Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić

mradawski 24 Aug 2019 12:23 30054 8
  • Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić
    W sprzedaży są łapacze ale do systemów rynnowych nowej generacji o mniejszej średnicy rur,a moje rynny są starszej generacji o średnicy 120 mm.Poza tym kosztują około 100 zł. Ja nie poniosłem żadnych kosztów oprócz prądu.

Cool! Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    mradawski
    Level 2  
    mradawski wrote 2 posts with rating 14, helped 0 times. Live in city Tomaszów Lubelski. Been with us since 2005 year.
    ociz
    Moderator of Cars
    Testowałeś już? Bo podejrzewam że ściana będzie zachlapana. Ale pomysł z magnesem dobry.
    User removed account
    Level 1  
    kuba2509
    Level 13  
    No jest szacunek taka konstrukcja robi wrażenie sam kiedyś chciałem coś podobnego opracować ale poległem na projekcie.
    Zycie dalej weny twórczej
    otapi
    Level 25  
    Też zrobiłem podobne ustrojstwo, ale u mnie rura spustowa jest zamknięta a przegroda jest wewnątrz więc nic nie chlapie do tego pływak zamyka i otwiera przegrodę w zależności od poziomu wody w zbiorniku. Mniej więcej tak:

Gdybym miał to robić jeszcze raz to znalazłem fajniejszy patent bez pływaków i ruchomych elementów.

źródło: Link
    Jacdiag
    Level 21  
    otapi wrote:
    znalazłem fajniejszy patent

Patent fajny, ale na zimę trzeba zdemontować, bo woda pozostająca poniżej odpływu i ujemna temperatura zrobią demolkę.
    ociz
    Moderator of Cars
    Co niektórzy producenci gotowych to przewidzieli.
    bsw
    Level 17  
    Mam to rozwiązanie już od kilku lat i nie ma żadnego problemu w zimie. Wystarczy dopilnować aby nie było wody w zbiorniku do pełna. Sam zbiornik ma kształt rozszerzającego się od dołu stożka - zamarzająca w nim woda - kra - unosi się do góry nie rozsadzając ścianek.