Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lemken Opal 90 - Cieknący i niewracający siłownik.

23 Sie 2019 18:09 219 2
  • Poziom 14  
    Z powodu przecieku na siłowniku(jeden przewód) oraz zblokowaniu(tak mi się wydaje) postanowiłem go uszczelnić i poległem. Po rozkręceniu powypadały mi śruciny, 24 szt jest takiego samego rozmiaru ale jedna jest mniejsza i nie wiem skąd wypadła. Czy macie jakiś schemat aby poskładać to do kupy? Czy znacie jakiś sklep gdzie dostanę uszczelnienia? Siłownik zx 36/185, żadnych innych numerów.
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    Witam.
    Jeśli siłownik miał przecieki oraz się blokował to w pierwszej kolejności sprawdź czy proste jest tłoczysko oraz cylinder. Jeśli krzywe to siłownik do wymiany.
    Jedna mniejsza kulka może być od zaworu przelewowego w siłowniku, w tłoku siłownika.
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Jeśli siłownik miał przecieki oraz się blokował to w pierwszej kolejności sprawdź czy proste jest tłoczysko oraz cylinder. Jeśli krzywe to siłownik do wymiany.

Wszystko proste. O dziwo po wykręceniu dławicy(nakrętki) wszystko chodzi luźno. A po wkręceniu można tylko wysunąć a wsunąć już nie. Wg mnie te śruciny to rodzaj jakiejś blokady. śrucina która mi pozostała pasuje w otwór nad dolną sprężyną(rola zaworu zwrotnego). Dziwne tylko że nie ma żadnego zabezpieczenia, podpiera ją tylko sprężyna(na zdjęciu dolna)