Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić

mradawski 24 Sie 2019 12:23 6453 8
  • Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić
    W sprzedaży są łapacze ale do systemów rynnowych nowej generacji o mniejszej średnicy rur,a moje rynny są starszej generacji o średnicy 120 mm.Poza tym kosztują około 100 zł. Ja nie poniosłem żadnych kosztów oprócz prądu.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mradawski
    Poziom 2  
    mradawski napisał 2 postów o ocenie 10, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście tomaszów lub.. Jest z nami od 2005 roku.
    ociz
    Moderator Samochody
    Testowałeś już? Bo podejrzewam że ściana będzie zachlapana. Ale pomysł z magnesem dobry.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kuba2509
    Poziom 12  
    No jest szacunek taka konstrukcja robi wrażenie sam kiedyś chciałem coś podobnego opracować ale poległem na projekcie.
    Zycie dalej weny twórczej
    otapi
    Poziom 25  
    Też zrobiłem podobne ustrojstwo, ale u mnie rura spustowa jest zamknięta a przegroda jest wewnątrz więc nic nie chlapie do tego pływak zamyka i otwiera przegrodę w zależności od poziomu wody w zbiorniku. Mniej więcej tak:

Gdybym miał to robić jeszcze raz to znalazłem fajniejszy patent bez pływaków i ruchomych elementów.

źródło: Link
    Jacdiag
    Poziom 14  
    otapi napisał:
    znalazłem fajniejszy patent

Patent fajny, ale na zimę trzeba zdemontować, bo woda pozostająca poniżej odpływu i ujemna temperatura zrobią demolkę.
    ociz
    Moderator Samochody
    Co niektórzy producenci gotowych to przewidzieli.
    bsw
    Poziom 15  
    Mam to rozwiązanie już od kilku lat i nie ma żadnego problemu w zimie. Wystarczy dopilnować aby nie było wody w zbiorniku do pełna. Sam zbiornik ma kształt rozszerzającego się od dołu stożka - zamarzająca w nim woda - kra - unosi się do góry nie rozsadzając ścianek.