Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyka bramy DIY na arduino.

Pretous 09 Wrz 2019 23:58 693 36
    Pretous
    Poziom 6  
    Działa, z tym, że na razie jest zdemontowana przez ten przekaźnik ;/ Największy kłopot stanowiło dla mnie dobranie odpowiedniego odcinka śruby od podnośnika, tak żeby ta brama nie otwierała się wiekami, oraz żeby silniczek nie padł po 1 miesiącu.
  • Relpol przekaźniki
    Pretous
    Poziom 6  
    Mam pytanie: czy mogę podłączyć Arduino bezpośrednio do akumulatora ? Z tego co czytałem to niby mogę, ale problem pojawi się przy skokach i spadkach napięcia. Czy 2 silniczki od wycieraczek mogą spowodować jakiś istotny spadek ? Oraz jak rozwiązać sytuację ładowania akumulatora ... W takim momencie może pojawić się nawet 14V na stykach.
  • Relpol przekaźniki
    jakubek56
    Poziom 28  
    Silniki będą wytwarzać zakłócenia.
    Zastosuj jakiś dodatkowy stabilizator i filtr.
    Pretous
    Poziom 6  
    Jak uważasz zastosować stabilizator na 12 V czy na 9V ?? Przy 12 V stabilizatorze może być ten problem, że gdy aku będzie trochę rozładowany i uruchomię silniki, to do stabilizatora będzie szło około 12V. Znów nie wiem, czy jest sens tego 9V (oraz czy to nie będzie się grzało, gdy na wejściu pojawi się 14,4V) stabilizatora skoro arduino i tak ma w sobie 12 V stabilizator ( choć tutaj obawiam się o temperaturę, gdy będzie musiał obsłużyć 6-7 przekaźników na raz). Kolejna sprawa, to nie jest to oryginalne arduino, ale podróbka chińska. Do tego czy uważasz, że 1 A stabilizator starczy na spokojnie ??
    jakubek56
    Poziom 28  
    Myślałem raczej o stabilizatorze impulsowym 5V, oraz większym kondensatorze na wejściu.
    Pretous
    Poziom 6  
    Ja zastanawiam się nad stabilizatorem napięcia 10V 1,5A z radiatorem i do tego kondensator.

Dodano po 3 [minuty]:

Czemu stabilizator impulsowy byłby lepszy ?
    jakubek56
    Poziom 28  
    Na stabilizatorze impulsowym są niższe straty mocy, dzięki czemu mniej się grzeje.