Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduły radarowe od Socionext do wykrywania i lokalizacji

ghost666 28 Sie 2019 13:35 399 0
 • Moduły radarowe od Socionext do wykrywania i lokalizacji
  Firma Socionext zaprezentowała niedawno moduł MN87900 dla Internetu Rzeczy. Jest to kompletny rada 24 GHz z antenami Rx i Tx oraz jednostką analityczną o wymiarach zaledwie 12 × 7 mm. Moduł ten jest przeznaczony do urządzeń IoT, systemów bezpieczeństwa, inteligentnych urządzeń domowych, autonomicznych pojazdów i dronów, a także urządzeń medycznych i innych.

  Zasadniczo każda aplikacja, która wymaga pomiaru odległości do 8 metrów (z możliwością rozszerzenia do 30 metrów za pomocą dodatkowej anteny), zgrubnej lokalizacji lub wykrywania ruchu może wykorzystać tę technologię.

  Firma zaprezentowała również film pokazujący demonstrację czujnika radarowego 24 GHz. Socionext nie wyjaśniło, jakiego dokładnie rozwiązania użyli, i prawdopodobnie nie jest to pełny moduł opisany powyżej, ale jeden z ich czujników oparty na którymś z podanych w opisie filmu sensorów:

  * SC1232AR3 - Zintegrowany czujnik radarowy do wykrywania ruchu przy wejściu i wykrywania odległości
  * SC1233AR3 - Zintegrowany czujnik radarowy do wykrywania ruchu przy wejściu i wykrywania 2D

  W pierwszej części filmu użyto najpewniej SC1232AR3, gdzie pokazuje się osobę idącą w kierunku czujnika, a następnie oddalającą się od niego. Czujnik pokazuje odległość w czasie rzeczywistym na mapie.

  SC1233AR3 musiał zostać użyty w drugim przykładzie, w którym osoba wchodzi do restauracji/kawiarni, a czujnik radarowy umożliwia obliczenie odległości, ale także kąta/położenia osoby wchodzącej do pokoju i przemieszczającej się po pomieszczeniu.  Wydaje się, że nie obecnie ma w sprzedaży żadnego dostępnego czujnika radarowego w pasmie 24 GHz, więc rozwiązanie to jest bardzo interesujące dla firm zainteresowanych integracją radaru 24 GHz w swoich produktach. Aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z firmą Socionext, by uzyskać dostęp do dodatkowych informacji, oprogramowania oraz narzędzi.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2019/08/19/socionext-24-ghz-radar-sensor-for-iot-measures-distance-angle/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9365 postów o ocenie 6950, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.