerze 4619 726 2782 REV C w którym występuje za małe napięcie (1,13 V) podawane na uP. Na module pojawia się napięcie 12 V (chociaż i one jest wątpliwej jakości) jednak brak 5 V na logikę. Po jego załączeniu słyszalny jest pisk (chyba dławika L1), który nie ustaje. Wymieniłem Dławik L1 i kondensator C47 (kondensator grzał się) na którym powinno być 5 V. Poniżej dodaje zdjęcia poglądowe modułu wraz z zaznaczonymi napięciami na poszczególnych kondensatorach. Wartości napięć na kondensatorach są stałe (nie oscylują na multimetrze, nie wiem jak pod oscyloskopem i nie mam możliwości sprawdzenia). Proszę o podanie informacji gdzie powinno powstawać napięcie 5 V (nie widać stabilizatora, chyba, że LNK za to odpowiada) oraz propozycję naprawy.
  Whirlpool ADG6353 - Brak napięcia 5 V na module. Whirlpool ADG6353 - Brak napięcia 5 V na module.
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Ja bym zaczął od wymiany LNK. Czasem szwankuje ale rezystora nie upali. Jeśli to nie pomoże a słychać pisk to znaczy znaczy że gdzieś jest zwarcie. Albo na kondensatorze smd albo na procku.

  Pytasz o stabilizator. Ponieważ nie mogę wszystkiego odczytać sugeruję sprawdzić napisy na półprzewodnikach w datasheecie.
  Osobiście widzę słabą szansę na naprawę tego modułu

  Dodano po 1 [minuty]:

  Możesz też sprawdzić jaka jest Rezystancja na pinach od zasilania procka - będzie już jakaś info o ewentualnym zwarciu
 • Level 9  
  Zwarcia na zasilaniu procka nie ma (rez. ok 1.1 kOhm). Na płytce w układach scalonych są 4x tyrystory, triak, wzmacniacz operacyjny, uP i tajemniczy RAF P2F (nie wiem co to za układ, podobny do stabilizatora, znajduje się między przyciskami) Wymienię LNK i dam znać czy coś się zmieniło.
 • Level 9  
  Sprawa wyjaśniona :/ zwarcie na procku (mocno się grzeje). Szkoda, że wcześniej tego nie sprawdziłem, no ale "praktyka czyni mistrza".