Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA9000 - Błąd 25 po wymianie uszczelek

28 Sie 2019 16:33 705 5
  • Poziom 15  
    Witma

Wymieniałem uszczelkę baristy ,wymieniłem uszczelki na tłoku do tego uszczelki na zaworze 2 Bar poskładałem wszystko i po włączeniu ekspresu wyskakuje komunikat żeby skontaktować się z infolinia i błąd 25.

I teraz pytanie co poszło nie tak ? bo przed wymiana wszystko działało tylko ciekła woda z pod ekspresu . Przy rozbieraniu musiałem odłączyć wiązki kabli od płyty głównej porobiłem sobie zdjęcia przed demontażem ,po włączeniu ekspresu słychać jak jakiś przekaźnik cyknie i po tym wyskakuje już błąd 25 .

Dodam jeszcze że puszczałem 2-3 razy ekspres bez kawy w celu ustalenia skąd cieknie woda , czy trzeba wykonać kalibrację ?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Zadna kalibracja cos zapomniales podlaczyc alb jakis przewod inny sie odlaczyl
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Hmm posprawdzałem wszystkie kabelki i wygląda że wszystko jest podłączone , na płycie głównej nic nie pomyliłem , innych kabli nie rozłączałem tylko od LCD na kostce .

Dodano po 27 [minuty]:

Dobra chyba mam problem , te przewody odpadły . Widać że to było jakoś zanitowane hmm co tu teraz zrobić ?

No niestety dolutowałem delikatnie te koncówki podłączyłem wszystko i nadal wyskakuje KOD 25 :-(

Dzięk kolego udało się uruchomić , co prawda wyskakiwał kod 25 ale wszedłem w menu serwisowe i chciałem wejść w kalibracje i wszedł i od tego momentu zaczął działać . Gdy były przewody urwane wchodził w menu serwisowe ale już dalej nie chciał wejść .

Winne były urwane te dwa przewody , zaraz poskładam wszystko i testuje dalej , na razie jeden problem mniej .

Wszystko działa jak na razie :D

Krups EA9000 - Błąd 25 po wymianie uszczelek Krups EA9000 - Błąd 25 po wymianie uszczelek
  • Poziom 10  
    Witam
    Panowie mam ten sam blad w Ea 9010, czy moge prosic jakiegos manuala , badź DTR z kodami do menu serwisowego, ewentualnie jakies wskazówki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Błąd wyskoczył sam z siebie ? czy coś grzebałeś ?
  • Poziom 10  
    Witam
    Niestety błąd pojawił się sam.
    Sprawdziłem NTC - to nie to