Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik w podkaszarce odpala ,ale po chwili gaśnie

24 Sie 2019 16:33 105 3
  • Poziom 2  
    Cześć, mam problem z moją podkaszarką Stihl F5 220. Podczas koszenia silnik nagle zaczął się dusić i zgasł więc odpaliłem ponownie. Silnik odpalił, pochodził chwile i zgasł, rozebrałem filtr powietrza i spojrzałem do gaźnika, było tam pełno benzyny więc wszystko wyczyściłem.
    Odpaliłem silnik ponownie i znowu pochodził chwile i gasł. Spróbowałem odpalić go bez filtra powietrza. Co się okazało - silnik chodził, tylko nie trzymał wolnych obrotów. Więc wyczyściłem filtr, zamontowałem wszystko i problem nadal się powtarza. Sprawdzałem świece, iskra jest. Proszę o pomoc.
  • Poziom 14  
    Na gorącym czy na zimnym tak się zachowuje? Ssanie automatyczne ma czy ręczne? Jeśli na gorącym to trzeba sprawdzić dokładnie filtr paliwa w zbiorniku, filtr powietrza wymienić lub wyjąć, poluzować korek od paliwa, sprawdzić czy dochodzi paliwo do cylindra. Jeśli jest OK to pozostaje gaźnik, rozebrać, wyczyścić, przedmuchać sprężarką, dobrze uszczelnić. Przeważnie wina gaźnika i filtra w zbiorniku. Brakuje albo paliwa albo powietrza.
  • Poziom 2  
    Na zimnym , ssanie ręczne
  • Poziom 14  
    Rozumiem że jak chwile pochodzi wyłączasz sanie .Jest tam jeszcze regulator obrotów taki na wkrętak ustawia się takie obroty aby głowica z żyłką się nie obracała podczas jałowej pracy