Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EUNAVI Android Radio - Blokowanie dostępu do radia

24 Sie 2019 02:05 177 3
  • Poziom 10  
    Posiadam radio Eunavi z Androidem 9, 4GB, 8 rdzeni, dedykowane do Ford Focus mk2 . System, jak każdy android oferuje podpięcie konta google, jednak nie mam w nim możliwości zablokowania ekranu/systemu jak w telefonie (np. pin). Stwarza to zagrożenie dostępu do moich danych w przypadku kradzieży radia.
    Mam oczywiście możliwość stworzenia dodatkowego konta google, jednak nie będę miał dostępu do już opłaconych aplikacji z mojego aktualnego konta.

Pytanie:
    Czy ktoś znalazł sposób na skonfigurowanie blokady ekranu?

• Poziom 43  
    Przecież w sklepie masz miliony aplikacji do blokowania ekranu w taki czy inny sposób.
    Jasne, ktoś będzie pruł konsole środkową by dostać za radio jakieś grosze... to nie połowa lat 90...
  • Poziom 10  
    Panie Sosarek, dziękuję za odpowiedź, jednak...

sosarek napisał:
    Przecież w sklepie masz miliony aplikacji do blokowania ekranu w taki czy inny sposób.

Owszem, są różne nakładki systemowe, jednak producent zablokował możliwość ustawienia blokady ekranu w systemie i szukam sposobu obejścia problemu.

sosarek napisał:
    Jasne, ktoś będzie pruł konsole środkową by dostać za radio jakieś grosze... to nie połowa lat 90...

Na rynku polskim cena niższego modelu, czyli 2GB RAM, 16Flash to około 1500PLN. Ktoś może uznać, że opłaca się odkręcić cztery śrubki i wyjąć wtyczkę.

Jeszcze raz dziękuję za Pańską odpowiedź, jednak nie wnosi ona nic do wątku.
    Jeśli chciałby Pan ponownie mi pomóc, prosiłbym o odpowiedź bazującą na wiedzy popartej doświadczeniem.
  • Poziom 37  
    sosarek napisał:

Zdziwiłby się kolega.

Oprócz tego że to radio jest drogie( u chińczyka bodajże bliżej 500-600zł) więc bardziej kusi to mojemu koledze ze starej omegi B ukradli fabryczne radio. I to nie na parkingu a gdy szedł zapłacić za paliwo na stacji. Okno wybili, wyrwali radio, ucięli przewody i szybko uciekli.
    Było to dwa lata temu a nie w latach 90-tych.

A co do radia to można pobawić się inaczej.
    Według tego co znalazłem na internecie to w tym radiu jak w każdym androidzie da się zrobić root-a co pozwala na obejście wszelkich możliwych blokad producenta.
    https://forum.android.com.pl/topic/222889-radio-2-din-z-androidem-czy-warto/

Wtedy powinno dać się zainstalować jakieś narzędzia zabezpieczające.
    Dla urządzeń z rootem wybór jest znacznie większy.