Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Panasonic Na107VC5 - błąd E01, nie uruchamia prania

25 Sie 2019 21:09 363 4
  • Poziom 19  
    Witam serdecznie.

Moja pralka zapragnęła się zepsuć podczas uruchamiania prania, błąd E01 (blokada drzwi). Chciałbym zweryfikować, czy aby na pewno wina leży po stronie elektrycznej blokady. Które z podanych na zdjęciu pinów odpowiadają za sygnał "pralka zamknięta"? Jak można sprawdzić bez miernika, na przykład mostkując piny zamka, czy pralka uruchomi się normalnie?
    Proszę o wyrozumiałość. Pralka Panasonic Na107VC5 - błąd E01, nie uruchamia prania
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 26  
    Obwód jest zamykany poprzez ten styk zaznaczony na zdjęciu.
    Pralka Panasonic Na107VC5 - błąd E01, nie uruchamia prania
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 39  
    Odradzam Ci praktyk typu zwieranie przewodów itp. bo sterownik elektroniczny uszkodzić łatwo i wystarczy mały błąd a koszta będą spore. Najlepszym rozwiązaniem to zaopatrzenie się w multimetr a do podstawowych pomiarów wystarczy urządzenie za około 20 zł. Sprawdzić czy na wtyczce od blokady pojawia się napięcie 230V a jeśli się pojawi to będzie to sugerowało, że problem leży po stronie blokady drzwi.
    Blokada może do najtańszych nie należy, ale bywają znacznie droższe: https://north.pl/karta/blokada-drzwi-do-pralki-panasonic-na-107vc5,TK2-1B-C2M2-RBY.html
    Oczywiście nie sugeruję wymiany części w ciemno. Warto dokonać pomiarów przed wymianą. W samej blokadzie warto by zwrócić uwagę czy przypadkiem cewka nie uległa uszkodzeniu.
  • Poziom 19  
    Jestem z dala od domu, nie mam możliwości pomiaru. Wiem jakie są konsekwencje, dziękuje za informację.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 19  
    Wymiana zamka pomogła