Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co z tym zrobić, co wymienić? - Skrzynia, wzmacniacz, kondensator...

23 Sie 2019 12:00 150 8
  • Poziom 11  
    Panowie mam takie graty wyciągnięte ze starego auta i zastanawiam się co można by zmienić by to lepiej zagrało? Czy jest tu w tym zestawieniu coś, co warto zostawić/wymienić?

SKRZYNIA:
    MAGNAT XTC 130 NEO:
    Difuzoare - 1 x 300 mm
    Impedanta nominala (EN 600065) - 4 ohms
    Raspuns in frecventa - 18-500Hz
    Sensibilitate (2,83V/1 m) - 92 dB
    Putere RMS - 250 W
    Putere maxima - 500 W
    Alte caracteristici - Subwoofer bandpass 12 inch

WZMACNIACZ:

JBL GTO 2000:
    tryby pracy (kanały): 2 / 1
    moc szczytowa: 400 W
    moc RMS 2 Ω: 1 x 220 W (przy połączeniu zmotykowanym)
    moc RMS, 2 Ω: 2 x 110 W
    moc RMS, 4 Ω: 2 x 75 W
    THD: 0,10%
    stosunek sygnał/szum: > 92 dB
    pasmo przenoszenia: 10Hz - 40kHz
    podbicie basów: +6dB - 45Hz

KONDENSATOR:
    HiFonics HFC1000
    Pojemność 1,0 Farada
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    To zależy co i ile chcesz wycisną z tego sprzętu.
    Wzmacniacz jest za słaby żeby rozbujać ten głośnik do pełnych możliwości bez uszkodzenia ale do spokojnego słuchania w zupełności wystarczy.
    Kondensator do takich mocy nie jest wymagany ale skoro już jest to niech będzie.
    Jakim przekrojem przewodu zamierzasz to zasilić?
  • Poziom 11  
    Jaki wzmacniacz byś polecił i grubość kabli? Mam stare kable, tylko w garażu i tam na nich jest napisane jakiej są grubości (ale są bardzo grube, około 5mm2 na oko samych żył w przewodzie)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    reactor napisał:
    (ale są bardzo grube, około 5mm2 na oko samych żył w przewodzie)

5mm² do tego to akurat mało, policz sobie prąd dla mocy pobranej 300W przy napięciu 12V.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    5 mm² to się daje do dobrych głośników :D
    Ja zazwyczaj montuje minimum 16 mm².
    Co do konkretnego modelu wzmacniacza to ciężko mi podać bo od dawna nie jestem na bieżąco ale ogólnie jakiś monoblok 300 W RMS przy 4 Ω byłby dobry.
    Oczywiście po skompletowaniu wszystkiego trzeba to prawidłowo ustawić żeby zaraz nie puścić głośnika z dymem.
  • Poziom 11  
    Oki dzięki Panowie! To już wiem wszystko odnośnie zmian pod skrzynię... A teraz odwrotnie co by było dobre pod ten wzmacniacz? Pytam, gdyż w obecnych czas, nowsze rozwiązania i mniejsze, bywają lepsze niż stare wielkogabarytowe jak ta moja skrzynia :) Jaki głośnik, skrzynia, tuba fajnie by mogła zagrać pod ten wzmacniacz 220Wat RMS?
  • Poziom 11  
    Nikt nie jest w stanie zaproponować, jakiejś fajnej skrzyni/tuby pod w/w wzmacniacz?
  • Warunkowo odblokowany
    Nie wiem czemu wszędzie podają do tego wzmacniacza 220W RMS w mostku przy 2Ω skoro w instrukcji jest to podane 4Ω.
    Pod tym wzmacniaczem to Hifonics TRS200 powinien w miarę zagrać.
    Oczywiście wzmacniacz musi być dobrze ustawiony żeby zaraz nie zajechać głośnika.
  • Poziom 11  
    Bubu... Były 2 wersje chyba.... Nie wiem czy tylko wizualnie odnowione, czy może z minimalnymi zmianami.... Może dlatego są te różnice 2/4Ω? Ja mam ten stary sprzęt szaro pomarańczowy

EDIT: zagłębiłem się bardziej w dane techniczne i faktycznie... Instrukcja przewiduje 4Ohm w mostku...