Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 2 1.6 16v problem z gaz - gaz gasniecie

27 Sie 2019 16:25 210 15
  • Poziom 2  
    Witam 
    wtryskiwacze valtki 3om
    reduktor kme
    mapka straszna jak widać w czym tkwi problem?
    czy już wtryskiwacze padają ?
    auto kupione 2 miesiące temu więc nie wiem jak wyglądają śr dysz itp.
    Dodam że nie trzyma wolnych obrotów i czasami gaśnie na PB ok.
    Była robiona auto kalibracja nowy soft do stag 4 eco i jazda w celu zrobienia mapki
    Zgodnie z papierami montaż 2013 przebieg 162 tys teraz ma 280 tys
    Scenic 2 1.6 16v problem z gaz - gaz gasniecie Scenic 2 1.6 16v problem z gaz - gaz gasniecie Scenic 2 1.6 16v problem z gaz - gaz gasniecie Scenic 2 1.6 16v problem z gaz - gaz gasniecie
  • Poziom 14  
    Mam małe doświadczenie na temat lpg pomimo iż posiadałem gaz w aucie natomiast może to być wina Raduktora ?

Co mi jeszcze wpadło w oczy czy minimalne ciśnienie robocze nie jest za małe ?
  • Poziom 21  
    za małe dysze mnożnik bardzo wysoko, dobrze by było porównać to z korektami OBD mogła rozjechać się mapa albo już wtryskiwacze nie dają rady
  • Poziom 37  
    To są dysze kolego do valdemara by obrobił z bólem tłoczka krótsze czasy. Złomowanie tej części do naprawy wanien z hydromasażem a potem analiza dalsza.
    Po co nabijać pkt skoro autor ma to.....
  • Poziom 21  
    3.5ms spokojnie valtec ogarnie nie twierdze iż jest to super wtryskiwacz ale nie jedno auto jeździ na tych wtryskiwaczach
  • Poziom 43  
    Mało to jazdę przypomina, i to po paru tysiącach km od wystrojeni. Do wymiany na coś normalnego, a nie przypominającego wtryskiwacz gazowy.
  • Poziom 13  
    wymień wtryskiwacze, kup clipa w którym będziesz podglądał parametry i zabierz się za strojenie. Mapki olej, tylko korekty a żeby było jeszcze dokładniej w pętli otwartej użyj sondy szerokopasmowej.
  • Poziom 21  
    krzysiek_82 napisał:
    wymień wtryskiwacze, kup clipa w którym będziesz podglądał parametry i zabierz się za strojenie. Mapki olej, tylko korekty a żeby było jeszcze dokładniej w pętli otwartej użyj sondy szerokopasmowej.

gdyby autor tematu to w wszystko wiedział i miał taki sprzęt nie zadawał by pytań i pewnie sam by prowadził warsztat
  • Poziom 2  
    Witam założone nowe wtryski ac w02 dysze 2.6mm

nie wiem czy dalej wiercic ? Scenic 2 1.6 16v problem z gaz - gaz gasniecie Scenic 2 1.6 16v problem z gaz - gaz gasniecie
  • Poziom 21  
    mnożnik prawidłowo nawet trochę za bogato nie wierć już dysz od jakiś 4ms do 11ms musisz trochę "zejść" mnożnikiem
  • Poziom 2  
    Reszta parametrów ?
  • Poziom 21  
    standardowe ustawienia, wygląda że wszystko OK warto by było podejrzeć korekty krótko i długo terminowe w celu weryfikacji czy jest tak samo jak na PB
  • Poziom 13  
    maiami napisał:
    Witam założone nowe wtryski ac w02 dysze 2.6mm

dysze 2.2-2.4 max przy ciśnieniu 1.2. Zapewne będzie konkretnie przelany w WOT z AFR w okolicy 11 zapewne.
  • Poziom 2  
    na mniejszych dyszach mnożnik był wysoki 1.8 1.5 cisnienie tez 1.45 1.50
  • Poziom 27  
    Ciekawe, mam chyba ten sam silnik w megane 2 1,6 16V 112 KM

Też zmieniłem z valteków tylko na AC W03 ale to te same wtryski co W02
    Mam rozwiercone na 2,2 i ciśnienie ok 1,2-1,35 wykres wygląda tak: