Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat sieci domowej. Czy takie rozwiazanie zadziała? plus polsat cyfrowy

24 Sie 2019 17:53 168 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    posiadam w domu internet cyfrowego polsatu plusa.
    W domu mam wyprowadzone przewody ethernetowe z pomieszczen gdzie mam telewizory i pc do jednej skrzynki zbiorczej.
    Router stoi przy TV i tam tez jest wyprowadzony przewod eth do skrzynki zbiorczej, czy moge uzyc tego przewodu i jednego gniazda w moim routerze, do tego aby podlaczyc go w skrzynce zbiorczej do swicha/access pointa i z tamtad rozprowadzic internet do reszty pomieszczen?
    Czy takie cos zadziała?
    Nie mam jeszcze switcha, natomiast mam jakies stare routery netgear n300, czy one tez ewentualnie dalyby rade zadzialac jak switch?
    Jaki switch polecacie? podlaczone by bylo do niego 4 gora 5 urzadzen.
    Dorzucam rysunek pogladowy jak to mialoby dzialac wedlug mojej koncepcji.
    Schemat sieci domowej. Czy takie rozwiazanie zadziała? plus polsat cyfrowy

Dzięuję i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    A czemu ma nie działać ? Netgear ustawiony jako AP, z wyłączonym DHCP i WiFi podpięty po LAN może robić za switch. Pytanie tylko czy ten internet z CP na tym złomie IDU-ODU300 zapewnia internet dla tylu urządzeń w sieci domowej i czy wystarczy limitu danych.
  • Poziom 8  
    Dzieki za odpowiedz.
    Nie ja wybieralem ten sprzet, korzystanie z internety na urzadzeniach po ethernecie bedzie raczej sporadyczne i tylko do internetu, moze jakos da rade.
    A co do internetu, jestes w stanie polecic cos lepszego? Warszawa.

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz.

Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jak działa teraz ten CP na tym IDU-ODU300, z którego BTS-a Plusa korzystasz, na jakim /jakich pasmach LTE? Pokaż screena z STATUS LTE w panelu zarzadzania, zrób speedtest i pokaż wynik. Jaka ulica w Warszawie?
  • Poziom 8  
    Jak bede jutro w domu to wysle screena. Ulica Kąty Grodziskie.
    Jeszcze pytanie apropo samej konfiguracji switcha, rozumiem ze jak wylacze dhcp to bede musial nadawac indywidualnie adresy kart sieciowych w urzadzeniach, czy switch zrobi to za mnie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie, opisałem sposób jak zrobić switch z Netgeara, będzie przeźroczysty w sieci a adresy urzadzeniom podpiętym do niego nada DHCP w IDU. Jak włączysz WiFi na tym Netgearze to będziesz miał dodatkowy AP rozszerzajacy zasięg WiFi z IDU. Szybko to tam nie będzie bo Plus ma 3 BTS-y w tym 2 z LTE1800 i LTE900 a jeden z gołym LTE1800.Wybór CP, jego oferty z FUP i tego sprzętu to porażka. Nie ma tam żadnego dostawcy kablowego?
  • Poziom 8  
    Niestety nie ma, jak mieszkalem w bloku, to mialem upc po kablu i nie bylo problemow 250Mbps. Tutaj tylko radiowo.
    Ewentualnie mozna chyba dokupic jakas antene ktora bedzie lepsza do sciagania sygnalu LTE? Tylko pewnie to juz duzy koszt.