Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Źle działające kierunkowskazy w Mitsubishi Lancer 1.6 113KM 1999 r. (kombi)

26 Sie 2019 20:50 162 5
  • Poziom 3  
    Witam, ostatnio w moim Mitsubishi 1.6 113KM 1999r. pojawił się problem z kierunkowskazami. Sygnalizacja w prawo działa prawidłowo, lecz w lewo czasami mruga szybko. Wówczas działa tylko tylni lewy (szybko miga). Problem ustępuje gdy poruszam trochę przekaźnikiem (3 pinowym) umieszczonym przy skrzynce bezpieczników głęboko pod kierownicą (odpowiedzialnym za kierunkowskazy, chyba jakiś rodzaj przerywnika?). Jednak po przejechaniu jakiegoś odcinka problem nawraca. Dotychczas próbowałem poczyścić nóżki tego przekaźnika jednak to niewiele daje. Wymieniłem także wszystkie żarówki z myślą, że któraś ma zbyt niską rezystancję. Na początku myślałem, że może to być wina przełącznika ale wykluczyłem tą możliwość, gdyż ruszanie samym przekaźnikiem przynosi efekty. Chciałbym wykręcić całe gniazdo tego przekaźnika jednak w tym przypadku wiążę się to raczej z demontażem całej rozdzielni, czego chciałbym uniknąć z powodu niezbyt komfortowej lokalizacji tychże "aparatów". Ktoś miał może podobny problem? Wie jak się za to zabrać? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    cykor93 napisał:
    Problem ustępuje gdy poruszam trochę przekaźnikiem (3 pinowym)

A może tu leży problem może przekaźnik jest wadliwy i się zacina
    cykor93 napisał:
    Chciałbym wykręcić całe gniazdo tego przekaźnika

Wydaje mi się to mało prawdopodobne że się uszkodziła wiązka i piny
  • Poziom 3  
    Niestety, nie jest to wina przekaźnika. Jakieś inne propozycje. Dodatkowo pojawił się nowy problem. Obok przekaźnika kierunkowskazów znajduję się przekaźnik nawiewów. Nim też muszę teraz co jakiś czas poruszać aby nawiewy działały poprawnie.
  • Poziom 3  
    Wsadziłem rękę w tą wiązkę za tymi przekaźnikami później zaaplikowałem tam wszędzie gdzie się dało kontakt. Następnie skręciłem klemę i jakby działa ale przypuszczam, że nie na długo i jednak będę musiał rozkręcić wszystko, przejrzeć i zaizolować.