Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS S56CM - Nie ładuje baterii

22 Sie 2019 17:42 126 8
  • Poziom 12  
    Witam. Od jakiegoś czasu moja bateria w laptopie trzymała coraz krócej. W końcu przestała działać. Laptop pokazywał Pozostało: 0% ( podłączony, ładuje) ale w rzeczywistości bateria nie była ładowana. Zdemontowałem baterię i pomierzyłem ogniwa. Trzy miały napięcie ponad 4V, a jedna 0V. Kupiłem 4 ogniwa i wymieniłem je. Zamontowałem baterię ale problem pozostał ten sam. Komunikat, że ładuje ale nie ładuje ( nawet grafika na baterii nie pokazuje ładowania ). Wg wskazówek z neta odinstalowałem sterowniki baterii i zasilacza ale to nie pomogło. Gdzie może być problem?
  • Poziom 12  
    lisek napisał:
    Pewnie kontroler baterii "zablokował się"
    Odczytaj jego nazwę i szukaj pomocy na podforum Link_ Regeneracja Baterii

Mam przed sobą tą baterię ale nie ma nigdzie na niej nazwy kontrolera. Jest tylko napisane ASUS Li-Ion Battery Pack A41-K56 Rating +14,4V 3070 mAh, 44Wh. Jest jeszcze jakiś numer: B053R101-2005. Bateria jest ładowana tylko kilka sekund zaraz po uruchomieniu kompa, a po chwili przestaje ładować ( przynajmniej tak pokazuje ikona ładowania).
  • Spec od monitorów
    Kontroler to mały ukłąd na płytce elektroniki Wewnątrz baterii A41-k56

* rozbiórka pokazana Link
  • Poziom 12  
    lisek napisał:
    Kontroler to mały ukłąd na płytce elektroniki Wewnątrz baterii A41-k56

* rozbiórka pokazana Link

Dzięki za link z rozbiórki. Jak bym wiedział, to bym sam nie kombinował przy wymianie ogniw. Na szczęście łatwiej poszło niż w HP i wszystko na zatrzaskach było. Właśnie rozebrałem ponownie tą baterię i na płytce jakiś numer jest ale zasłonięty gniazdem do ładowania. Jest jeden czarny element na płytce ale tam są trzy rzędy numerów :
    BQ30Z55
    26TG4
    CP66
    Ok to mam wymienione ogniwa. Zmierzyłem ich napięcie i miały jakieś 2,6V każde. Co z tym kontrolerem mam zrobić aby zaczął ładować?
  • Spec od monitorów
    Poczytaj o nim (BQ30Z55) na forum , lub jego "rodzince"
  • Poziom 12  
    lisek napisał:
    Poczytaj o nim (BQ30Z55) na forum , lub jego "rodzince"

Poczytałem i zdałem sobie sprawę, że moja praca i pieniądze wydane na ogniwa poszły na marne :(. Myślałem, że sprawa będzie prosta jak w wymianie ogniw w elektronarzędziach.
    Z tego co czytam, to trzeba jakoś resetować ten kontroler, a urządzenie do tego wyniesie drożej niż kupno nowej baterii. Udało się ASUSowi tak skomplikować sprawę, że mnie zmusił do zakupienia nowej baterii. Ogniwa wykorzystam do jakiejś latarki, którą sobie kupię.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 27  
    Witam, kupiłeś już nową baterię ? Jeśli nie to mogę zresetować ten kontroler. Jest tu na forum kilka osób, które mają programy do resetowania baterii.
  • Poziom 12  
    krzychu1985^ napisał:
    Witam, kupiłeś już nową baterię ? Jeśli nie to mogę zresetować ten kontroler. Jest tu na forum kilka osób, które mają programy do resetowania baterii.

Cześć. Jeszcze nie kupiłem nowej baterii. A gdzie bym musiał dostarczyć tą baterię?