Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzałka do zbiornika cwu kwasiak

koliuk 07 Maj 2020 15:03 3150 44
    anaba255
    Poziom 24  
    andi1999 napisał:
    Witam

Czy udało się komuś założyć grzałkę do zasobnika vaillant vih r 150??
    Gdyż zamontowałem fotowoltaikę na dachu i nie wiem czy muszę zakupić nowy bojler na prąd, czy też uda mi się założyć grzałkę do zasobnika który posiadam na gaz...

Na schemacie, na dole jest otwór, jeśli nie będzie przeszkadzała wężownica można tam umieścić grzałkę. Sprawdź na jaki jest gwint, termostat z kapilarą umieść na górze zbiornika, tak żeby kapilara stykała się bezpośrednio ze zbiornikiem.
  • TermopastyTermopasty
    klocki
    Poziom 9  
    Witam.
    Ja zamontowałem grzałke w miejscu anody. Wszystko dziala jak należy. Urzywam od ~3 tygodni
  • TermopastyTermopasty
    żibis
    Poziom 10  
    Witam . Proponuję się skontaktować z panem Kędzierskim firma ELEKTROŚLUS Bostów Stary myślę ze pomoże ew. można zastosować grzałkę ceramiczną okrągłą i dobrze ją zaizolować jest na stronie Elektroślus .pozdrawiam.
    Rezystor240
    Poziom 40  
    klocki napisał:
    Urzywam od ~3 tygodni

Pochwal się później jak długo pochodziła.
    no_fear
    Poziom 11  
    anaba255 napisał:
    andi1999 napisał:
    Witam

Czy udało się komuś założyć grzałkę do zasobnika vaillant vih r 150??
    Gdyż zamontowałem fotowoltaikę na dachu i nie wiem czy muszę zakupić nowy bojler na prąd, czy też uda mi się założyć grzałkę do zasobnika który posiadam na gaz...

Na schemacie, na dole jest otwór, jeśli nie będzie przeszkadzała wężownica można tam umieścić grzałkę. Sprawdź na jaki jest gwint, termostat z kapilarą umieść na górze zbiornika, tak żeby kapilara stykała się bezpośrednio ze zbiornikiem.

wygląda na to, że wężownica będzie kolidować

klocki napisał:
    Witam.
    Ja zamontowałem grzałke w miejscu anody. Wszystko dziala jak należy. Urzywam od ~3 tygodni

jaką grzałkę założyłeś ?

WP ?
    http://termik.pl/produkty/zespoly-grzejne-wkrecane/wp-detail

Gwint pasował ?
    klocki
    Poziom 9  
    Tytul aukcji "GRZAŁKA DO BOJLERA BOJLER (1cal 2kW) 2000W 1" gwint 1cal. Wszystko pasuje. Grzalke wkrecilem na pakułuach. Sa tańsze ale krótsze. Mnie zależało na długości. Moge przeslac zdjęcie zamontowanej grzalki. Co prawda zbiornik jest zabudowany ale cos bedzie widać
    no_fear
    Poziom 11  
    a nie lepiej dołożyć 50zł i zakupić -> 1" 3kW 52cm ?
    klocki
    Poziom 9  
    Oczywiscie można. Można również 5kw. Tyle ze u mnie to wystarcza
    andi1999
    Poziom 2  
    A gdybym rzeczywiście wykręcił anodę magnezową i w jej miejsce wstawił grzałkę, np 2kw (nie wiem czy taka da radę na 150l wody - czas nagrzewnia? ) a w ten otwór, co jest zawór spustowy wkręcił anodę tytanową np ( https://allegro.pl/oferta/anoda-tytanowa-bojl...MIzpje7o-p6QIVCeh3Ch39nwDuEAQYASABEgJIf_D_BwE ), bo magnezowa jest szeroka będzie kolidowała z wężownicą, a tytanowa jest chyba cienka i powinna wejść ?
    andi1999
    Poziom 2  
    Zamontowałem kilka dni temu grzałkę 2kW z termostatem w miejsce anody magnezowej do zasobnika Vaillant Vihr 150l. Jednakże widzę, że zbiornik nagrzewa się tylko w górnej części a na dole zasobnika jest zimna woda. Także moim zdaniem montowanie grzałki w miejscu anody w tym zbiorniku nie ma sensu -chyba że ktoś ma pomysł co z tym można zrobić???
    anaba255
    Poziom 24  
    andi1999 napisał:
    Zamontowałem kilka dni temu grzałkę 2kW z termostatem w miejsce anody magnezowej do zasobnika Vaillant Vihr 150l. Jednakże widzę, że zbiornik nagrzewa się tylko w górnej części a na dole zasobnika jest zimna woda. Także moim zdaniem montowanie grzałki w miejscu anody w tym zbiorniku nie ma sensu -chyba że ktoś ma pomysł co z tym można zrobić???

Może pompka obiegowa i zrobić cyrkulację na samym bojlerze?
    jajek2
    Poziom 12  
    Też szukam sposobu na elektryczne podgrzewanie wody w nierdzewnym bojlerze (Horicell 200). Widzę, że grzałka to ryzyko. A może podłączyć podgrzewacz przepływowy z pompką pomiędzy dwa wolne króćce lub trójniki wejścia i wyjścia wody? Taka wewnętrzna cyrkulacja. Oczywiście sterowanie od temperatury w zbiorniku a nie od spadku ciśnienia.
    Rezystor240
    Poziom 40  
    jajek2 napisał:
    A może podłączyć podgrzewacz przepływowy

Jeśli już to przy kranie a nie przy bojlerze... Bo to nie ma żadnego sensu. Grzać odrazu do odpowiedniej temperatury i mieszać to z zimną wodą.
    Kolejna sprawa, taki podgrzewacz musi być odpowiedniej mocy, a nie jak standardowa grzałka do bojlera 2kW. Podgrzewacz ma co najmniej 3 kW i to taki do umywalki. Na prysznic zdecydowanie za mało. Ja mam 21kW, 3 grzałki na 3 fazy, i też czasem czuje niedosyt. Więc jak to się ma do 2kW? Nijak.
    Jeszcze jedno, do takiej mocy to już musi być odpowiednią moc przyłącza, bez tego ani rusz.
    jajek2
    Poziom 12  
    Oczywiste gdy 1-2 punkty poboru ciepłej wody. Mam ich 8 - dlatego kombinuję. Bojler zapewnia komfort i dobre ciśnienie. Taki przepływowy jak do wanny, z bojlerem poradzi sobie pewnie bez problemu.
    emigrant
    Poziom 29  
    emigrant napisał:
    Tak wygląda grzałka na żywo zaraz po wypakowaniu:

I chu... Grzałka Termik z kwasówki i głowicą mosiężną 6/4 cala popracowała pół roku i dziś w nocy się obesrała. Totalny trup. Ani z niej nie cieknie, ani nie robi zwarcia, bo nie wyzwala RCD ani wyłącznika nadprądowego. Coś z elektroniki padło, może przekaźnik, może coś innego. Niestety na szybko zamówiona nowa taka sama. Wszystko badziewie chińskie. W bojlerze rok czasu siedziała, ale pracowała w sumie jakieś 6 miesięcy, bo zimą bojler grzany jest kotłem.

Trzeba jedną trzymać w zapasie do szybkiej podmiany. W starym bojlerze stalowym grzałka, chyba mosiężna pracowała 15 lat, a że zarosła cała kaminiem to już inna bajka.

edit:

No i grzałka działa... Dzwoniłem do producenta pod jaki adres wysłać grzałkę na reklamację a babka do mnie, żebym najpierw sprawdził, czy nie zadziałało zabezpieczenie termiczne schowane pod pokrętłem. No i kurde zadziałało z jakiś przyczyn. Zabezpieczenie się wyzwala dopiero przy 87 stopniach o ile pamiętam. W sytuacji jak padnie termostat. Co ciekawe termostat działa prawidłowo. Babka mówiła, że zabezpieczenie może zadziałać czasami o tak sobie...