Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vectra C 2003 - Brak oświetlenia w bagażniku.

23 Sie 2019 12:19 432 5
  • Poziom 24  
    Witam wszystkich.
    Mam od jakiegoś czasu ten właśnie samochód, niedawno pojawił się problem z oświetleniem bagażnika. Zaraz jak go kupiłem oświetlenie było ledowe, taki mały kwadracik z dwudziestoma diodami. Już od samego początku był z nimi problem, raz świeciły, raz migały, a raz nie świeciły wcale. Pewnego dnia podczas załadunku bagażnika, niechcący urwałem te diody. One były tylko przyklejone, postanowiłem zamiast tego dać taśmę ledową. Podczas montażu i zaraz po, świecił bardzo ładnie. Następnego dnia i tak jest do teraz nie świecą wcale, lub świecą tylko na pół gwizdka, a na dodatek migają. Pomierzyłem woltomierzem i jest tylko połowa napięcia.
    Czy może spotkał się ktoś z taką sytuacją, czy mógł by mi ktoś doradzić gdzie włożyć palce? Dziękuję za wszelką pomoc, oraz za każdą poradę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 15  
    sprawdź wiązkę idącą do bagażnika, może gdzieś jest przełamana / przetarta. Skąd "bierzesz" zasilanie do tej taśmy?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 10  
    Na początek sprawdź czy masz w złączu do tej lampki 12 V bo powinno być stałe. Wysterowanie masą idzie z zamka tylnej klapy więc może warto sprawdzić też przewody w przelotce.
  • Poziom 24  
    Napięcie już mierzyłem, pisałem o tym w pierwszym poście , jest tam połowa napięcia zasilania. Będę musiał sprawdzić masę, o której wspomniałeś.Zabiorę się za to jutro, bo za chwilę będzie ciemno, a ja nie mam garażu. A będzie z tym trochę roboty, bo trzeba zdjąć tą tapicerkę która tam jest na klapie.

Wszystko posprawdzałem, przewody całe, problem jest z masą. Wcześniej mierzyłem napięcie w kostce i była połowa, ale jak zmierzyłem napięcie w odniesieniu do masy, to jest pełne. Dlatego podejrzewam mikro wyłącznik, który znajduje się przy zamku klapy. Tym bardziej jestem do tego przekonany, bo jak podłączę masę niezależnie, to diody świecą pełnym światłem.
  • Poziom 24  
    Problem rozwiązałem w sposób odbiegający od fachowego podejścia do zagadnienia.
    Nie chcę już za bardzo inwestować w ten samochód, a dodatkowym kosztem było by, zakupienie zestawu naprawczego do zamka klapy bagażnika. Nawalił mikro wyłącznik, w zamku. Postanowiłem obejść ten problem, i dołożyłem masę przez zwykły wyłącznik, który zamocowałem w bagażniku. Teraz co prawda muszę, chcąc mieć światło przełączyć hebelek, i nie zapomnieć go wyłączyć, ale to już nie problem. Wyszło mało fachowo, ale tanio.