Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Megane II Ph1 1.9 DCi - Klonowanie ECU

27 Sie 2019 17:31 99 2
  • Poziom 8  
    Witam, potrzebuję informacji na temat klonowania ECU w Renault Megane II Ph1 1.9DCi (2004).
    Komputer silnika to Bosch o numerach części 0 281 011 723 (8200311539).
    W celu sklonowania zakupiony został drugi egzemplarz ale jak się okazało mimo tych samych numerów posiada on inną płytkę PCB.
    Posiadam programator XGecu Pro TL866II Plus, kości EEPROM zostały wylutowane i odczytane, niestety układy (stary AM29BL802CB SOP56, nowy AM29F400BT SOP44) posiadają inną pojemność. W tym momencie natrafiłem na ścianę bo nie wiem w jaki sposób zaprogramować teraz nowy EEPROM wsadem o większych rozmiarach i innym układzie danych.
    Chodzi oczywiście o to by immo pozwoliło na uruchomienie silnika ale we wsadach nie znalazłem ani numerów kart ani numeru VIN, co dalej?Czy może po prostu szukam w złej kości?
  • PCBway
  • Pomocny post

Poziom 34  
    źle szukasz bo to EDC16, klon BDM zrobi w 10min , bez żadnego lutowania. po drugiej stronie płyty jest EEPROM 95160 , ale lepiej jej nie odklejaj.
  • PCBway
  • Poziom 8  
    I w zasadzie takiej informacji mi brakowało, szkoda że trzeba kupić kolejny programator bo płytki są bardzo mocno przyklejone.
    Dzięki za informacje, temat zamykam.