Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ciśnienia - barometr dokładany do smartfona

21 Sie 2019 23:52 132 5
  • Poziom 10  
    Witam, potrzebuje czujnik ciśnienia - barometr w telefonie. Niestety mój telefon nie posiada takiego czujnika. Czy istnieje zewnętrzny taki czujnik, który można podpiąć do telefonu za pomocą USB lub np. Bluetooth i korzystać z niego w aplikacji? A może łatwo można coś takiego stworzyć? Wie ktoś coś?
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 10  
    O kurde, dziękuję 🙂 nie trafiłem na to. Może dlatego, bo szukałem wersji na kabel.
  • Poziom 10  
    Ok. Teraz kolejne pytanie. Jak takie urządzenie będzie się sprawdzalo jako Vario w paralotniarstwie z aplikacją XCTrack? Chodzi mi tu głównie o rozdzielczość, dokładność, opóźnienie, długość pracy na baterii itp. Może ktoś robił podobne eksperymenty i może doradzić czy ma to sens?
  • Poziom 3  
    Korzystałem ze smartphona google NEXUS 5 (posiada wbudowany barometr moduł BMP280, sensor Bosch-a) sprawdzał się bardzo dobrze z aplikacją Paragliding Altivario. Z tego co pamiętam nie było znaczących opóźnień, czas pracy baterii power bank z tym smartfonem wskazany. PS dawno nie latałem, ale parę lat temu sprawdzało się to rozwiązanie.