Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kto jest właścicielem Wszechświata?

MARTE.BEST 23 Sie 2019 00:42 723 30
    sosarek

Poziom 43  
    Ja, ale PKB nie ujawnię by Skarbówka się nie doczepiła ;)
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    sosarek napisał:
    Ja, ale PKB nie ujawnię by Skarbówka się nie doczepiła ;)

To PKP jeździ przez cały Wrzechświat? Chodzi o P? Prawda? Tylko nie wiem, co ma skarbówka do biletów kolejowych? Połączenie mi nieznane dlatego pytam.
    Ture11
    Poziom 35  
    PKB to raczej Pojazd Kosmiczny Bezzałogowy. Bilety bardzo tanie.

A kto jest właścicielem to nie wiem (gdzieś tam po cichu liczę, że Gulson).
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    Ture11 napisał:
    PKB to raczej Pojazd Kosmiczny Bezzałogowy. Bilety bardzo tanie.

Bezzałogowy? To jak sosarek dotarł na krańce Wrzechświata, aby zatknąc tam flagę - "to moje"?

Ture11 napisał:

A kto jest właścicielem to nie wiem (gdzieś tam po cichu liczę, że Gulson).

Nie no, sosarek się przyznał chyba jako pierwszy ludź na Ziemi.

Kolego sosarek, w jaki sposób stałeś się właścicielem Wszechświata? Skorzystałeś może z rzymskiego prawa zawłaszczenia? Jesteś pewien, że nikt Cię nie ubiegł?
    Madrik
    Moderator Robotyka
    MARTE.BEST napisał:

Wielki Duch Manitou, stwórca wszechrzeczy...

Albo Przedwieczny Cthulhu, ten który śpi w odmętach... A nie... on ma tylko księgę wieczystą na Ziemię...

Ale jeżeli sięgniemy do Biblii... to na początku było słowo... to oznacza, że umowa na własność wszechświata została zawarta ustnie, bez obecności notariusza.
    Może być więc nieaktualna.

A pytanie do ciebie - Skąd pomysł, że ktoś może być właścicielem wszechświata?
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    Stwórca Wszechświata, to przypuszczam takich Wszechświatów sobie tworzy na pęczki. Ale może się mylę. W każdym razie z obserwacji prowadzonych z Ziemi wynikało by, że On jest jakoś niezamieszkany. Dlatego ten wątek.

Madrik napisał:

Bardzo rzeczowe pytanie dziękuję za dociekliwość. Wszystko sie wyjaśni z czasem, mam nadzieję.
    sosarek

Poziom 43  
    MARTE.BEST napisał:
    To PKP jeździ przez cały Wrzechświat?
    Ture11
    Poziom 35  
    MARTE.BEST napisał:
    To jak sosarek dotarł na krańce Wrzechświata, aby zatknąc tam flagę - "to moje"?

Pomogli mu (...) koledzy z elektrody (...) Z nimi to niezły odlot.
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    sosarek napisał:

PKB to Produkt Kosmiczny Brutto.

To jak ten kosmiczny biznes Ci idzie? Powiedz mi z którego kwadrantu Wszechświata nadajesz? To, że nasze nadajniki skierowane są na Elektrodę to bardzo dobrze świadczy o możliwościach technologicznych w Polsce na planecie Ziemia? Co myslisz? Warto uchylić tajemnicy już teraz, jak wygląda życie we Wszechświecie?

Dodano po 4 [minuty]:

Ture11 napisał:

Pomogli mu dwaj koledzy z elektrody: "Kraniec Internetów" oraz kolega "ZdecydowanieWitam". Z nimi to niezły odlot.

Kraniec internetów ? Słyszałem o tym człowieku. Jak to możliwe, że razem dotarli tak daleko i to bezzałogowym pojazdem? Jak nim sterują? To jakiś Polski ośrodek NASA?
    Madrik
    Moderator Robotyka
    MARTE.BEST napisał:
    Co myslisz? Warto uchylić tajemnicy już teraz, jak wygląda życie we Wszechświecie?

Porąbane i przerąbane tak samo jak nasze...
    Możesz też użyć innych synonimów, które bardziej cisną się na usta. ;)
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    Madrik napisał:

Możesz też użyć innych synonimów, które bardziej cisną się na usta. ;)

To informacje sprawdzone? Ty jesteś gdzieś poza Ziemią?
    Powiem Ci jak jest.
    Ja w swoim kwadrancie mam luz. Jestem zarządcą całego 2mx3m kw. To dużo jak na warunki panujące poza Układem Słonecznym. Niby tam nic nie widać patrząc z Waszych teleskopów, ale w rzeczywistości są kwadranty, gdzie planety nie sa w stanie wyżywić żyjących tam populacji.
    Wiesz to wszystko kwestia wymiarów i odpowiedniej skali.
    Powiem Ci coś o czym pewnie mylnie mogłeś rozmyślać. Ten wasz angol Isaac to Wam wymyślił coś co we Wszechświecie nie istnieje. Ten drugi z kolei ale austriak odniósł się do tego najtrafniej. Isaack powinien się zastanowić: Jak to jabłko się tam znalazło? Rozumiesz? Odrzuć tą 300 letnią ponad ziemską teorię, a Wszechświat będzie dla Ciebie otwary. Są jeszcze tereny dziewicze. Nietknięte przez niczyje macki.
    Ture11
    Poziom 35  
    Madrik napisał:

Czemu zakładasz od razu, że gdziekolwiek we wszechświecie istnieje jakiekolwiek życie, które - tak samo głupio jak homo sapiens - robi sobie podłości, morduje się i nienawidzi - a w pogoni za kasą niszczy rodzimą planetę?
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    Ture11 napisał:
    Czemu zakładasz od razu, że gdziekolwiek we wszechświecie istnieje jakiekolwiek życie, które - tak samo głupio jak homo sapiens - robi sobie podłości, morduje się i nienawidzi - a w pogoni za kasą niszczy rodzimą planetę?

Słuszna uwaga. Nie wszędzie zadomowił się ten gatunek. Są gatunki, które mają odmienne geny i kształty, ale potrafią naprawdę dobrze zorganizować życie społeczne.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Madrik napisał:
    Skąd pomysł, że ktoś może być właścicielem wszechświata?
    Różni uzurpują...Każda sonda kosmiczna, pozaukładowa ma flagę i godło państwa które ja wysłało.
    MARTE.BEST napisał:
    Są gatunki, które mają odmienne geny i kształty, ale potrafią naprawdę dobrze zorganizować życie społeczne.
    Np . Szczury
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Ture11 napisał:
    Madrik napisał:

No co ty? Taki wielki wszechświat i nikt nigdzie by nie wpadł na taką fajną zabawę? ;)
    Na pewno jest ktoś, kto to robi lepiej od nas. :P
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Obecnie nikt, w przyszłym roku zamierza zostać nim Pan Prezes Wszystkich Prezesów - Jarosław Kaczyński, przy duchowym wsparciu Ojca Wszystkich Ojców - Tadeusza Rydzyka.
    Obawiam się, że to może być plotka. ale nie ujmuję rangi owym bohaterom Waszego narodu. Natomiast Wszechświat nie należał długo do nikogo. Mimo odkrycia go już wieki temu ani Egipcjanie, ani Grecy, ani inne cywilizacje z Tej Waszej planety prawdopodobnie nie czuły potrzeby i nie rościły sobie prawa do jego terytoriów. Możliwe że Chińczycy mają jakieś swoje prawa i zapisy o tym świadczące. Dlatego skierowałem nadajnik tutaj i zadaje pytanie otwarcie bo Chiny zacieśniają ostatnio współpracę z Polską. Jeśli chodzi o zapiski z czasów starożytnych cywilizacji rozlokowanych wokół morza Śródziemnego, to może jakieś wzmianki na ten temat przetrwały. Z pożaru biblioteki w Aleksandrii może ktoś wyniósł coś jeszcze bardzo cennego dla mieszkańców Ziemi. Ale pewności nie mam.
    Zapisy historyczne na naszych macierzach dyskowych (zapisane dzięki kontynuacji projektu Rosetta Stone) tego mojego ośrodka badawczego, wskazują na ślady takowego dokumentu w południowym rejonie Polski, w okolicy Góry Zyndrama. Kojarzysz ten obszar?

Np . Szczury
    Owszem, ale myślałem o humanoidach i bardziej rozwiniętych technologicznie stworzeniach. Reptilianie, Wolkanie, Anunnaki.
    Parowy
    Poziom 20  
    gathor10
    Poziom 25  
    Obecnie nikt, w przyszłym roku zamierza zostać nim Pan Prezes Wszystkich Prezesów - Jarosław Kaczyński,
    Przecież on już to zrobil w 1962 roku jak razem z bratem ukradli księżyc :)

Poprawiłem. ArturAVS
    Tommy82
    Poziom 40  
    Ponieważ wszechświat nie ma granicy i jest szerszy niż może pokonać światło w jakimś sensownym czasie spór nie ma sensu.

Na ziemi sprawę natomiast regulują rożnie przepisy ustawy i porozumienia międzynarodowe.

W naszej części wszechświata są to reptalianie:
    https://demotywatory.pl/4877068/Reptilianie-i...minaci-namawiaja-wynalazce-pizzy-do-polozenia
    Tak było true story.
    Tommy82 napisał:
    spór nie ma sensu.
    Masz "pomoga". ArturAVS
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Oczywiście że USA. Widziałes inny film kto rządzi w galaktyce??? Wszędzie amerykańce. Ruskie i ch gonią i nie dogonią :) Ciekawe dlaczego ufo i " meteoryty" lądują tylko u ruskich i w stanach??
    Madrik
    Moderator Robotyka
    andrzej20001 napisał:
    Oczywiście że USA. Widziałes inny film kto rzadzi w galaktyce??? Wszędzie amerykańce. Ruskie i ch goniom i nie dogoniom :) Ciekawe dlaczego ufo i " meteoryty" ląduja tylko u ruskich i w stanach??

Tam po prostu robią hałas i liczą na lans.

Pani Paulina z sutereny pod piątką, prowadząca niewielki, prywatny zakład produkcji i dystrybucji domowego alkoholu kolekcjonerskiego, twierdzi, że regularnie po północy i po 3-ciej flaszce, przylatuje do niej UFO i kupuje zawsze dwie skrzynki.
    Potem kulturalnie odlatują swoim talerzem, migającym niebieskim światłem.
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    Tommy82 napisał:
    Ponieważ wszechświat nie ma granicy i jest szerszy niż może pokonać światło w jakimś sensownym czasie spór nie ma sensu.

Na ziemi sprawę natomiast regulują rożnie przepisy ustawy i porozumienia międzynarodowe.

W naszej części wszechświata są to reptalianie:
    https://demotywatory.pl/4877068/Reptilianie-i...minaci-namawiaja-wynalazce-pizzy-do-polozenia
    Tak było true story.

Wszystko ma sens. Wszechświat jest podzielony od pradziejów tej rzeczywistości. Dlatego wysłano mnie w pobliże Waszej planety, gdyż dotarła do nas informacja, że jakiś Amerykanin czy Norweg z Waszej rasy próbuje sobie rościć prawa do pewnych obszarów Wszechświata. Dostaliście w spadku tablicę z naniesionymi koordynatami Waszych i naszych granic od naszych wysłanników i tego plemiona zwanego Atlantis całe wieki temu. Teraz te tablice trzeba by Wam odnaleźć aby udowodnić sobie błąd członka Waszej rasy. Kontakt był nawiązany już tak dawno, że ta tablica powędrowała w nieznane miejsce w wyniku lokalnych konfliktów i zaginęłą lub została ukryta celowo. Zrozumcie tylko, że Ziemia nie jest centrum Wszechświata i stosując wyższe prawa niż Wasze współczesne międzynarodowe konwencje, należy uwzględnić prawo własności do chronionych obszarów. Sami jesteście w takim chronionym obszarze, moglibyście mieć tutaj pokój, a sobie robicie lolakne wojenki. No ale jako, że system z tą gwiazdą i pozostałymi w tej galaktyce, to chroniony obszar w tym kwadrancie Wszechświata róbta se w nim co chceta. Ale wewnątrz. Założyciel Kingdom Of Universe ja tak ten co uzurpuje sobie prawa obecnie do wielu obszarów powinien mieć to na uwadze.
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Hej! Czytam te koordynaty i mam uwagi. Zaniżyliście nasze terytorium! Co to są te 3 miliardy galaktyk? Nas jest 8 miliardów! Gdzie mamy wychować dzieci i uprawiać nordic walking?
    Chcecie nas wyrolować z należnego nam dziedzictwa! To kosmos naszych przodków! Od zawsze go widzieli. A teraz jakiś imigrant nam przestrzeń kradnie i granice wyznacza!

Na widły go i pochodniami po zadku!
    Ufok depczący ludzką Ziemię, pozostanie w niej na zawsze!
    Blue Earth Power!

A spodek na szrot, pieniądze przepijemy!
    MARTE.BEST

Poziom 17  
    Madrik napisał:
    Hej! Czytam te koordynaty i mam uwagi. Zaniżyliście nasze terytorium! Co to są te 3 miliardy galaktyk? Nas jest 8 miliardów! Gdzie mamy wychować dzieci i uprawiać nordic walking?
    Spokojnie. Jak na razie ciśniecie się wszyscy na jednej planecie. To do opanowania jednej całej galaktyki jeszcze parę wieków, a w zasadzie powinienem powiedzieć eonów.
    Z tym nordic walking to niezły żart, lubię taki humor. Lecz z umiarem. Nie róbcie sobie wycieczek, przynajmniej narazie poza zakątek Waszej Galaktyki. Milky Way.
    To co teleskopy Wasze Wam ujawniają jest już innym światem. Światło i foton nie jest najszybszym nośnikiem informacji, ale się sprawdza do pewnego etapu ewolucji humanoidów doskonale.

Madrik napisał:

Chcecie nas wyrolować z należnego nam dziedzictwa! To kosmos naszych przodków! Od zawsze go widzieli. A teraz jakiś imigrant nam przestrzeń kradnie i granice wyznacza!
    Nikt nie ma takiego zamiaru. Jestem tylko posłańcem/pośrednikiem woli Rady Miedzygalaktycznej.

Madrik napisał:

Blue Earth Power!

Kogo? Mnie? Czy tego co sobie jakimś barba-rzymskim prawem zaczął dzielić i sprzedawać Wszechświat?
    Millaka
    Poziom 16  
    Panowie, sprawa własności wszechświata jest już dawno uregulowana, jest niczyj.
    I dlatego każdy kto chce może objąć w posiadanie dowolną gwiazdę, planetę czy jakiś układ słoneczny.
    Polecam jednak wiarygodnych pośredników, którzy za drobną opłatą załatwią certyfikat potwierdzający akt własności :D
    Właściciel Księżyca, Dennis Hope, wysprzedaje np. wielohektarowe działki na Księżycu za drobne pieniądze.
    I jak będzie się miało szczęście to kiedyś NASA będzie chciała wylądować właśnie na Twojej posiadłości, czysty zarobek :D
    Madrik
    Moderator Robotyka
    MARTE.BEST napisał:
    Spokojnie. Jak na razie ciśniecie się wszyscy na jednej planecie. To do opanowania jednej całej galaktyki jeszcze parę wieków, a w zasadzie powinienem powiedzieć eonów.

Taaaa... Indianom też tak mówili... Po co wam to, przecież nie korzystacie, nam się przyda... Nie damy się nabrać. Oddawać!

MARTE.BEST napisał:

Z tym nordic walking to niezły żart, lubię taki humor. Lecz z umiarem. Nie róbcie sobie wycieczek, przynajmniej narazie poza zakątek Waszej Galaktyki. Milky Way.

A kto nam zabroni?! Nosz jeden z drugim warpa odkryli mają się za lepszych od innych. To właśnie przez takich cwaniaków cierpią ludy kosmosu.

MARTE.BEST napisał:

To co teleskopy Wasze Wam ujawniają jest już innym światem. Światło i foton nie jest najszybszym nośnikiem informacji, ale się sprawdza do pewnego etapu ewolucji humanoidów doskonale.

Do pewnego momentu. A my mamy większe aspiracje.

MARTE.BEST napisał:

Madrik napisał:

Nikt nie ma takiego zamiaru. Jestem tylko posłańcem/pośrednikiem woli Rady Miedzygalaktycznej.

To przekaż pan/pani/istota o wybranej płci - żeby się zajęli swoją Intergalaktyką i odwalili od naszego kosmosu. A jak nie, zbudujemy gwiazdolota i przylecimy do was z tradycyjnym prezentem na "WPR".

MARTE.BEST napisał:

Madrik napisał:

Blue Earth Power!

Kogo? Mnie? Czy tego co sobie jakimś barba-rzymskim prawem zaczął dzielić i sprzedawać Wszechświat?

Prawem zasiedzenia! 5 miliardów lat, podpada już pod wszystkie ustawy o zasiedzeniu! Nie oddamy obcym nawet meteoryta!
    A jak się już podzielimy naszą własnością, w gronie rodzinnym mitochondrialnego i Y-chromosowego DNA, jest naszą prywatną sprawą. A obcy w sprawy rodzinne nie powinien się mieszać.

Za to sugeruję usiąść sobie w pobliskiej galaktyce z popcornem i oglądać nasze sprawy rodzinne. Możemy wam nawet wysłać reality show via satelita.
    Albo kupcie sobie abonament premium w Neflixie. Przyjmujemy płatności w dowolnej walucie lub barterze.
    Komandor_Ikari
    Poziom 8  
    A jak kupię bez spadkowe mienie od potomków śp. Stwórcy, to co ? Robić ten wielki kolaps, czy chytrze podesłać diamentowe jądro gwiazdy na podatek od gruntu/przestrzeni. W sumie w takim wypadku sam sobie bym płacił. Hipotetyczne pytanie z taką samą odpowiedzią, ale w naszych realiach. Swoją drogą kiedyś był gość na OLX, który sprzedawał 1 parsek sześcienny.
    Zdjęcie "przedmiotu" było całe czarne i odbiór na miejscu ;)
    ptero
    Poziom 15  
    Madrik napisał:
    MARTE.BEST napisał:

A skąd pomysł, że ten Wszechświat (nasz) nie ma właściciela?
    Obecnie bardzo popularna (niekoniecznie prawdziwa) jest teoria, że żyjemy w symulacji komputerowej...
    Czas jest skwantowany (czas Planck'a) - czyli Wszechświat jest taktowany jakimś zegarem... skądś to znamy. Na najniższym obecnie znanym poziomie materia przechodzi w informację... to też skądś znamy.
    Do zaistnienia jakiegoś stanu konieczny jest obserwator (bezpośredni lub pośredni), przy braku takowego wszystkie stany są równoważne i występują naraz? (nikt nie patrzy to wszystko jest dozwolone :) )
    Na najniższym poziomie światem rządzi statystyka...

A tą symulację ktoś stworzył i uruchomił...
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Może to być oprogramowanie open source...