Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG F1480TDS - nie wyświetla pełnych cyfr na wyświetlaczu

23 Sie 2019 13:51 174 5
  • Poziom 11  
    Witam. Kupiłem okazyjnie używaną pralkę LG. Wszystko poza wyświetlaczem czasowym działa idealnie. Niby miałem się tym nie zajmować, ale pralka jest dla mnie na tyle fajna, że jednak chciałbym w pełni działającą. Dość mam zaglądania w instrukcję i obliczania ile czasu będzie prała, bo z wyświetlacza nie da się wywnioskować.

Można kupić moduł cały za 260 zł, ale czy trzeba cały podmieniać, czy może wystarczy otworzyć i posprawdzać styki przejścia? Jak widać na zdjęciu tylko niektóre z segmentów nie są wyświetlane.

Pralka LG F1480TDS - nie wyświetla pełnych cyfr na wyświetlaczu
  • Poziom 24  
    Zanim wydasz 260 zł zerknij na obwody wyświetlacza, bo może się okazać (z dużą dozą prawdopodobieństwa), że niczego nie będzie trzeba kupować.
  • Poziom 11  
    Chyba potrzebowałem motywacji. Dzisiaj może jeszcze wyjmę układ i zerknę co może być nie tak...
  • Poziom 24  
    Jak dobierzesz się już do wyświetlacza, to zachowując wszelkie środki ostrożności poruszaj wyświetlaczem przy załączonym zasilaniu (upewnij się, że wyświetlacz w tym momencie powinien wyświetlać jakąś wartość) i zobacz czy martwe segmenty ożyją.
  • Poziom 11  
    Jednak jakoś mnie nie zdziwiło, że ktoś już tutaj zaglądał i to nawet dość inwazyjnie (poprawiał luty)? Tylko przecież jakby przy wyświetlaczu coś nie stykało to któraś cyfra by szwankowała, a nie całość...

Pytanie teraz, czy jest sens wyjmować to wszystko z oryginalnego "żelu" i śledzić drogę skąd przychodzi sygnał (z którego układu) czy dać sobie spokój... Wyświetlają się tylko pionowe linie cyfr, a poziomych brak... Ruszałem delikatnie wyświetlaczem, ale nic to nie dało...
    Pralka LG F1480TDS - nie wyświetla pełnych cyfr na wyświetlaczu20190823_1..742.jpg Download (824.5 kB) Pralka LG F1480TDS - nie wyświetla pełnych cyfr na wyświetlaczu20190823_1..056.jpg Download (3.04 MB) Pralka LG F1480TDS - nie wyświetla pełnych cyfr na wyświetlaczu20190823_1..104.jpg Download (2.56 MB)
  • Poziom 24  
    Ze zdjęć wynika, że luty są definitywnie do poprawy. Pobaw się jeszcze, nie poddawaj się, popraw same luty :-)