Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iskry. Skuter benda 4t. Akumulator

28 Sie 2019 18:37 174 3
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z skuterem Benda 4t. Poprzedni właściciel obciął kilka kabli od lampek zegara skutera naprawiłem je, wszystkie kable zostały zaizolowane zabezpieczone działają,zostały również przecięte pod siedzeniem 2 które nie wiem od czego są również je zaizolowałem przechodząc do problemu plusowa klamra strasznie się nagrzewa bezpiecznik akumulatora również gdy próbuję odpalić skuter poprzez starter i zaraz muszę odpiąć akumulator bo boję się że go zepsuje został dopiero wymieniony na nowy również wymieniłem regulator napięcia i moduł zapłonu, Po podpięciu plusowej klamry pojawiają się iskry i moc akumulatora spada nie wiem co robić nie mam już siły na ten skuter wszystkie kable które widziałem że są przetarte zaizolowałem starałem się wyeliminować wszelkie zwarcie proszę o pomoc co jeszcze mogę sprawdzić albo zrobić żeby ta klamra się tak nie nagrzewała.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Jak bardzo nie chcesz oddać go komuś kto zajmuje się na co dzień naprawą takich sprzętów, to rozłącz te 2 przewody pod siedzeniem i sprawdzić czy dalej będzie powstawać iskra podczas podłączania aku. Swoją drogą niewielkie iskrzenie to norma podczas podłączania klemy. Jak rozpięcie tych 2 przewodów nic nie da, to nie widzę innego rozwiązania jak rozpinać wszystkie kostki po kolei i sprawdzać czy duże iskrzenie nadal występuje, i w ten sposób zawęzić krąg podejrzeń do kostki po rozłączeniu której iskrzenie ustaje. Później sprawdzić od czego jest ta kostka i szukać w tym ukłądzie...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 3  
    Tylko te 2 przewody pod siedzeniem są obcięte do połowy i nie da się ich odpiąć bo lecą gdzieś w głąb skutera. Ale postaram się sprawdzić te kostki dzięki za pomoc.
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z skuterem Benda 4t otóż po przekręceniu kluczyka na zapłon bateria akumulatora spada do zera gdy wyłączy się zapłon bateria wraca do swojej wartości. Po odłączeniu rozrusznika bateria nie spada myślałem że to właśnie przez rozrusznik bateria spada do zera wymieniłem rozrusznik na nowy i dalej to samo czy to może być wina przewodów od akumulatora czy przekaźnika rozrusznika lub coś innego? Proszę o pomoc z góry dziękuję za odpowiedź.