Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ochrona obwodowa - instalacja czujnika na wysięgniku

26 Sie 2019 13:04 312 11
 • Poziom 9  
  Próbuję wymyślić w miarę skuteczną ochronę obwodową do domu. Warunki nie sprzyjające - dużo drzew i krzewów, tak, że klasyczne czujki na murze się nie sprawdzą. Teoretycznie czujka Dual+MV (zwykła, nie kurtynowa) umieszczona wysoko poziomo na wysięgniku powinna pokryć zarówno podejście do ściany jak i okna w przyziemu i na 1 piętrze. Ale ponieważ nie widziałam tak umieszczonych czujek to pewnie głupi pomysł...
  Ochrona obwodowa - instalacja czujnika na wysięgniku
  Proszę o uwagi.
 • OptexOptex
 • Poziom 10  
  Proszę zastanowić się na czujkami kurtynowymi bezpośrednio na ścianie, pozdrawiam, Michał
 • OptexOptex
 • Poziom 9  
  Jak pisałam bezpośrednio na i przy ścianach rosną krzewy o wysokości 2-3m, szerokości 0,5-1,5m, nieco dalej, 2,5 do 4m od ściany mam z kolei gałęzie dużych drzew. W tej sytuacji chyba każdy czujnik na ścianie - np. taki jak Agate - oślepnie.
  Natomiast całą ścianę i ścieżkę wzdłuż niej idealnie pokrywa charakterystyka wysoko i poziomo zawieszonego typowego czujnika. Problem w tym o ile się zmieni czułość, wrażliwość na zakłócenia tak powieszonego czujnika.
  Druga opcja jaką widzę to umieszczenie czujnika na słupku płotu (3 metry od ściany) skierowanego na ścianę. Ale w tym wypadku sabotaż takiej czujki jest stosunkowo łatwy.
 • Poziom 10  
  w oknach AKTYWNA BARIERA PODCZERWIENI ACTIVA-2 SATEL np
 • Poziom 9  
  Biorę pod uwagę opcję barier, jednak by były skuteczne i bez fałszywych alarmów (ptaki, owady) musiały by być co najmniej 7 wiązkowe - a to winduje koszty niebotycznie. Po drugie - i to ważniejsze - podnoszą alarm dopiero w momencie włamania, a ja potrzebuję 2-3 minutowego wyprzedzenia by się obudzić i sięgnąć do sejfu. Dlatego wolałabym alarm obwodowy.
 • Poziom 10  
  zgadza się, ja za cienki w te klocki jestem, amator całkowity
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Jak dobrze rozumiem chcesz powiesić czujkę na wysokości 5.5m, soczewką skierowaną w dół. Większość typowych czujek zewnętrznych ma maksymalną wysokość montażu zalecaną przez producenta ok 2.5m oraz montuje się je pionowo. Zrob wysięgnik na wysokości 2.5m nad ziemią i tam w powieś czujkę lub czujki w taki sposób aby nie można jej było podejść od tyłu bez wyzwolenia alarmu. Najlepiej wezwij instalatora który obejrzy obiekt i dobierze optymalne rozwiązanie.

  Gwena napisał:
  Biorę pod uwagę opcję barier, jednak by były skuteczne i bez fałszywych alarmów (ptaki,


  Czujki ruchu pomimo zapewinien producentów o odporności na zwierzęta nie poradzą sobie z ptakami przelatującym blisko czujnika.
 • Poziom 9  
  1. Tak dobrze rozumiesz.
  2. Wiem jak się montuje typowe i typowo czujki - nie zawracałabym głowy "elektrodzie" ze standardowym problemem. Czujka niestandardowo zamocowana dalej będzie pracować. Optyka czujki tak zamontowanej będzie idealnie pokrywała się z obszarem chronionym. Problemem może być oprogramowanie mikroprocesora - na pewno przestanie poprawnie działać system rozpoznawania człowiek/zwierze. Pytanie co jeszcze i w jakim stopniu "zgłupieje".
  3. Nie znam instalatora zdolnego do niekonwencjonalnych rozwiązań. Standardowe - oprócz np. pętli światłowodowej lub piezoelektrycznej w gruncie które były by idealne, ale są poza moim zasięgiem - się w tych warunkach nie sprawdzą.
 • Poziom 9  
  Rozumiem, że to żart - za taką cenę (3000zł) mogłabym postawić ze dwie bariery mikrofalowe, które zresztą byłyby skuteczniejsze.

 • Poziom 43  
  Jaki żart? Pytasz o konkretne rozwiązania i podałem Ci sprawdzone niejednokrotnie w praktyce.
  Bariery w oknach też nie [pasują bo podobno się nie sprawdzą...
  Postawić słupki naokoło budynku, na nich np.Optexy albo Bosche i po kłopocie.
 • Poziom 10  
  Kolega bardzo dobrze radzi