Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie płytki stykowej z zasilacza laboratoryjnego

25 Sie 2019 20:04 186 5
  • Poziom 3  
    Witam,

Jak najlepiej zasilić płytkę prototypową z zasilacza laboratoryjnego? Mam na myśli pomoc w doborze rodzaju kabli/wtyczek do zasilacza/płytki. Zależy mi na tym aby połączenie było stosunkowo pewne. Zasilacz z jakim to miałoby współpracować: uni-t utp3315

Pozdrawiam,
  • Poziom 3  
    O nieźle, tylko że dziurki płytki przyjmą chyba maksymalnie drut o średnicy 0,5mm... Twoje wyglądają na większe. Właśnie to połączenie z małymi dziurkami jest dla mnie problematyczne. Wiem, że można kupić w botlandzie płytkę z odpowiednimi gniazdami ale wolałbym tego uniknąć.
  • Poziom 3  
    No właśnie mam już z 5 zwykłych płytek bez wejść i kombinuje jak to sensownie zasilić bez dokupowania kolejnej płytki z gniazdami :D
  • Specjalista elektronik
    Kilka możliwości:
    * Na końcach kabelków przylutować goldpiny (uwaga, trzeba je zamocować, bo tworzywo izolujące mięknie) i wtykać w płytkę stykową.
    * Wlutować goldpiny z odpowiednim rozstawem w płytkę uniwersalną do lutowania (z rastrem otworów 2.54mm), i do niej przylutować przewody, albo gniazda.
    * Kupić gotową płytkę zasilającą w pinami pasującymi do płytki stykowej i z gniazdem do zasilania (ona przy okazji ma stabilizator i przełączanie napięcia).