Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S Q45 - Silnik kopci w kosiarce

27 Sie 2019 20:53 150 7
  • Poziom 17  
    Mam już wiekową kosiarkę partner Elektorlux z silnikiem Briggsa, pisze Q45 na nim, pamiętam, ze z 4-5 lat temu chyba cieniutką gumę - membranę? wymieniałem w gaźniku. Teraz sytuacja jest taka, ze silnik kopci. Kosiarkę użytkuje domownik, kosi bo kosi, ostatnio mi mówi, ze nie chce odpalić, podpompowałem paliwa, odpaliła, ale poszło tyle dymu, że ... siwy dym : ) Pewnie On też pompowal bo mu nie odpalała, pochodziła z pól minuty i zgasiłem, za 10 minut sprawdziłem stan oleju, jest ok. Odpaliłem, i widać, że delikatnie kopci, i śmierdzi spalanem olejem delikatnie. Odkręciłem filtr powietrza, w środku pod nim plastik co już tam paliwo jest podawane taki przykopcony, jak się przejedzie palcem to palec czarny, olej?

Przeglądałem internety i czyszczenie gaźnika i wymiana membrany na początek, dobrze mysle? Naprawiłem wiele rzeczy przez sugestie innych dlatego pytam ....
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    A nie przechylał ktoś kosiarki na stronę wydechu czy filtra???
    Chyba że to i to jest z jednej strony.
    Jak przrchylisz to olej wlewa się do tłumika albo gaźnika i później jest kupa dymu zanim to wypali.
  • Poziom 17  
    Wiem o tym, ale to nie to ... To już inny etap tzn. inny sposób dymienia, rozpoznaje ....

Po przechyleniu w gaźniku pod filtrem był by taki czarny osad?
  • Poziom 26  
    To chyba dwusuw, sprawdzałeś olej ale chyba do prowadnicy .
  • Poziom 21  
    pipałosia napisał:
    To chyba dwusuw, sprawdzałeś olej ale chyba do prowadnicy .

Nawet jak by to był 2t to do jakiej prowadnicy??? W kosiarce???

Nie wiem może odmę zobacz. Może przez nią jakoś ten olej leci.
    Jak przechylisz to olej się może wlać wszędzie.
    Nieraz cały filtr zaleje.
  • Poziom 26  
    Fakt , masz rację z lenistwa nie sprawdziłem co to , miałem na myśli piłę , przepraszam.
  • Poziom 17  
    Mogły pierścionki się skończyć ? Co mogę zrobić? Wyczyścić gaźnik z oleju? nie wiem skąd On się może brać? Jak sprawdzić odmę? odpiąłem przewód gumowy, takie kolanko i do silnika wchodzi rurka metalowa, włożyłem przewód giętki i nie wykryłem żeby zatkane coś było