Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z moim dekoderem działa się bardzo dziwna rzecz

25 Sie 2019 19:46 123 3
  • Poziom 2  
    Witam mam trzy dekodery (1) Cyfrowy Polsat główny (2) Cyfrowy Polsat dodatkowy (3)Cyfra +. Pewnego dnia bawiłem się w podpięcie trzeciego dekodera mam antenę (talerz) z odbiornikiem, który ma dwa wyjścia na kabel antenowy więc zastanawiałem się jak podpiąć trzeci dekoder więc wymyśliłem, że założę rozgałęziacz na kablu. Po podpięciu rozgałęziacza dekoder 2 i 3 nie miał sygnału a dekoder 1 przerywał i działo się tak za każdym razem, próbowałem spinać na różne sposoby a gdy połączyłem to w sposób amatorski, czyli wziąłem pozdejmowałem izolacje z kabla od odbiornika i z dwóch kabli od dekoderów 2 i 3 połączyłem wszystkie 3 środkowe druty kabli antenowych i zaizolowałem a potem skręciłem razem siatki, które są na zewnątrz też zaizolowałem. Teraz dzieje się (MAGIA) wszystkie trzy dekodery działają bez żadnych zacięć. W sumie było by okej gdyby nie fakt, że dekoder 3 ma odpiętą antenę, zszokowało mnie to. Czy jest możliwość, że zasięg satelitarny do dekodera 3 płynął przez sieć elektryczną, bo ja inaczej tego nie umiem wytłumaczyć jeżeli ktoś wie co się mogło stać proszę o pomoc. Czy w takiej sytuacji dekodery można normalnie użytkować czy może zagrażać to ich funkcjonowaniu?
  • Poziom 34  
    Chcesz uszkodzić sobie sprzęt ???
    Poczytaj o konwerterze Unicable i o tym
  • Poziom 15  
    Rafal24852 napisał:
    Pewnego dnia bawiłem się w podpięcie

Nie lepiej było skorzystać z placu zabaw.
    Rafal24852 napisał:
    Czy jest możliwość, że zasięg satelitarny do dekodera 3 płynął przez sieć elektryczną

Taaa i co jeszcze?
  • Poziom 28  
    w.cz nie potrzebuje przewodu w określonych warunkach, być może takie stworzyłeś, odizolowany przewód mógł zadziałać jako antena która rozsyła fale do tunera. Innych teorii na to raczej nie ma. Dawniej w dobie pegazusów nagminnie było można łapać grę telewizyjną sąsiada na swoim telewizorze.