Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 4 - Czym odczytać pin immo.

25 Sie 2019 18:35 315 15
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam GOLF 4 1.6 sr. Mam tylko jeden kluczyk i chciałbym dorobić sobie drugi. Jaką wtyczką odczytać pin.
    Mam kabelek vag commander ale, niestety nie może połączyć się z immo. Zawiesza się program.
    Posiadam tez vcds ale tym nic nie zrobię bez pinu.
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 14  
    MotoMeter
    vw golf 4 - Czym odczytać pin immo.
  • Poziom 14  
    VAG K+ CAN Commander nie da rady bo moja wtyczka coś nie chce czytać.
    VagEEPROM Programmer też próbowałem ale po wciśnięciu immo box tez jet błąd .
  • Poziom 21  
    Najskuteczniejsza metoda to rozebranie licznika, wylutowanie pamięci i odczyt zawartości programatorem. Później programem "VagEEPROM Programmer" odczytasz PIN z wsadu. Nie twierdzę, że nie da się inaczej, jednak tych liczników też nie dałem rady odczytywać kablem.
  • Poziom 14  
    Ok mam programator teraz tylko wylutowac EEPROM odczytać wsad.
  • Poziom 14  
    Pinu jeszcze nie odczytałem bo czekam na klips pomiarowy.
    A mam takie pytanie czy można wymienić mój licznik na 1/2 fis
    Jaki licznik kupić.
  • Poziom 14  
    A o takich numerach może być 1j0920822
  • Poziom 14  
    Ok mam oba piny teraz jak się za to zabrać odnośnie wymiany licznika, trzeba coś zmieniać w eepromie nowego licznika.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nie czytaj klipsem w układzie bo głupoty odczytasz - ewentualnie wylut pamięci i wtedy w klipsa ją włożyć.
    VAG TACHO odczyta ten licznik.
    Nie zamienisz xxx919xxx na xxx920xxx - tzn. da się ale kupa roboty przy tym bo trzeba instalacje zmieniać, sterowniki itp.
    Twój licznik jest bez CAN, 920 są z CAN. Żeby działał obrotomierz to trzeba mieć sterownik silnika z CAN a na 99% nie masz CANa w ECU. Do pełni szczęścia jeszcze wymiana sterownika poduszek, modułu komfortu i sterowników w drzwiach.
    Każdy 1/2FIS ma CAN. Są liczniki full FIS bez CAN ale cena to ok 500zł.
    Jak nie chcesz rzeźbić to pozostaje zamontować MFA - tutaj tylko manetka wycieraczek do wymiany i puszczenie instalacji od niej do licznika.
    Dla testu nowego licznika wystarczy odpalić auto, wypiąć stary licznik i włożyć nowy - będzie chodził póki auta nie zgasisz.
  • Poziom 14  
    Manetka była zamatowana jak kupiłem Golfa .
    A co to jest MFA.
  • Poziom 26  
    grala1 napisał:
    Nie czytaj klipsem w układzie bo głupoty odczytasz - ewentualnie wylut pamięci i wtedy w klipsa ją włożyć.

Opowiadasz ;) w najgorszym wypadku wystarczy zewrzeć rezonator.

grala1 napisał:
    Nie zamienisz xxx919xxx na xxx920xxx

grala1 napisał:
    Twój licznik jest bez CAN, 920 są z CAN

Możesz rozwinąć tą myśl? Czytam o tym od lat na forach, że 919 bez CAN a 920 z CAN ale co to właściwie oznacza?
    Akurat z Golfem 4 miałem styczność może z 5x, ale na co dzień robię TT 8N/A3 8L.
    Bez problemu raz wymieniłem klientowi 920 na 919 i wszystko działało.
    Pracuję w UK, tutaj numery są trochę inne ale te różnice są tylko w ostatnich 3 cyfrach, a właściwie w 2 i tak:
    8N2920930 D06-D54 - obroty idą po prostokącie
    8N2920980 D01-D14 - obroty po CAN
    Ten 919 który wstawiałem w miejsce 920 akurat miał obroty po CAN.

Obie wersje tych liczników czyli te które obroty mają po prostokącie i te które mają obroty po CAN- mają identyczne PCB, róznią się tylko softem (do 7.95 prostokąt, od 8.20 CAN). Większość z tych na CAN ma nawet obsadę do prostokąta (drabinki i tranzystor) więc wystarczy zmienić soft żeby działało.

grala1 napisał:
    Jak nie chcesz rzeźbić to pozostaje zamontować MFA

Jeżeli myślisz o 'color MFA' (pierwsze lepsze video):
    https://www.youtube.com/watch?v=lTn7D38cNIo

to to dopiero jest rzeźba ;) raz próbowałem to zamontować klientowi ale po godzinie stwierdziłem że skoro znajomy montuje to za niecałe £200 to nie będę się grzebał za takie pieniądze. Koszt samego sprzętu to kolejne ok £200, patne z góry i dostawa po 3-4 miesiácach.
  • Poziom 14  
    To da się to zrobić po zmianie softu.
    Tu piszą że się da.
    Link
  • Poziom 14  
    I niestety po adaptacji licznika fis 1/2 nie działał zero wskazań.