Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pisk w kolumnach w losowych momentach

22 Sie 2019 18:53 216 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Borykam się z następującym problemem.
    W odstępach kilku/kilkunastu sekund w głośnikach słychać pisk, który po chwili zanika. O ile przy odtwarzaniu muzyki z komputera przez złącze magnetofonowe wzmacniacza, pisk słychać tylko przy maksymalnym ustawieniu głośności, o tyle przy przełączeniu na gramofon pisk potrafi zagłuszyć odsłuch. Występuje on również gdy gramofon nie jest podłączony. Dostaję już białej gorączki nie mogąc sobie z tym problemem poradzić.
    Czynności jakie wykonałem dotychczas aby pozbyć się tego problemu lub go chociaż zlokalizować:
    - sprawdzałem na 4 różnych wzmacniaczach (Radmor 5412, Unitra WS432, Unitra Tosca 303 oraz jakieś kino domowe Panasonica 5.1)
    - odłączyłem wszystkie urządzenia w mieszkaniu jakie byłem w stanie (została lodówka, zmywarka, indukcja i piekarnik)
    - zmieniałem położenie wzmacniacza
    - zmieniłem listwę zasilającą (sprawdzałem na Acar 503WS oraz na BELKIN 650J )
    Aktualny sprzęt:
    Unitra Tosca 303
    Gramofon Unitra G8010
    Kolumny Altus 75
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 30  
    Spróbuj to nagrać, i przedstaw tutaj.
    Zrób rysunek co i jak jest połączone - ważne są wszystkie połączenia sygnałowe i sieciowe również.
    Czy przewody sygnałowe masz ekranowane.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 2  
    Pisk w kolumnach w losowych momentach

Przewody nieekranowane. Z tym, że problem występuje również gdy żadne źródło dźwięku nie jest podłączone.

Nagranie wysłałem na PW bo z racji tego, że jestem nowym użytkownikiem nie mogę wrzucić w post.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to może uszkodzone kondensatory/cewki w zwrotnicy głośnika? Nie wiem czym to się objawia więc strzelam w ciemno.
  • Poziom 30  
    Na 100% kolumny nie są winne, wyłącz komputer PC - wyciągając kabel sieciowy z gniazdka - i sprawdź.
    Przewody sygnałowe powinny być (a nawet muszą) być ekranowane.
    Przetestuj jeszcze po odpięciu kabla pomiędzy PC a router.
    Kolejny test PC - wzmacniacz.
  • Poziom 2  
    Aktualnie nie ma mnie w domu więc jutro sprawdzę. Jesteś w stanie polecić jakiś przewód ekranowany? Czy lepiej kupić z metra i samemu wtyczki dolutować?
  • Poziom 2  
    Przewody wymienione na ekranowane, wszystko odłączone i pisk nadal występuje. Sprawdziłem również na wzmacniaczu Pioneer a-40ae i dalej to samo.
  • Poziom 30  
    To może być zasilacz w którymś z urządzeń podłączonych do wzmacniacza lub nawet znajdujących się tylko w pobliżu.
    Jedyne wyjście wyłączać po kolei i sprowadzać, to może być nawet ładowarka do telefonu znajdująca się w pokoju obok.