Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NavRoad NR450BV - Automapa

cris93 26 Aug 2019 14:05 681 4
    cris93
    Level 9  
    Witam. Od kilku aktualizacji Automapy mam problem z jej prawidłowym działaniem. Otóż gdy ją włączę to wszystko działa, znajduje sygnał gps i dobrze nawiguje. Problem pojawia się wtedy gdy chce ją ponownie uruchomić np. dojechałem na miejsce, wyłączyłem nawigację, załatwiłem sprawę i chcę ponownie ustawić trasę. Wtedy nawigacja nie może się połączyć z gps. Pojawiają się wszystkie dostępne satelity ale są zaznaczone na żółto i za nic nie może się z nimi połączyć. Minimum 4 godziny są potrzebne żeby nawigacja znowu działała poprawnie, oczywiście wtedy jest wyłączona. Próbowałem różnych ustawień ale to nie pomogło. Zastanawiam się czy to jakaś usterka sprzętowa czy tylko od aplikacji to zależy. Nie zmieniałem nic w żadnych ustawieniach. Po prostu w pewnym momencie się takie coś zaczęło samoczynnie dziać po którejś aktualizacji.

Nawigacja to NavRoad NR450BV
    AutoMapa aktualna wersja: 6.25.1 1906. Legalna wersja z licencją. Na wersji 6,24 też występował ten problem

Ustawienia GPS:
    -Ignoruj odchylenia GPS: Średnia
    -Kompensuj opóźnienie o : 1,3s
    uwzględniaj pokazując pozycję: zaznaczone
    -Synchronizuj strefę czasową z danymi GPS: zaznaczone

-Port: Auto (COM1)
    -Szybkość odczytu: 9600bps
    -Otwieraj tylko gdy używany: zaznaczone
    -Odczytów na sekundę: Auto
    Reszta opcji jest niezaznaczona
    jajacekpl
    Level 24  
    Jak wyłączasz? Od razu urządzenie, czy najpierw AM, a potem Navroada? Prawidłowo jest w drugi sposób.

Jeżeli to nie pomoże, zrób próbę - zamiast AM ("wyłączyłem nawigację, załatwiłem sprawę i chcę ponownie ustawić trasę. Wtedy nawigacja nie może się połączyć z gps.") włącz opcję TESTGPS (powinno być wbudowane w Navroadzie, może się troche inaczej nazywać) i sprawdż jak z odbiorem sygnału. Dowiemy się, czy to sprawa odbiornika w Navroadzie, czy programu Automapa
    cris93
    Level 9  
    A gdzie mogę znaleźć taką opcję jak test GPS? Bo wchodzę w ustawienia NavRoad i nie widzę tam takiej opcji.

A wyłączam w następujący sposób. U góry urządzenia klawisz "Power" a później z tyłu ON/OFF. Czyli tak na "twardo" wyłączam. Nigdy nie wyłączałem AM a później dopiero urządzenia

Spróbowałem wyłączyć tak jak pisałeś, że najpierw AM a później urządzenie. Efekt ten sam. Znajduje kilka satelit ale się z nimi nie łączy.
    jajacekpl
    Level 24  
    Na innym forum znalazłem taki opis (info od serwisu):
    1 przy uruchomieniu szybko musisz przytrzymać przycisk M aż ukaże się BootLoader
    2 w pozycji A. Debug Message przestawić z ON na OFF i restart nawigacji
    cris93
    Level 9  
    Włączyłem BootLoadera i ta opcja o której piszesz była ustawiona już na pozycji OFF. Spróbowałem przełączyć na ON ale wtedy już całkowicie nie może znaleźć sygnału GPS