Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Frontera B 2002 2.2DTI - Brak mocy, dymi na biało, tryb awaryjny

Frota111 25 Aug 2019 03:07 3777 2
    Frota111
    Level 2  
    Witam, mam od niedawna Opla Frontera 2.2Dti i już są problemy... Po pierwsze czasem tak jakby traciła moc, ale kręcił się na wysokie obroty i pojawiał się engine check. Na luzie lampka gasla... Okazało się że gumowa nasadka na pompę od silnika była sparciala i dziurawa więc ja wymieniłem, autko chodziło jak trzeba, turbinke było słychać, klekotal jak diesel. Jakieś 3 dni temu pojawił się ten sam problem ale już zaczal dymic na biało, kręci się tylko do 3000 obrotów i nie załącza turbiny, tak jak by ciszej klekocze. Pojawia się engine check i wchodzi auto w tryb awaryjny. Komputer powiedział mi że to najprawdopodobniej pompa wysokiego ciśnienia ale czemu turbina się nie załącza? Mam też pewne wątpliwości do podłączonych wezykow od podcisnienia.... Proszę o poradę bo pompa to kawałek grosza a nie chce żeby okazało się że jest sprawna. Wymieniłem na początek filtr paliwa ale jest to samo. Zapadka w turbo się podnosi po odpaleniu więc podcisnienie na wężyku niby jest. Nie wiem jak egr ale był czyszczony. Elektrozawory też sprawne. Może zły układ podłączenia wezykow? Proszę o pomoc lub jakieś metody sprawdzenia czy to pompa czy turbina... Na dniach podeślę zdjęcie układu podcisnienia...
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Piasek80
    Level 31  
    Postaw auto z górki na noc (minimum pół zbiornika paliwa) i zobacz jak odpali rano. Wygląda to na lekkie zapowietrzenie albo początek wtrysku w pompie siada. Generalnie silniki te generują setki problemów dając podobne objawy. Trzeba sprawdzać po kolei eliminując kolejne możliwe przyczyny. Poczytaj fora Opla - twoich przypadłości są setki i w co drugim inne były przyczyny.
    Frota111
    Level 2  
    Wiem czytałem, jak jakichś objawów lub usterek dostanie będę pisał. Dzięki zacznę od tego... A czemu mógł się zapowietrzyc? Nieszczelny układ?

Dodano po 5 [godziny] 3 [minuty]:

Coś mnie tknelo i wykercilem świece żarowe tzn wykrecilem 3 bo jedna okazała się ukrecona i jakims domowym spodobem przytwierdzona spowrotem fakt trzymała się na druciku
    od środka, ale nakrętka kręcił się w miejscu więc mam teraz wielki problem, być może tak łatwo się ukrecila z mojej winy jednakże świece które wyjąłem byly całe w białym osadzie a końcówki przepalone... Czy to mogła byc chrzczona ropa bo miałem okazję zalac cały bak ropa z drugiej ręki...? auto na 3 zachowuje się tak samo jak przed wykrecaniem świec.... Poproszę o porady bo nie wiem co jeszcze padnie a auta niestety muszę używać puki jeździ...