Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić do salonu?

26 Sie 2019 12:40 1527 69
  • Poziom 8  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,5-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost głównie
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stac
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? jakis blaupunkt 40", ale to przeprowadzka, więc nie ma takiego znaczenia
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? netflix/hbo go? nie ma nic w sumie koniecznego
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nie wiem
    10 .Jakie urządzenia? ps4pro, pc
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 12-16
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? raczej nie, ale statyczny obraz po nacisnieciu pauzy, lub podczas sluchania mp3 jest wyświetlany
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale/filmy/sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? byc moze
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? od 0% do 90% zależy na ile mnie gra wciągnie
    16. Preferencje co do marki? nie
    17. Preferencje co do wielkości? 65"?
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne działanie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? trudno powiedziec, sporo zależy od stosunku jakości do ceny, ale na pewno nie wydam 10k, 5 to mogę dać, jeśli warto.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? często się przeprowadzam, więc mieszkania częściej :)
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak
  • Moderator RTV Co kupić
    Samsung 65ru8002 - taki wszechstronny średniak na matrycy 120Hz, VA.
    Dobry kontrast, czerń, niski input lag do gier. Kosztuje poniżej 5k pln i to chyba taki najrozsadniejszy wybór w 2019 roku...
  • Poziom 8  
    Zastanawiałem się nad Samsungiem 65 Q65, LG 65SK8000 lub ewentualnie 70" sharpem 70UI9362E o tym Samsung 65ru8002 poczytam i też rozważę.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    A co z wypaleniami oleda?
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    A czy Hitachi mają system zapobiegający wypaleniom (czyszczenie matrycy etc) tak jak LG ?
    Są takie funkcje zaimplementowane w software TV ?
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Ten Hitachi działała na systemie WebOs? Czy masz coś innego na myśli?
    Nie widzę nigdzie informacji o systemie zapobiegającym wypaleniom w Hitachi...

Matryca to jedno, a software drugie.
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    No to ciekawe czy LG dało swój software dla Hitachi... czekam zatem na pierwsze testy tego modelu, bo na razie cisza.
  • Moderator RTV Co kupić
    Przecież to nie test.
    Nic w tym tekście o technicznych możliwościach telewizora nie ma. Żadnych detali, pomiarów.
    To kilka zdań, które można napisać na podstawie obejrzenia telewizora w gazetce elektro marketu...nie obraź się ale to jest strasznie słabe.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Szwagier ma OLED z LG. Nie pamiętam.jaki model, ale dość wysoki. Ostatnio zauważył na matrycy taki ładny prostokąt centralnie na jej środku, wielkości może z 15". Zgłosił do serwisu. Przyjechał serwisant i zaczął się cwaniaczyc, że ogólnie to TV ma funkcję zabezpieczenia przed wypalaniem, ale trzeba to samemu uruchamiać, a tutaj pewnie nie było uruchamiane itd.
    Powiem tak, jeżeli zwykły śmiertelnik ma myśleć że co ileś tam godzin ma uruchamiać jakieś funkcje z głębi menu, bo inaczej szlaq trafi matryce, to chyba coś jest nie halo....
    To tak jakbyś musiał sam myśleć nad wypalaniem filtra cząstek stałych w aucie....
    Poza tym cwaniaczek stwierdził że TV pewnie nie był wyłączany pilotem.... Tylko kabel z gniazdka.... Dobrze że mnie tam nie było, bo bym mu powiedział, że zazwyczaj to dzwonię do Energa operator, żeby przyjechali i na słupie linki odpieli, nawet jak z toalety wychodzę.

Reasumując, technologie, technologiami, ale nie dajmy się robić w wała.
    Kupuję TV żeby na nim oglądać, a nie żeby myśleć co ile godzin mam coś uruchomić....
  • Moderator RTV Co kupić
    Serwisant miał w sumie duzo racji.
    W instrukcji do OLEDów LG do jakis 4 lat masz informację, że matryca "czyści" się z powidoków po wyłączeniu tv.
    Jest tam informacja o tym aby nie wyłączać całkowicie z prądu, bo czyszczenie nastepuję w strybie stand by.

Dodatkowo masz opcję przesunięcia pixeli w menu oraz kolejne zabezpieczenie to zmniejszenie jasności loga stacji telewizyjnej (też w menu). 3 opcja to wymuszenie czyszczenia matrycy (dostepne z poziomu menu).
    Ja w swoich OLEDach (FHD i 4K) nic nie robię. Po prostu mam cały czas podłaczone tv do prądu.
  • Poziom 22  
    Tam też jest stale podpięty pod prąd. Uruchomione ma wszystko w menu co zaleca producent TV, tutaj akurat nie ma z tym co dyskutować. Tylko wiesz inaczej odbiera się, jak ktoś oznajmia to przyjaznym głosem, a inaczej jak się zaczyna cwaniaczyć.
    Stwierdzając, że nie powinien wymieniać matrycy. Na jakiej podstawie?? Swojego widzi mi się...
  • Poziom 1  
    Będę wdzięczna za pomoc w wyborze tv do mojego mieszkania :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2-2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od lewego boku, ale okno jest oddalone od tv dość mocno
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Samsung grubo ponad 10-letni.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? żadnych smartów. Dobry obraz i możliwość łatwego dostosowania rozdzielczości do komputera
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? hdmi
    10 .Jakie urządzenia? komputer stacjonarny, switch, ps3, snes
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? maks 5 h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie oglądam programów. TV ma służyć jedynie jako monitor do kompa do filmów i do konsol
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? w tv nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam. 30/50%
    16. Preferencje co do marki? nie
    17. Preferencje co do wielkości? 50"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wymóg podłączania tv do sieci. Nie chcę smartów
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 5 tys.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak widać po moim staruszku, rzadko :)
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie
  • Moderator RTV Co kupić
    Sony 49XG9005 - bardzo dobry model na 2019 rok z FALD, 120Hz, VA.
    Ma dobry HDR więc dobry do seriali/filmów. System AndroidTV

Ewentualnie SAMSUNG 49Q70RA o bardzo podobnych parametrach.
    System Tizen.
  • Poziom 8  
    Tak jak TV będzie włączony czasem po kilkanaście godzin na dobę, może się zdarzyć, że będę w coś grał, albo coś oglądał i zrobię pauzę, która może trwać do kilku godzin, więc chyba w takim przypadku ryzyko wypaleń czy powidoków jest raczej spore.
    No i czy to faktycznie taka duża różnica? Bo jeśli takie użytkowanie nie spowoduje wypaleń to mogę dorzucić trochę i kupić LG 65", ale czy faktycznie warto te kilka koła dopłacać zamiast kupić po prostu lcd?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Powtórzę swoje pytanie, bo ktoś się podłączył pod mój temat:
    Tak jak TV będzie włączony czasem po kilkanaście godzin na dobę, może się zdarzyć, że będę w coś grał, albo coś oglądał i zrobię pauzę, która może trwać do kilku godzin, więc chyba w takim przypadku ryzyko wypaleń czy powidoków jest raczej spore.
    No i czy to faktycznie taka duża różnica? Bo jeśli takie użytkowanie nie spowoduje wypaleń to mogę dorzucić trochę i kupić LG 65", ale czy faktycznie warto te kilka koła dopłacać zamiast kupić po prostu lcd?
  • Moderator RTV Co kupić
    Nieruchomy/statyczny obraz przez kilka godzin może byc przyczyną wypaleń/powidoków w OLED.
    Jak tak używasz TV to raczej odpuść OLED. Szczególnie, że w przypadku urządzeń zewnętrznych TV nie właczy wtedy wygaszacza ekranu (zrobi tak gdy będziesz korzystać z SmartTV i zrobisz pauzę)
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    W innym temacie widziałem, że ktoś odradzał Q60, a właśnie ku niemu się skłaniałem, jak bardzo różnią się te pozostałe? Bo nie mam pojęcia który wybrać :) 70" to nie będzie już za dużo przy odległości 2.5-3m?
  • Moderator RTV Co kupić
    xemun napisał:
    70" to nie będzie już za dużo przy odległości 2.5-3m?

Trochę za dużo. Dla mnie przy 3,5m 65 cali jest idealne.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Ludwik XVI napisał:
    Trochę za dużo. Dla mnie przy 3,5m 65 cali jest idealne.

To może powinienem celować w 55"?
  • Moderator RTV Co kupić
    No to już pytanie do Ciebie.
    Ja bym chyba poszedł w 55 cali przy 2,5-3m
    Moze jakiś 58/60 cali ale tych mało...niestandardowy rozmiar
  • Poziom 1