Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AUX w Renault Laguna 2 Initiale Paris 2006.

wanrltw 27 Aug 2019 09:21 2055 4
 • #1
  wanrltw
  Level 9  
  Witam. Starałem się szukać wszędzie ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Chciałbym mieć możliwość słuchania muzyki z zewnętrznego odtwarzacza np telefonu, ipoda przez AUX. Posiadam nawigację, radio Cabasse Auditorium Tronic i Ampli Tuner Cabasse w schowku pasażera. Czy jest możliwość w tym sprzęcie założenia AUX oraz jeżeli jest to w jaki sposób potem aktywować AUX w sofcie nawigacji. Dodam również, że próbowałem słuchać muzyki przez transmiter ale występuje dziwny problem...po odpaleniu samochodu radio mimo tej samej częstotliwości co na transmiterze przestaje działać i słychać szumy ze zwykłych stacji... Czym to jest spowodowane??
 • Helpful post
  #2
  cezzar
  Level 12  
  Witam. Można łatwo wyposażyć ten amplituner w AUX. Potrzeba żółtą wtyczkę mini ISO i odpowiednio połączyć kable. Jak to zrobić-jest opisane w necie, m.in. na Forum Renault Laguna klub Polska. Mam w mojej lagunie 2006 i działa bardzo dobrze z telefonem, za pomocą transmitera BT.
 • #3
  wanrltw
  Level 9  
  Znalazłem rozwiązanie na Forum Renault Polska
 • #4
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  To nie jest rozwiązanie.

  Quote:
  3.2. Autor tematu, po uzyskaniu odpowiedzi będącej rozwiązaniem problemu, jest zobowiązany zamieścić podsumowanie ze wskazaniem rozwiązania oraz zablokować wątek poprzez kliknięcie w przycisk rozwiązano.
 • #5
  wanrltw
  Level 9  
  Rzeczywiście, po podłączeniu żółtej kostki mini iso i poprowadzeniu zasilania 12v do niej oraz po podłączeniu do niej również lewego oraz prawego kanału i masy pojawiła się opcja AUX w nawigacji auta. Musi to być ukryta opcja w oprogramowaniu przed wprowadzeniem kolejnej wersji laguny i trochę to dziwne, że nie zastosowano jej normalnie.