Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY DSX-A210UI USB - antena samoczynnie się wysuwa i chowa po wyjęciu kluczyka

23 Sie 2019 00:48 156 8
  • Poziom 21  
    Witam.

Dwa dni temu kupiłem radio samochodowe SONY DSX-A210UI
    do swojego samochodu MB C180 W202. Radio podłączyłem z dołączoną kostką ISO (nic nie modyfikowałem kostki, nie łączyłem kabli), jest na typowym połączeniu na schemacie poniżej:
    Podłączyłem antenę (tu jest antena automatycznie wysuwana i chowana), radio gra dobrze, ustawiłem pasma radiowe, ustawienia.

Ale nie daje mi spokoju antena... otóż jak wyłączę radio przyciskiem OFF na panelu (radio się wyłączy, antena się schowa, włączy się zegar na wyświetlaczu) mając kluczyk przekręcony na pozycję ACC, przekręcę kluczyk na "0" i wyjmę kluczyk ze stacyjki to antena samoczynnie się wysuwa i ponownie się chowa (i tak zostaje już schowana) jak już kluczyka nie ma w stacyjce, jest wyciągnięty ze stacyjki.

Co we wcześniejszym radiu także SONY ale model CDX-GT35U nie miało miejsca, wszystko było dobrze, wyłączyłem radio przyciskiem OFF, wyjąłem kluczyk i antena samoczynnie się nie wysuwała i ponownie się nie chowała.

Problemu z ponownym wysunięciem i schowaniem anteny po wyjęciu kluczyka nie ma jak radio zostanie wyłączone od razu przez przekręcenie kluczyka z pozycji ACC na pozycję "0", wówczas antena się schowa i nie wysunie się. Dopiero wysunie się antena po włączeniu kluczyka na ACC i od razu radio emituje stację radiową.

W czym może być problem (i jak go rozwiązać) że antena samoczynnie i ponownie się wysuwa i chowa po całkowitym wyjęciu kluczyka ze stacyjki?

Pozdrawiam,
    Artur
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Wygląda na błąd w oprogramowaniu lub w sposobie zaprojektowania radia. Jak to rozwiązać? - Chyba zostaje nie wyłączać wcześniej radia... Ogólnie w nowych radiach w zasadzie nie ma czegoś takiego jak sterowanie anteną, a jak jest to jest potraktowane po macoszemu i stosowane jest głównie jako REMOTE do włączania wzmacniacza.
    Dla pewności sprawdź miernikiem jak wygląda ten sygnał wychodzący z radia przy tym dziwnym zachowaniu.
  • Poziom 21  
    @sylweksylwina rozumiem chodź przyznam że błąd oprogramowania nie przeszedł mi przez myśl, a bardziej patrzyłem w stronę podłączenia, ale tu nie ma skomplikowanego podłączenia anteny żeby było coś nie tak.

Patrzyłem też na Sony ale nie ma update oprogramowania do tego modelu radia.

Zmierze miernikiem sygnał jak antena chowa się, wsuwa i chowa się i dam znać.

Przywódcę także ustawienia fabryczne może ta opcja jeszcze coś pomoże.

A do czego służy sposób podłączenia przewodów z Instrukcji "Odwrócenie pozycji przewodów czerwony i żółty"?. Może jak by tak podłączyć to by nie było problemu z anteną?.

Mówisz że w nowych radach nie ma opcji do anteny wysuwanej?. Czyżby antena była za wiekowa, a radio za nowe że tak zachowuje się antena w połączeniu z tym radiem?.

---
    Pozdrawiam,
    Artur
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    To z przewodami czerwony/żółty tyczy się tego, że w różnych samochodach mogą być zamienione przewody stały plus z plusem po stacyjce. Wtedy radio nie będzie pamiętało ustawień. Za pomocą złączek można w łatwy sposób przełączyć przewody i zamienić miejscami.
    Sam mam jakiegoś nowszego Sonego z BT, antena wysuwa się wraz z włączeniem radia (jest też to REM do wzmacniacza - ale wzmacniacza nie mam :P) i nie zauważyłem zachowania jak u ciebie. Chciałem by wysuwała się tylko przy słuchaniu radia ale niestety w moim modelu Sonego, jak i w innych nowych radiach nie wchodzi to w grę.
  • Poziom 21  
    @sylweksylwina dzięki wielkie za odpowiedź i wyjaśnienie odnośnie zamiany kolorów przewodów. U mnie to tu jest dobrze wszystko, pamięć radio trzyma, nic nie ginie / nie ucieka.

Coś gdzieś jest nie tak z anteną. Ale jak dziś podpiąłem inne radio (starsze JVC) to wszystko jest OK, chowa się antena po wyłączeniu radia, po przekręceniu kluczyka na "0" antena nie wysuwa się i nie chowa się ponownie jest jak należy.

A jak włączę radio DSX-A210UI USB tak dzieją się jakieś cuda z anteną. Przywracanie ustawień do Ustawień Fabrycznych też nic nie dało.

Wspomniałeś

sylweksylwina napisał:
    sprawdź miernikiem jak wygląda ten sygnał wychodzący z radia przy tym dziwnym zachowaniu

Przyznam się że nie bardzo wiem jak zmierzyć na mierniku sygnał wychodzący podczas chowania i wysuwania anteny po wyjęciu kluczyka?.

Jeszcze znalazłem w Instrukcji radia że

Kliknij By Powiększyć

oraz

Kliknij By Powiększyć

Jak to rozumieć ten zapis że

Cytat:
    Antena automatyczna wysuwa się samoczynnie.

?. Jak wiadomo wysuwa się, ale dlaczego jest to w Zaleceniach dotyczące bezpieczeństwa?.

---
    Pozdrawiam,
    Artur
  • Poziom 21  
    @sylweksylwina tak tylko gdzie wytknąć "+", a gdzie "-" od miernika żeby sprawdzić napięcie?.

---
    Pozdrawiam,
    Artur
  • Poziom 21  
    Sprawdzę jutro i dam znać.

---
    Pozdrawiam,
    Artur