Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor kupić do salonu?

xemun 01 Oct 2019 08:06 2460 69
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Nie jest to konieczne. W Samsungach tryb Film/kino jest całkiem dobrze zrobiony. Lekko czasem ma czerwony zafarb.
    Profesjonalna kalibracja na 2 trybach jednak kilka stówek kosztuje...
    xemun
    Level 9  
    A ten samsung to dobry wybór? Czy myślicie, że można wydać mniej za podobną jakość lub lepiej za tyle kasy? Do zakupu samego w sobie mam jeszcze jakieś 2 tygodnie, więc mogę się porozglądać jeszcze.
    xemun
    Level 9  
    Na innym forum jeszcze polecają mi LG 65SM9010 oraz Sony 65XF9005 w podobnych cenach, ale tam chyba sprzedają też i nie wiem na ile kierują się chęcią zysku, a na ile chęcią pomocy w wyborze.
    Czyli wychodzi na to, że mam 3 TV do wyboru
    1. Samsung QE65Q70RA
    2. Sony 65XF9005
    3. LG 65SM9010
    Skłaniam się ku Samsungowi chyba jednak, coć nie wiem na ile słusznie :D
    Ludwik XVI
    Ten LG to IPS. Co prawda ma FALD ale tak czy tak cudów nie ma.
    Obejrzyj Samsunga i Sony i kup ten, który bardziej Ci podpasuje. Technicznie to podobne tv.
    xemun
    Level 9  
    Samsung ma ten motion plus gra i tryb ambient, za to sony ma dolby vision, które jest chyba na netflixie, a nie hdr10 o ile dobrze kojarzę, ale głowy nie dam, kurcze trudny wybór, cenowo są podobne.
    Jeszcze zapytam odnośnie nagłośnienia, bo ostatnio modne są soundbary, a myślałem o zestawie głośników 5.1 lub 7.1, te soundbary faktycznie takie dobre są, że zastępują kina domowe?
    Ludwik XVI
    Nie, nie zastepują kina, bo nie potrafia w pełni oddać dzwięku dookulnego. Nie ma pełnej separacji kanałów, nie ma głosników tylnych.
    Choć modele soundbarów z subwooferem sprawdzaja sie całkiem ok - ma to sens, bo jest znacznie tańsze od amplitunera + zestaw głosników 5.1
    xemun
    Level 9  
    Ok, no to poszukamy jak nie teraz to za jakiś czas kina domowego.
    Kurcze już prawie byłem zdecydowany na tego Samsunga, a teraz jeszcze w innym miejscu mi zachwalają tego LG, że niby klasa premium. Ma 128 stref i wszystkie HDRy, sztuczną inteligencję, zarządzanie urządzeniami w domu podpiętymi pod wifi, bardzo niski input Lad , sterowanie głosem z trzech form.
    Dla mnie to głównym plusem jest to, że obsługuje zarówno HDRy i Dolby Vision oraz, że nóżka fajniej wygląda niż te z samsunga i sony :D
    To, że to IPS to lepiej?
    Ludwik XVI
    xemun wrote:
    To, że to IPS to lepiej?

Jak potrzebujesz szerokich katów widzenia to lepszy IPS.
    Jak wolisz dobry poziom czerni i wysoki kontrats to lepszy VA.
    User removed account
    Level 1