Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania

23 Sie 2019 11:51 150 4
  • Poziom 14  
    RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania RoHS - DiSEqC brak mozliwosci przełączania

Zakupiłem czwarty przełącznik DiSEqC w ciagu ok 16 lat.Cena nie problem -problem tylko w czasie oczekiwania na przesyłkę.Poza tym to wydaje sie mało skomplikowanym urządzonkiem.Przełączanie odbywa sie raz pilotem raz 13 V raz 18 V.Podłaczone porty to przeważnie numer 1 czy A Astra 19 ,b czy 2 HB 13 -inne pominę(23 i 28).
    Wkurza mnie ,ze sam nie moge naprawić tej płytki.Nie jestem elektronikiem tylko amatorem potrafiącym lutowac(wszelkie lutowanie lutownicami i hotairem).

Jak pomierzyc zepsute elementy? I od których zacząć?

Pozdro
  • PCBway

• Poziom 43  
    1. ROHS to nie nazwa urządzenia a dyrektywa unijna
    https://pl.wikipedia.org/wiki/RoHS
    Nazwa jest widoczna z daleka i jest zupełnie inna.
    2. To jak potrafisz lutować widać wyraźnie na zdjęciach PCB...
    3. Ta śniedź na złączach mówi wiele o miejscu montażu i prawdopodobnej przyczynie uszkadzania się urządzeń.
    4. rozumiem że PCB mają tylko jedną stronę skoro drugiej nie raczysz pokazać?
  • PCBway

• Poziom 43  
    Płytka nie ma drugiej strony?