Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dziwne paski w playerach Youtube i Netflix

27 Sie 2019 22:01 243 3
  • Poziom 3  
    Dobry wieczór, mam kolejny błąd znowu z Youtubem i Netflixem. Na obu platformach tylko w trybie nie pełnoekranowym występują dziwne paski pionowe i poziome (częściej poziome) w tych samych miejscach. Wyglądają one jakby (w przypadku poziomego paska) obraz w dolnej części playera się przesunął w lewo czy w prawo o około dwa milimetry. Pojawiają się te paski na sekundę i znikają i znowu się pojawiają. Zaobserwowałem, że dzieje się to tylko w momentach, kiedy na filmie dzieje się coś gwałtownego ruch kamera lub ruch postaci/obiektu w kadrze. Dzieje się to tylko w tych dwóch playerach, np. w VLC, kiedy puszczam jakiś materiał z dysku wszystko gra. Dzieje się to też tylko na zewnętrznym monitorze (korzystam z laptopa) i tylko tym podpiętym do hdmi, bo drugi monitor działa bez zarzutu, a jest on podpięty do laptopa po usb 3.0. Mam najnowszego Windowsa i najnowsze sterowniki do karty graficznej. Wpadłem jeszcze na pomysł wyłączenia widgetu z aplikacji Rainmetera dokładnie widgetu Dots (niedawno go zainstalowałem) i mam wrażenie, że paski przestały się pojawiać czy to możliwe, że to był powód?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od komputerów
    Trzeba byłoby przeanalizować co dokładnie rainmeter instaluje i po co. Jeśli po odinstalowaniu widgetu przestało się pojawiać to sam sobie odpowiedziałeś :)
    Można by sprawdzić jeszcze inny kabel HDMI.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 3  
    Wyłączenie konkretnie tej skórki https://www.deviantart.com/mrcoaster/art/RainDots-1-0-0-644987889 załatwiło problem. I teraz pytanie, czy da się to naprawić? Bo zdążyłem polubić skaczące kropki.

Dodano po 3 [minuty]:

Zaobserwowałem też, że paski w playerach pojawiają się dokładnie w linii, w której są kropki na pulpicie. Przeinstalowałem Rainmetera i kropki i nic to nie zmieniło.
  • Poziom 3  
    Usunąłem widget - zamykam temat.